Środa, 21 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 58

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Maraton wakacyjnych strachów w kinach Helios! Maraton wakacyjnych st...
Już w najbliższy piątek w kinach sieci Helios odbędzie się MARATON WAKACYJNYCH STRACHÓW z czterema, zupełnie różnymi, obliczami hor... »Ratownicy z KGHM Ratownicy z KGHM
W związku z licznymi pytaniami o ratowników z KGHM, którzy wspierają uwięzionych grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej i dy... »Dolny Śląsk zagłębiem Ukraińców Dolny Śląsk zagłębiem ...
W 2018 roku w województwie dolnośląskim pracowało 48 006 obcokrajowców, dzisiaj ubezpieczonych w ZUS jest już 60 624 cudzoziem... »NIK o inwestycji KGHM w złoże Sierra Gorda. KGHM wydał oświadczenie. NIK o inwestycji KGHM ...
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła zakup przez KGHM ”Polska Miedź SA” kanadyjskiej spółki Quadra kopalni miedzi Sierra... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006
Data dodania: 22 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006

W socjal mediach pojawił się apel do radnych Stowarzyszenia Lubin 2006 wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw.

Szanowni Państwo, Dutkanicz Dorota, Górzyński Tomasz, Jankowski Dariusz, Kot Joanna, Kujawa Romuald, Kulczyńska Katarzyna, Potocka Bogusława, Pytka Grzegorz, Szczepaniak Krzysztof, Tadla Przemysław, Węgrzynowski Marian, Zaprutko Roman.

Zapewne znacie wyniki wiarygodnych konsultacji społecznych w Gminie Lubin, gdzie 98,23% mieszkańców opowiedziało się przeciw przyłączeniu naszych siedmiu sołectw – Chróstnika, Kłopotowa, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka i Szklar Górnych do Lubina.

Zapewne zapoznaliście się merytorycznym uzasadnieniem negatywnej opinii Rady Gminy Lubin. Jeśli nie to przypominamy, że jest ona dostępna po adresem: http://www.ug.lubin.pl/…/Uzasadnienie-uchwa%C5%82y-opiniuj%…

Zapewne widzieliście ilu nas było na Marszu Przyjaźni 17 marca 2019 roku, w którym uczestniczyli także mieszkańcy Lubina.

Zapewne widzicie ogrom napływających protestów i sprzeciwów.

Zapewne widzicie mocno polaryzujący się konflikt pomiędzy mieszkańcami Lubina i Gminy Lubin, gdzie do tej pory byliśmy dobrymi sąsiadami.

Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że kwestia przejęcia naszych sołectw ma partyjno-polityczne podłoże.

Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że Robertowi Raczyńskiemu chodzi wyłącznie o pieniądze Gminy Lubin!

Zapewne wiecie już, że Lubin posiada jeszcze ogrom terenów własnych do zagospodarowania, a nasze wsie wcale nie są jego osiedlami.

Zapewne wiecie, że Miasto Lubin nic Gminie Lubin nie sponsoruje, że komunikacja powiatowa jest organizowana przez Powiat Lubiński, a nie przez Miasto Lubin, a żółte autobusy są własnością spółki akcyjnej, że mamy własną wysoko rozwiniętą oświatę (w tym ośmioklasowe szkolnictwo podstawowe), kulturę, ośrodki zdrowia w naszych wsiach, tożsamość, tradycje.

Zapewne wiecie, że konsultacje w Lubinie, zorganizowane w formie ankiety internetowej, zostały zmanipulowane – na co istnieją dowody.

Zapewne wiecie także, że rozwój naszego regionu jest możliwy tylko i wyłącznie poprzez współpracę naszych samorządów, w aktualnych granicach – nie trzeba się łączyć, aby się rozwijać.

Zapewne wiecie, że my jesteśmy mocno zdeterminowani w walce o swoją Gminę i będziemy walczyć nawet jeśli rozstrzygnięcia będą niekorzystne.

Zapewne wiecie, że po połączeniu naszych sołectw, radni z tych miejscowości staną się radnymi miejskimi i diametralnie stracicie większość w swojej radzie!

Zapewne w głębi serca wierzycie, że powinniście głosować przeciw przyłączeniu!

Apelujemy zatem do Was o zdrowy rozsądek, bowiem odebranie Gminie Lubin tych 7 sołectw stanie się katastrofalne w skutkach dla całego regionu! Nie skazujcie nas i siebie na upadek! Pokażcie, że potraficie myśleć sami! Nie bójcie się głosować zgodnie z tym co Wam podpowiadają Wasze własne serca i umysły!

Nie zapisujcie się na czarnych kartach historii tego regionu!

GŁOSUJCIE PRZECIW PRZYŁĄCZENIU NASZYCH 7 SOŁECTW DO LUBINA!

GminaLubin31.pl to inicjatywa mieszkańców Gminy Lubin, której celem jest wzmocnienie w mediach społecznościowych sprzeciwu mieszkańców wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19338.html
Ten artykuł był czytany 159 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43937 | 22.03.19 20:21:06Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Co to się w tym miasteczku wyrabia?!
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0