Czwartek, 21 marca 2019 r.   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Aplikacja do nauki języka duńskiego stworzona przez licealistów z Lubina Aplikacja do nauki jęz...
DUN-SPEAK jest projektem zorganizowanym w ramach olimpiady "Zwolnieni Z Teorii" składającym się z grupy piątki uczniów z I Liceum Og&oacut... »„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w kinach Helios! „Władcy przygód....
Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów &nd... »Górnicza szóstka w Lubinie Górnicza szóstka w Lub...
Wczoraj po godzinie 22. doszło do wstrząsu odczuwalnego w całym Lubinie.. Epicentrum wstrząsu było w ZG Lubin Wschodni. Była to tzw. szóst... »30 groszy co miesiąc tyle wynosi najniższa emerytura na Dolnym Śląsku 30 groszy co miesiąc t...
30 groszy, co miesiąc wpływa na konto wrocławianki, która w swoim życiu przepracowała zaledwie cztery miesiące i uzbierała niespełna 80 zł... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM. Po pierwsze bezpieczeństwo
Data dodania: 13 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

KGHM. Po pierwsze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych wartości w KGHM Polska Miedź S.A. Spółka przywiązuje wielką wagę do kwestii BHP, realizując różnorodne projekty związane z ochroną pracowników. W Zakładach Górniczych Rudna właśnie trwa „Tydzień Bezpieczeństwa”.

Ta cykliczna impreza w tym roku rozpoczęła się od podarowania pracownikom nietypowej przesyłki. To ulotka bezpieczeństwa w formie harmonijki zaprojektowana w dziale BHP ZG Rudna. Wygląda niepozornie, ale dzięki kompaktowemu rozmiarowi można mieć ją zawsze pod ręką. Stanowi swoiste vademecum bezpiecznych zachowań, związanych z pracą pod ziemią, ale również zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prosta, ale skuteczna forma działa na zasadzie ściągi, stanowiąc uzupełnienie i podsumowanie najważniejszych informacji z zakresu bezpieczeństwa.

Konstrukcja ulotki w formie dwustronnej, wydrukowanej na twardym, lakierowanym papierze, oparta została na dwóch zagadnieniach. Jedną stronę stanowi część czerwona, w której zawarto informacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga strona jest niebieska- to ABC zachowań po zdarzeniu na dole kopalni.

- Nasi pracownicy mają wiedzę na temat pierwszej pomocy, bo przeprowadzamy w tym zakresie regularne szkolenia, ale zauważyliśmy, że w przypadku sytuacji stresowej człowiek działa zupełnie inaczej, o wielu rzeczach po prostu zapominając – mówi Łukasz Buczkowski, inspektor BHP ZG Rudna. – Ważne jest również, że treści, które przekazujemy pracownikom są aktualne, zgodne z najnowszymi założeniami i techniką udzielania pierwszej pomocy. Te zagadnienie cały czas ewoluuje i warto zawsze być na bieżąco – dodaje Łukasz Buczkowski.

W czerwonej części ulotki znaleźć można zagadnienia związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową, tamowaniem krwotoku, zawałem serca, amputacjami czy wbitymi ciałami obcymi. Zaprojektowano przejrzyste i łatwe w odbiorze piktogramy oraz oczywiste instrukcje zachowań w takich przypadkach. To skondensowana „w pigułce” wiedza. – Pracownicy, którzy otrzymają nasze harmonijki mogą wziąć je do domu, pokazać dzieciom, rodzinie, bo takiej wiedzy nigdy nie jest za dużo. Nasze założenie jednak jest takie, że każdy z pracowników, szczególnie dołowych, powinien mieć taką ściągę pod ręką, dlatego dołączyliśmy woreczek strunowy i stąd też taka forma ulotki – tłumaczy Sebastian Kostecki, pracownik Działu BHP.

Druga część harmonijki bezpieczeństwa przeznaczona jest głównie dla pracowników dołowych. „ABC zachowań po zdarzeniu”, bo tak została zatytułowana, dotyczy zagadnień związanych z działaniami pracownika w przypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu. Kolorystyka tej części również nie jest przypadkowa. Niebieskie tło i biały tekst są najbardziej widocznym zestawieniem w ciemności. Nawet minimalna ilość światła wystarczy, by były dobrze czytelne.

- Podobnie, jak w przypadku części poświęconej pierwszej pomocy skupiliśmy się na jasności przekazu i możliwie prostych komunikatach. Przygotowaliśmy ścieżkę postępowania, która nawet w sytuacji stresowej pozwoli na podjęcie skutecznych działań chroniących życie i zdrowie – mówi Sebastian Kostecki.

Tydzień Bezpieczeństwa w ZG Rudna potrwa do 13 września. Na pracowników czeka szereg zróżnicowanych wydarzeń, m.in. prelekcje specjalistów z zakresu medycyny pracy, stoiska ze środkami ochrony indywidualnej, przy których będzie można zasięgnąć rad fachowców oraz konkursy z wiedzy z zakresu BHP.

Podobne wydarzenia promujące bezpieczne zachowania w miejscu pracy, KGHM organizuje systematycznie we wszystkich swoich oddziałach.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18578.html
Ten artykuł był czytany 218 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.048 sek.Lubin 1.0