Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 kwietnia 2019 r.  SPEC... »Policyjne działania ,,Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2019” Policyjne działania ,,...
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Na drogach powiatu lubińskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeńst... »13. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios! 13. edycja cyklu KULTU...
Helios rozpoczyna kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie sieci poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach trzynastej ... »EMERYTURA PLUS JUŻ OD MAJA EMERYTURA PLUS JUŻ OD ...
Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowi... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Powiatowe drogi do powiatu
Data dodania: 01 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Powiatowe drogi do powiatu

Wszystko wskazuje na to, że od lipca za bieżące utrzymanie powiatowych dróg w Gminie Lubin ponownie  odpowiadać będą władze Powiatu Lubińskiego. Na wniosek wójta Rada Gminy Lubin uchyliła uchwałę z 2016 roku zezwalającą na zawieranie corocznych porozumień w tej sprawie.

To właśnie na początku 2016 roku Gmina Lubin przejęła to zadanie powiatu i sama zarządzała drogami powiatowymi w gminie. Takich dróg jest na terenie gminy prawie 97 kilometrów.

– Kiedy trzy lata temu podpisywaliśmy pierwsze porozumienie w tej sprawie to otrzymaliśmy od powiatu na ten cel około miliona złotych  i już wtedy te pieniądze nie wystarczały na właściwe utrzymanie dróg – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Wielokrotnie, niestety bezskutecznie,  zwracaliśmy się do Powiatu Lubińskiego z wnioskiem o zwiększenie tej kwoty. Dziś po trzech latach i dużym wzroście kosztów nie jesteśmy w stanie zapewnić ich właściwego utrzymania za kwotę, która przeznacza na ten cel powiat, dlatego nie możemy brać za te drogi odpowiedzialności.

Wójt zadeklarował jednocześnie, ze jeśli władze powiatu lubińskiego zwiększą dofinansowanie na ten cel, to kontynuowanie porozumienia jest możliwe. Wszystko wskazuje jednak na to, że powiat nie jest tym zainteresowany, bowiem w oficjalnym piśmie zaproponowano na ten rok połowę dotychczasowej kwoty, co w praktyce oznacza, że porozumienie wygaśnie z dniem 30 czerwca 2019 roku.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19132.html
Ten artykuł był czytany 142 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0