Czwartek, 19 września 2019 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 80

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »Weekend zniżek w Cuprum Arena Weekend zniżek w Cupru...
W dniach 19 – 21 września wraz z magazynem Avanti oraz Wysokie obcasy zapraszamy na weekend zniżek. W Magazynach pojawi ponad 220 kupon&oac... »Prezes KGHM odwiedził piłkarzy Zagłębia na treningu Prezes KGHM odwiedził ...
W tym tygodniu klub Zagłębie Lubin odwiedził Marcin Chludziński – Prezes KGHM Polska Miedź S.A., by pogratulować piłkarzom dobrej postawy w... »Zwolnieni z Teorii przyjadą na Dolny Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego Zwolnieni z Teorii prz...
Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dopalacze i narkotyki. Policjantki i terapeutki rozmawiają z młodzieżą o uzależnieniu.
Data dodania: 20 lutego 2019 — Kategoria: Wiadomości

Dopalacze i narkotyki. Policjantki i terapeutki rozmawiają z młodzieżą o uzależnieniu.

Media corocznie donoszą o przypadkach zatruć dopalaczami lub innymi środkami odurzającymi młodych ludzi, którzy trafiają, często w stanie zagrażającym życiu, do szpitali w całej Polsce, w tym na oddziały toksykologii. Aby wyjść naprzeciw tym zagrożeniom i uświadomić młodym ludziom jak śmiertelnie niebezpieczne są narkotyki i dopalacze, lubińscy policjanci i terapeutki, w ramach wspólnej akcji pn. „Wolność bez nałogu”, spotykają się z młodzieżą w szkołach. Dodatkowo z inicjatywy Policji i MOPS zorganizowane zostały spotkania z rodzicami, z którymi zajęcia prowadzi przedstawiciel Biura Profilaktyki Uzależnień. Im więcej takich działań, tym większa świadomość i asertywność młodych ludzi, a dla rodziców zwiększona czujność nad tym, co robią ich dzieci w szkole i w czasie wolnym od nauki.

W trakcie spotkań młodzież pytana, dlaczego młodzi ludzie sięgają po substancje odurzające odpowiada, że przede wszystkim ciekawość, akceptacja przez rówieśników, problemy w szkole/w domu. Do końca sami nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje prawne, społeczne czy zdrowotne.

Wzrost znaczenia środków masowego przekazu oraz chęć dopasowania się do towarzystwa sprawiają, że młodzież coraz chętniej eksperymentuje ze środkami odurzającymi, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Dlatego też wspólna akcja Policji i MOPS, ma na celu przede wszystkim podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią i uzależnieniem, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji.

Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów ale też ich rodziców. Mamy nadzieję, że wspólne działania policji i przedstawicieli MOPS w Lubinie, pozwolą na zahamowanie zagrożeń, jakie płyną z zażywania narkotyków.

Spotkania z rodzicami odbywają się m. in. dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Gdzie szukać pomocy:

800 060 800   Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111         Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100  Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa   

                      dzieci

800 12 12 12   Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19210.html
Ten artykuł był czytany 212 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0