Wtorek, 25 września 2018 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 65

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Człowiek, który zabił Don Kichota Człowiek, który zabił ...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają n... »Pościg za pijanym kierowcą Pościg za pijanym kier...
Dzisiaj przed godziną 2:00 w nocy Policjanci z lubińskiej drogówki w nocy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował... »Rowerem po miastach regionu – 200 km w niedzielę, w tym 80 km w ulewnym deszczu! Rowerem po miastach re...
Jacek Zahorski wraz ze swoja drużyną objechał w niedzielę region rowerem pokonując dystans 200 km trasą: Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-... »XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 XVIII Ogólnopolski Tur...
W dniu 22.09 2018 odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate – Prochowice 2018 pod patronatem Burmistrza Miast... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM. Po pierwsze bezpieczeństwo
Data dodania: 13 września 2018 — Kategoria: Wiadomości

KGHM. Po pierwsze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych wartości w KGHM Polska Miedź S.A. Spółka przywiązuje wielką wagę do kwestii BHP, realizując różnorodne projekty związane z ochroną pracowników. W Zakładach Górniczych Rudna właśnie trwa „Tydzień Bezpieczeństwa”.

Ta cykliczna impreza w tym roku rozpoczęła się od podarowania pracownikom nietypowej przesyłki. To ulotka bezpieczeństwa w formie harmonijki zaprojektowana w dziale BHP ZG Rudna. Wygląda niepozornie, ale dzięki kompaktowemu rozmiarowi można mieć ją zawsze pod ręką. Stanowi swoiste vademecum bezpiecznych zachowań, związanych z pracą pod ziemią, ale również zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prosta, ale skuteczna forma działa na zasadzie ściągi, stanowiąc uzupełnienie i podsumowanie najważniejszych informacji z zakresu bezpieczeństwa.

Konstrukcja ulotki w formie dwustronnej, wydrukowanej na twardym, lakierowanym papierze, oparta została na dwóch zagadnieniach. Jedną stronę stanowi część czerwona, w której zawarto informacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga strona jest niebieska- to ABC zachowań po zdarzeniu na dole kopalni.

- Nasi pracownicy mają wiedzę na temat pierwszej pomocy, bo przeprowadzamy w tym zakresie regularne szkolenia, ale zauważyliśmy, że w przypadku sytuacji stresowej człowiek działa zupełnie inaczej, o wielu rzeczach po prostu zapominając – mówi Łukasz Buczkowski, inspektor BHP ZG Rudna. – Ważne jest również, że treści, które przekazujemy pracownikom są aktualne, zgodne z najnowszymi założeniami i techniką udzielania pierwszej pomocy. Te zagadnienie cały czas ewoluuje i warto zawsze być na bieżąco – dodaje Łukasz Buczkowski.

W czerwonej części ulotki znaleźć można zagadnienia związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową, tamowaniem krwotoku, zawałem serca, amputacjami czy wbitymi ciałami obcymi. Zaprojektowano przejrzyste i łatwe w odbiorze piktogramy oraz oczywiste instrukcje zachowań w takich przypadkach. To skondensowana „w pigułce” wiedza. – Pracownicy, którzy otrzymają nasze harmonijki mogą wziąć je do domu, pokazać dzieciom, rodzinie, bo takiej wiedzy nigdy nie jest za dużo. Nasze założenie jednak jest takie, że każdy z pracowników, szczególnie dołowych, powinien mieć taką ściągę pod ręką, dlatego dołączyliśmy woreczek strunowy i stąd też taka forma ulotki – tłumaczy Sebastian Kostecki, pracownik Działu BHP.

Druga część harmonijki bezpieczeństwa przeznaczona jest głównie dla pracowników dołowych. „ABC zachowań po zdarzeniu”, bo tak została zatytułowana, dotyczy zagadnień związanych z działaniami pracownika w przypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu. Kolorystyka tej części również nie jest przypadkowa. Niebieskie tło i biały tekst są najbardziej widocznym zestawieniem w ciemności. Nawet minimalna ilość światła wystarczy, by były dobrze czytelne.

- Podobnie, jak w przypadku części poświęconej pierwszej pomocy skupiliśmy się na jasności przekazu i możliwie prostych komunikatach. Przygotowaliśmy ścieżkę postępowania, która nawet w sytuacji stresowej pozwoli na podjęcie skutecznych działań chroniących życie i zdrowie – mówi Sebastian Kostecki.

Tydzień Bezpieczeństwa w ZG Rudna potrwa do 13 września. Na pracowników czeka szereg zróżnicowanych wydarzeń, m.in. prelekcje specjalistów z zakresu medycyny pracy, stoiska ze środkami ochrony indywidualnej, przy których będzie można zasięgnąć rad fachowców oraz konkursy z wiedzy z zakresu BHP.

Podobne wydarzenia promujące bezpieczne zachowania w miejscu pracy, KGHM organizuje systematycznie we wszystkich swoich oddziałach.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18578.html
Ten artykuł był czytany 172 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0