Piątek, 02 grudnia 2022 r.   Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 49

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Aby było bezpiecznie na drodze… Aby było bezpiecznie n...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierowca fiata nie ustąpił pierw... »Drabiny i głośnik były łupem włamywacza. Sprawca zatrzymany, a przedmioty odzyskane przez policjantów. Drabiny i głośnik były...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem d... »Wolontariuszki Roku 2022 Wolontariuszki Roku 20...
Grażyna Balewicz ze Składowic i Anna Kuc ze szkoły podstawowej w Szklarach Górnych otrzymały w tym roku zaszczytny tytuł Wolontariusz Roku... »Nowe limity już od 1 grudnia Nowe limity już od 1 g...
Przez najbliższe 3 miesiące, licząc od grudnia 2022 r. będą obowiązywały nowe limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Pracujący... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Co to jest przelew weryfikacyjny?
Data dodania: 12 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Co to jest przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny ma na celu potwierdzenie tożsamości osoby, która ubiega się o pożyczkę w instytucji pozabankowej lub na przykład zamierza otworzyć kolejny rachunek bankowy. Maksymalna kwota przelewu weryfikacyjnego wynosi 1 zł. Zazwyczaj suma ta nie jest zwracana.

Przelew weryfikacyjny - co to jest?

Przelew weryfikacyjny służy potwierdzeniu tożsamości osoby, która podaje swoje dane we wniosku aplikacyjnym, na przykład o pożyczkę bez dodatkowych zaświadczeń. Zazwyczaj wymagają go firmy pożyczkowe. Stanowi dla nich pewnego rodzaju zabezpieczenie przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami, którzy mogliby zaciągnąć pożyczkę na skradziony lub zagubiony dowód bądź jego skan.

Przelew na 1 grosz jest również wykorzystywany przez instytucje bankowe, na przykład podczas otwierania nowego rachunku bankowego, przy udzielaniu kredytów oraz pożyczek konsumpcyjnych. Kwota, którą potencjalny klient firmy pożyczkowej lub banku powinien przelać na konto danego pożyczkodawcy nie jest wysoka. Zazwyczaj wynosi 1 gr, 10 gr bądź maksymalnie 1 zł i najczęściej nie podlega zwrotowi.

Czas dotarcia przelewu groszowego na rachunek pożyczkodawcy jest zależny od banku, w którym pożyczkobiorca posiada konto. Jeżeli jest to ta sama instytucja, w której klient ubiega się o pożyczkę bądź otwiera nowy rachunek, przelew weryfikacyjny może się znaleźć na koncie firmy pożyczkowej lub banku w ciągu kilku minut.

Jak poprawnie wykonać przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny wykonuje się wyłącznie podczas pierwszego wnioskowania o pożyczkę pozabankową w wybranej instytucji. By dokonać przelewu groszowego, niezbędny jest dostęp do bankowości internetowej. Należy również pamiętać, że przelew na 1 grosz musi zostać wykonany z konta, którego dana osoba jest właścicielem. Przelewu weryfikacyjnego można dokonać w kilku prostych krokach:

 • etap 1: należy zalogować się do bankowości internetowej swojego banku,
 • etap 2: kolejny krok to skopiowanie numeru konta podanego przez pożyczkodawcę lub bank,
 • etap 3: w polu odbiorca należy umieścić nazwę firmy pożyczkowej bądź banku,
 • etap 4: w tytule przelewu trzeba wpisać dane otrzymane od pożyczkodawcy,
 • etap 5: należy wpisać kwotę przelewu,
 • etap 6: ostatni krok to zatwierdzenie przelewu.

Pożyczkobiorca powinien mieć na uwadze fakt, iż przelew weryfikacyjny na kwoty wyższe niż 1 zł może wiązać się z oszustwem. Firmy pożyczkowe, które wymagają dokonania przelewu na przykład na kwotę 100 zł, działają niezgodnie z prawem. Klient nie ma pewności, że otrzyma pozytywną odpowiedź kredytową.

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego oraz inne metody na potwierdzenie tożsamości

 Wiele firm pożyczkowych, oprócz przelewu weryfikacyjnego, dopuszcza również inne metody zweryfikowania tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy. Alternatywami dla przelewu na 1 grosz są aplikacje. Zaliczyć do nich można:

 • Instantor,
 • Kontomatik,
 • GroszConnect,
 • KontoConnect.

Instytucje pozabankowe oferujące pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego wykorzystują wymienione wyżej alternatywy w postaci aplikacji. Wówczas kolejnym etapem po wypełnieniu wniosku o pożyczkę jest wybór proponowanej aplikacji. Następny krok to zalogowanie się do bankowości internetowej swojego banku. Aplikacja pobierze dane dotyczące właściciela rachunku bankowego.

Wady i zalety przelewu weryfikacyjnego

Zalety:

 • ochrona przed oszustwem, na przykład wyłudzeniem pieniędzy na skan dowodu
 • uproszczenie procedur bankowych związanych z weryfikacją tożsamości,
 • przyspieszenie procesu ubiegania się o pożyczkę.

Wady:

 • brak środków na koncie bankowym jest jednoznaczny z niemożliwością wykonania przelewu,
 • nielegalnie działające podmioty mogą podejmować próby wyłudzenia przelewu na 1 grosz i podszywać się pod firmy pożyczkowe.

Przelew weryfikacyjny, którego celem jest potwierdzenie tożsamości, posiada zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Z jednej strony chroni przed oszustwem, z drugiej zaś stanowi przeszkodę przed zaciągnięciem pożyczki, gdy dana osoba nie posiada środków na koncie bankowym.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18937.html
Ten artykuł był czytany 884 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0