Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 92

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pod Lubinem znajdują się najbogatsze złoża rudy miedzi w Europie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pożyczka dla zadłużonych – czy możliwe jest jej uzyskanie?
Data dodania: 12 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Pożyczka dla zadłużonych – czy możliwe jest jej uzyskanie?

Posiadanie złej historii kredytowej to ogromna przeszkoda w sytuacji, gdy chcemy wziąć pożyczkę. W jaki zatem sposób można naszą historię poprawić Czy jej nieodpowiadająca wymogom banków postać obecność rzeczywiście uniemożliwia wzięcie jakiejkolwiek pożyczki?

Zła historia kredytowa to zmora każdej osoby, której plany życiowe wymagają zaciągnięcia większej pożyczki w banku (np. na nowy samochód). Najlepszym rozwiązaniem jest spłacenie istniejących zobowiązań, co poprawi historię kredytową, jednak sytuacja nie zawsze pozwala na tak szybkie rozwiązanie sprawy. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie umożliwiające otrzymanie zastrzyku finansowego – nawet w przypadku posiadania złej historii kredytowej.

Jak powstaje zła historia kredytowa?

Sprawdźmy najpierw, co sprawia, że dana historia kredytowa jest uznawana przez banki za niezbyt wiarygodną. Wszystko zaczyna się oczywiście od niespłacania zaciągniętych zobowiązań. Informacja ta trafia do BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej. Jako że banki mają wgląd w dane zawarte w archiwach tej organizacji, wzięcie kredytu przy jednoczesnym posiadaniu negatywnej oceny w BIK-u jest czymś w zasadzie niewykonalnym (źródło: https://www.totalmoney.pl/artykuly/8928,pozyczki-hipoteczne,poradnik-dla-klientow-ze-zla-historia-kredytowa,1,1). Jakie więc kroki należy podjąć, by nasza pozycja na listach BIK-u nie odstraszała potencjalnych kredytodawców?

Jak pozbyć się negatywnej oceny?

Pierwszym krokiem powinno być rzecz jasna zlikwidowanie wszystkich zobowiązań wobec banków. Wynika to z faktu, iż to właśnie wyłącznie banki są w stanie poprawić naszą ocenę na liście tworzonej przez Biuro Informacji Kredytowej. Kiedy już uda nam się tego dokonać, warto zwrócić się pisemnie do banku, w którym mieliśmy długi, by usunął negatywną informację z bazy danych Biura.

 Sytuacja staje się jednak bardziej skomplikowana, jeżeli nasze zadłużenie utrzymywało się przez co najmniej 60 dni. W takiej sytuacji informacja o zaległościach będzie zamieszczona w BIK-u przez następne 5 lat, co możne znacznie skomplikować procedurę uzyskiwania pożyczki, nawet gdy od dłuższego czasu spłacamy wszystko terminowo. Co można zrobić w takim przypadku?

Pożyczka dla zadłużonych – kto może z niej skorzystać?

Tak niewygodną sytuację mogą uratować firmy z sektora pozabankowego. Mogą one udzielać pożyczek w zasadzie każdemu, kto skończył 18 lat, posiada polskie obywatelstwo i może wykazać jakikolwiek dochód. Co więcej, firmy pozabankowe mogą również wspomagać pożyczkami różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Warto mieć na uwadze, że sektor pozabankowy jest w stanie pomóc nie tylko osobom cierpiącym z powodu dawnych zaległości sprzed kilku lat, które wciąż jeszcze widnieją w BIK-u, ale również osobom aktualnie posiadającym złą historię kredytową. Istnieją nawet firmy, dla których chwilówka dla zadłużonych to swoista specjalność.

Zła historia kredytowa może utrzymywać się nawet przez pięć lat od czasu uregulowania zaległości, znacząco utrudniając czy wręcz całkowicie uniemożliwiając zdobycie kolejnego kredytu. W takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z firm pozabankowych, udzielających pożyczki nie tylko osobom, ale i firmom mających problemy finansowe.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19302.html
Ten artykuł był czytany 180 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0