Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 115

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier Zabezpieczyli nielegal...
Wspólne działania lubińskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zamknięcia niel... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 22 lutego 2019 r. ŚLUSARZ-SPAW... »Uwaga! Policjanci poszukują właściciela roweru Uwaga! Policjanci posz...
Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy prowadzą czynności związane z ustaleniem właściciela roweru, porzuconego w okolicy ... »KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCIWIE KŁÓĆCIE SIĘ, ALE UCZCI...
Kłótnia jest rzeczą naturalną, a nawet pożądaną. Wbrew pozorom, trudno jest bez niej stworzyć relację (romantyczną, przyjacielską czy zawo... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Powiatowe drogi do powiatu
Data dodania: 01 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Powiatowe drogi do powiatu

Wszystko wskazuje na to, że od lipca za bieżące utrzymanie powiatowych dróg w Gminie Lubin ponownie  odpowiadać będą władze Powiatu Lubińskiego. Na wniosek wójta Rada Gminy Lubin uchyliła uchwałę z 2016 roku zezwalającą na zawieranie corocznych porozumień w tej sprawie.

To właśnie na początku 2016 roku Gmina Lubin przejęła to zadanie powiatu i sama zarządzała drogami powiatowymi w gminie. Takich dróg jest na terenie gminy prawie 97 kilometrów.

– Kiedy trzy lata temu podpisywaliśmy pierwsze porozumienie w tej sprawie to otrzymaliśmy od powiatu na ten cel około miliona złotych  i już wtedy te pieniądze nie wystarczały na właściwe utrzymanie dróg – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Wielokrotnie, niestety bezskutecznie,  zwracaliśmy się do Powiatu Lubińskiego z wnioskiem o zwiększenie tej kwoty. Dziś po trzech latach i dużym wzroście kosztów nie jesteśmy w stanie zapewnić ich właściwego utrzymania za kwotę, która przeznacza na ten cel powiat, dlatego nie możemy brać za te drogi odpowiedzialności.

Wójt zadeklarował jednocześnie, ze jeśli władze powiatu lubińskiego zwiększą dofinansowanie na ten cel, to kontynuowanie porozumienia jest możliwe. Wszystko wskazuje jednak na to, że powiat nie jest tym zainteresowany, bowiem w oficjalnym piśmie zaproponowano na ten rok połowę dotychczasowej kwoty, co w praktyce oznacza, że porozumienie wygaśnie z dniem 30 czerwca 2019 roku.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19132.html
Ten artykuł był czytany 121 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0