Niedziela, 24 marca 2019 r.   Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Liga Mistrzów UEFA na wielkim ekranie Liga Mistrzów UEFA na ...
Zapraszamy na transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. UEFA Champions League po raz kolejny zagości na ekranach kina H... »VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży „Śpiewowisko I” VII Rejonowy Konkurs W...
W dniu 23.03.2019 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży "Śpiewowisko I" dla klas IV-VI ... »Znamy termin VI Biegu Papieskiego! Znamy termin VI Biegu ...
Po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim. Start VI Biegu Papieskiego od... »Oszuści okradli 89-letnią kobietę. Podawali się pracowników spółdzielni Oszuści okradli 89-let...
89- letnia mieszkanka Lubina padła ofiarą oszustów. Przestępcy podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej,... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Podały się za pracownice ZUS. Okradły 84-letniego, samotnego mężczyznę.
Data dodania: 15 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Podały się za pracownice ZUS. Okradły 84-letniego, samotnego mężczyznę.

Do drzwi 84-letniego mężczyzny zapukała młoda kobieta, podająca się za pracownika ZUS. Poprosiła o wpuszczenie jej do mieszkania, gdyż chciała je obejrzeć i na tej podstawie postarać się o zwiększenie dla mężczyzny zasiłku pielęgnacyjnego. Poinformowała również, że za chwilę podejdzie do niego lekarz, który sprawdzi jego stan zdrowia. Faktycznie po krótkiej chwili pojawiła się druga kobieta, która udawała lekarkę. Kiedy „badała” starszego pana, druga go okradała. Stracił w ten sposób 5 tys. złotych. Lubińscy policjanci apelują o niewpuszczanie obcych, pod żadnym pretekstem do mieszkań.

-Do zdarzenia doszło 11 grudnia około godziny 10.00. Do drzwi  jednego z mieszkań na osiedlu Polne w Lubinie, zapukała młoda kobieta. Starszemu mężczyźnie, który jej otworzył, powiedziała, że jest pracownikiem ZUS. Poinformowała, że musi wejść do środka, zobaczyć mieszkanie, bo na tej podstawie będzie chciała zwiększyć mu zasiłek pielęgnacyjny. Dodatkowo poinformowała, że  za chwilę pojawi się lekarz, który zbada mężczyznę - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Kiedy już kobieta była wewnątrz mieszkania poprosiła o dokumenty i informacje o stanie zdrowia 84-latka. W tym samym czasie do mieszkania weszła druga kobieta, która poinformowała właściciela mieszkania, że jest lekarzem i rozpoczęła „badanie”, które przeprowadzała w innym już pokoju. W tym czasie dała szansę i czas koleżance na przeszukanie szuflad i kradzież pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że coś jest nie tak, było już za późno. Obie oszustki szybko opuściły mieszkanie.

Kiedy 84-latek zgłosił policjantom to przestępstwo, powiedział, że miał świadomość , aby nikogo obcego nie wpuszczać do domu.  Jednak pierwsza z kobiet tak go zagadała, że nie wiedział w którym momencie była już w środku jego mieszkania.

To kolejny przykład manipulacji i bezduszności oszustów. Uczmy się na cudzych błędach. Uważajmy na siebie i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy nikogo obcego do naszych mieszkań. Jeżeli widzimy osoby, których nie znamy, a pukają do drzwi naszych starszych sąsiadów, zapytajmy w jakim celu przyszli lub zadzwońmy na 112, jeżeli mamy podejrzenie, że mogą to być oszuści

Policjanci proszą o ostrożność zwłaszcza osoby starsze, które niestety padają ofiarami przestępców, podszywających się pod różne zawody - policjanta, prokuratora, pracownika ZUS, MOPS, funkcjonariuszy CBŚ lub wnuczka czy wnuczkę.

Powyższa sytuacja może przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych, samotnych.

Poniżej prezentujemy materiał filmowy zrealizowany przez Fundację ProPublika we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, oparty na bazie autentycznych rozmów przestępców z ofiarami. Obnaża on działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze podszywając się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy Policji. Film pokazuje też schematy działania przestępców, metody, których używają i słabości, które wykorzystują.

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18950.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0