Niedziela, 21 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 100

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
3 miesiące aresztu dla mężczyzny, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną 3 miesiące aresztu dla...
Policjanci z Lubina zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną. Pomimo, że lubinianin był... »V Korowód Świętych w Lubinie V Korowód Świętych w L...
Korowód Świętych  przejdzie przez Lubin w środę 31 października 2018 r.  Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigi... »Nie zawsze wiesz co pijesz. Policjanci przestrzegają przed alkoholem z niewiadomego źródła. Nie zawsze wiesz co pi...
Lubińscy policjanci przestrzegają przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szc... »Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom Cuprum Lubin - Cerrad ...
Kolejny mecz Cuprum Lubin w Hali Widowiskowo - Sportowej.  Co przyniesie Miedziowym trzecia kolejka plusligowych zmagań? Odpowiedź już w ni... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKS
Data dodania: 08 października 2018 — Kategoria: Wiadomości

Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKS

Robert Raczyński, który ubiega się o reelekcje, zapowiada budowę dworca PKP-PKS, utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w pobliżu dworca, oraz stworzenie specjalnej oferty dla pochodzących z Lubina studentów.

Prezydent przypomniał, że Centrum Przesiadkowe zostało wpisane do planu przestrzennego miasta już siedem lat temu. To jest ta cześć koncepcji, która jest sukcesywnie rozwijana, czyli przeniesienie tego centrum komunikacyjnego wokół kolei.

– Celowo nie ujawniałem naszych planów, ponieważ grunt wokół przyszłego dworca należał do kolei i chcieliśmy uniknąć spekulacji cenami tych nieruchomości. Wartość terenów inwestycyjnych gwałtownie wzrosłaby w chwili przedstawienia tej koncepcji. W tym miejscu znajdują się też tereny miejskie, do których sprzedaży przez wiele lat mnie nakłaniano, co przyniosłoby miastu tylko tymczasowy zysk. Dziś, kiedy wszystkie elementy są ułożone, możemy tę koncepcję ujawnić – dodaje prezydent.

Przedstawiona koncepcja zakłada budowę nowego dwustronnego dworca PKP-PKS z nadziemnym przejściem, schodami ruchomymi i peronami dostępnymi z dwóch stron. Budowa miałaby się rozpocząć już w przyszłym roku. A realizacja całej koncepcji przewidziana jest na pięć lat.

Koncepcja zaakceptowana jest  przez wszystkich uczestników wobec tej budowy, czyli PLK, która zakłada otwarcie się z drugiej strony.

– Otwieramy pole działalności inwestycyjnej, całkowicie zaniedbanej przez szereg lat. Utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w pobliżu dworca.

Władze Lubina chcą studentom zaoferować bezpłatne bilety kolejowe, zachęcając inne dolnośląskie samorządy do stworzenia regionalnego modelu dopłat do biletów dla uczniów i studentów.

– Proszę studentów, by wstrzymali się z wynajmowaniem mieszkań w przyszłym roku akademickim, ponieważ chcemy opłacić bilety kolejowe wszystkim studentom dojeżdżającym z Lubina do Wrocławia – mówi Robert Raczyński.

Raczyński zapowiada też przebudowę ulicy Sikorskiego, jako przedłużenie do samego dworca, oraz nowe parkingi w miejscu złomowiska.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18679.html
Ten artykuł był czytany 327 razy.


3 komentarze

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43907 | 08.10.18 21:46:27Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

dobry pomysł, głosuję za Raczyńskim
~Gość

Gość serwisu
#43908 | 11.10.18 13:55:03Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

a ja za Kielanem
~Gość

Gość serwisu
#43910 | 12.10.18 11:42:36Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

a ja stawiam na Tolka Banana
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0