Poniedzialek, 25 marca 2019 r.   Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Sztuka wyniesiona na ulicę Sztuka wyniesiona na u...
Warsztaty tworzenia graffiti nie były łatwe do zorganizowania – mówi zgodnie cały zespół Legal Art z I LO im. Mikołaja Kopern... »Nie będzie rozbioru Gminy Lubin? Nie będzie rozbioru Gm...
- Przywiozłem z Warszawy bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Lubin, którzy obawiają się odłączenia siedmiu miejscowości i prz... »Liga Mistrzów UEFA na wielkim ekranie Liga Mistrzów UEFA na ...
Zapraszamy na transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. UEFA Champions League po raz kolejny zagości na ekranach kina H... »VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży „Śpiewowisko I” VII Rejonowy Konkurs W...
W dniu 23.03.2019 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII Rejonowy Konkurs Wokalny Dzieci i Młodzieży "Śpiewowisko I" dla klas IV-VI ... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Dopalacze i narkotyki. Policjantki i terapeutki rozmawiają z młodzieżą o uzależnieniu.
Data dodania: 20 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dopalacze i narkotyki. Policjantki i terapeutki rozmawiają z młodzieżą o uzależnieniu.

Media corocznie donoszą o przypadkach zatruć dopalaczami lub innymi środkami odurzającymi młodych ludzi, którzy trafiają, często w stanie zagrażającym życiu, do szpitali w całej Polsce, w tym na oddziały toksykologii. Aby wyjść naprzeciw tym zagrożeniom i uświadomić młodym ludziom jak śmiertelnie niebezpieczne są narkotyki i dopalacze, lubińscy policjanci i terapeutki, w ramach wspólnej akcji pn. „Wolność bez nałogu”, spotykają się z młodzieżą w szkołach. Dodatkowo z inicjatywy Policji i MOPS zorganizowane zostały spotkania z rodzicami, z którymi zajęcia prowadzi przedstawiciel Biura Profilaktyki Uzależnień. Im więcej takich działań, tym większa świadomość i asertywność młodych ludzi, a dla rodziców zwiększona czujność nad tym, co robią ich dzieci w szkole i w czasie wolnym od nauki.

W trakcie spotkań młodzież pytana, dlaczego młodzi ludzie sięgają po substancje odurzające odpowiada, że przede wszystkim ciekawość, akceptacja przez rówieśników, problemy w szkole/w domu. Do końca sami nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje prawne, społeczne czy zdrowotne.

Wzrost znaczenia środków masowego przekazu oraz chęć dopasowania się do towarzystwa sprawiają, że młodzież coraz chętniej eksperymentuje ze środkami odurzającymi, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Dlatego też wspólna akcja Policji i MOPS, ma na celu przede wszystkim podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią i uzależnieniem, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji.

Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów ale też ich rodziców. Mamy nadzieję, że wspólne działania policji i przedstawicieli MOPS w Lubinie, pozwolą na zahamowanie zagrożeń, jakie płyną z zażywania narkotyków.

Spotkania z rodzicami odbywają się m. in. dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Gdzie szukać pomocy:

800 060 800   Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111         Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100  Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa   

                      dzieci

800 12 12 12   Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19210.html
Ten artykuł był czytany 176 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0