Niedziela, 24 marca 2019 r.   Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Znamy termin VI Biegu Papieskiego! Znamy termin VI Biegu ...
Po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim. Start VI Biegu Papieskiego od... »Oszuści okradli 89-letnią kobietę. Podawali się pracowników spółdzielni Oszuści okradli 89-let...
89- letnia mieszkanka Lubina padła ofiarą oszustów. Przestępcy podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej,... »Kultura Dostępna w kinie Helios – Serce nie sługa Kultura Dostępna w kin...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jedn... »Łączenie Gminy z Miastem na łamach ogólnopolskich mediów Łączenie Gminy z Miast...
„Stop megalomanii” – pod takim tytułem ukazał się dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej, artykuł dotyczący próby przyłączenia... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z 31 grudnia 2010 miasto miało 74 045 mieszkańców.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańców
Data dodania: 18 grudnia 2018 — Kategoria: Wiadomości

Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańców

Podczas ostatniego w tym roku spotkania z sołtysami Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin zaapelował do wszystkich o udział w dzisiejszej sesji Rady Miasta Lubina, podczas której planowane jest zainicjowanie zamachu na Gminę Lubin. Radni na wniosek prezydenta Roberta Raczyńskiego mają głosować nad uchwałą w sprawie zamiaru przyłączenia do miasta 7 sołectw : Szklary Górne, Chróstnik, Obora, Krzeczyn Wielki, Osiek, Miroszowice i Kłopotów.

– Prezydent z nikim tego oficjalnie nie konsultował i mimo, że uchwała nad którą pochylą się dziś radni ma na razie charakter wyłącznie intencyjny, to lubińscy radni powinni wiedzieć, że nie ma na to żadnego przyzwolenia ze strony mieszkańców Gminy Lubin. Przyjdźcie dziś na sesję do ratusza na godzinę 14.00, weźcie ze sobą sąsiadów. Niech wiedzą, że nie pozwolimy zniszczyć tego, co budowaliśmy przez ostatnie lata i okraść naszej gminy z 1/3 terytorium i 2/3 budżetu – mówił Tadeusz Kielan do sołtysów i radnych.

Wczoraj organizowane było ostatnie w tym roku, tzw. robocze spotkanie, którego celem jest zawsze przekazanie bieżących i organizacyjnych spraw. Zaskakująca decyzja prezydenta Lubina wzbudziła jednak bardzo duże emocje i zdominowała spotkanie. Zakusy włodarza Lubina na przejęcie atrakcyjnych terenów Gminy Lubin znane były od dawna, jednak przy widocznym sprzeciwie mieszkańców nie podejmowano żadnych formalnych decyzji. Tym razem może się to zmienić i jeśli dziś radni Lubina zagłosują za uchwałą intencyjną w tej sprawie, to nawet gdy wynik konsultacji społecznych będzie negatywny, to ostateczna decyzja będzie należała do Rady Ministrów.

– Dlatego powinniśmy być na tej sesji, żeby radni Lubina wiedzieli, że nie zgadzamy się na takie pomysły a ich głos za taką uchwałą to nic innego jak wyciąganie rąk po coś do czego nie mają prawa. Inwestowaliśmy mocno w rozwój infrastruktury tych miejscowości i nadal to planujemy. Nie pozwolimy się okradać. Ludzie uciekając z Lubina wybrali Gminę Lubin jako swoje miejsce zamieszkania. Te tereny to teraz dla miasta szansa na jego oddłużenie, a potem byłyby zapomniane i traktowane jak niechciane peryferia – mówi wójt Tadeusz Kielan. – Znikną stamtąd np. jednostki OSP, wiejskie świetlice oraz prawdopodobnie szkoły.

Wójt przestrzega także, że może to docelowo prowadzić do likwidacji Gminy Lubin. Jej terytorium byłoby bardzo ograniczone i jednocześnie rozproszone a przychody niewielkie, co prowadziłoby do dużych problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Podczas spotkania sołtysi i radni zapoznali się także ze zmianami harmonogramu odbioru odpadów w Gminie Lubin w pierwszym kwartale tego roku, zaproszono ich też do wizyty w firmie Eco Partner, która na zlecenie gminy zajmuje się zagospodarowaniem odpadów. Czekają nas zmiany i związany z tym wzrost cen, dlatego możliwości rozmowy z fachowcami z branży pozwoli rozwiać wiele wątpliwości. Dyskutowano także o dotyczących sołtysów i radnych przepisach związanych z ochroną danych osobowych, powszechnie znanymi pod nazwą RODO.

Spotkanie było też okazją do złożenia sobie wzajemnie świątecznych życzeń, w których mówiono o zdrowiu, radości, pełnych stołach, ale także spokoju i pewności w patrzeniu w przyszłości Gminy Lubin.

UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,18957.html
Ten artykuł był czytany 165 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0