Wtorek, 18 czerwca 2019 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 90

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kaski dla wszystkich czwartoklasistów Kaski dla wszystkich c...
Tuż przed wakacjami, wszystkim 10-latkom z Gminy Lubin, którzy mogą już zdawać egzamin na kartę rowerową, samorząd ufundował kaski rowerow... »Nietrzeźwi, pod wpływem środków odurzających i z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymani Nietrzeźwi, pod wpływe...
Lubińscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w sposób rażący złamali prz... »Sprawdź ile masz na koncie ZUS Sprawdź ile masz na ko...
Około 1,6 mln Dolnoślązaków lada dzień dostanie list z ZUS. W całym kraju przesyłki znajdzie aż 20,6 mln Polaków, którzy cho... »Nietrzeźwy ratownik sprawował dyżur na lubińskim basenie Nietrzeźwy ratownik sp...
Co zrobić, żeby nie dać się złapać policjantom za kierownicą „na podwójnym gazie”? 52-letniemu polkowiczaninowi wydawało się, ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006
Data dodania: 22 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006

W socjal mediach pojawił się apel do radnych Stowarzyszenia Lubin 2006 wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw.

Szanowni Państwo, Dutkanicz Dorota, Górzyński Tomasz, Jankowski Dariusz, Kot Joanna, Kujawa Romuald, Kulczyńska Katarzyna, Potocka Bogusława, Pytka Grzegorz, Szczepaniak Krzysztof, Tadla Przemysław, Węgrzynowski Marian, Zaprutko Roman.

Zapewne znacie wyniki wiarygodnych konsultacji społecznych w Gminie Lubin, gdzie 98,23% mieszkańców opowiedziało się przeciw przyłączeniu naszych siedmiu sołectw – Chróstnika, Kłopotowa, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka i Szklar Górnych do Lubina.

Zapewne zapoznaliście się merytorycznym uzasadnieniem negatywnej opinii Rady Gminy Lubin. Jeśli nie to przypominamy, że jest ona dostępna po adresem: http://www.ug.lubin.pl/…/Uzasadnienie-uchwa%C5%82y-opiniuj%…

Zapewne widzieliście ilu nas było na Marszu Przyjaźni 17 marca 2019 roku, w którym uczestniczyli także mieszkańcy Lubina.

Zapewne widzicie ogrom napływających protestów i sprzeciwów.

Zapewne widzicie mocno polaryzujący się konflikt pomiędzy mieszkańcami Lubina i Gminy Lubin, gdzie do tej pory byliśmy dobrymi sąsiadami.

Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że kwestia przejęcia naszych sołectw ma partyjno-polityczne podłoże.

Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że Robertowi Raczyńskiemu chodzi wyłącznie o pieniądze Gminy Lubin!

Zapewne wiecie już, że Lubin posiada jeszcze ogrom terenów własnych do zagospodarowania, a nasze wsie wcale nie są jego osiedlami.

Zapewne wiecie, że Miasto Lubin nic Gminie Lubin nie sponsoruje, że komunikacja powiatowa jest organizowana przez Powiat Lubiński, a nie przez Miasto Lubin, a żółte autobusy są własnością spółki akcyjnej, że mamy własną wysoko rozwiniętą oświatę (w tym ośmioklasowe szkolnictwo podstawowe), kulturę, ośrodki zdrowia w naszych wsiach, tożsamość, tradycje.

Zapewne wiecie, że konsultacje w Lubinie, zorganizowane w formie ankiety internetowej, zostały zmanipulowane – na co istnieją dowody.

Zapewne wiecie także, że rozwój naszego regionu jest możliwy tylko i wyłącznie poprzez współpracę naszych samorządów, w aktualnych granicach – nie trzeba się łączyć, aby się rozwijać.

Zapewne wiecie, że my jesteśmy mocno zdeterminowani w walce o swoją Gminę i będziemy walczyć nawet jeśli rozstrzygnięcia będą niekorzystne.

Zapewne wiecie, że po połączeniu naszych sołectw, radni z tych miejscowości staną się radnymi miejskimi i diametralnie stracicie większość w swojej radzie!

Zapewne w głębi serca wierzycie, że powinniście głosować przeciw przyłączeniu!

Apelujemy zatem do Was o zdrowy rozsądek, bowiem odebranie Gminie Lubin tych 7 sołectw stanie się katastrofalne w skutkach dla całego regionu! Nie skazujcie nas i siebie na upadek! Pokażcie, że potraficie myśleć sami! Nie bójcie się głosować zgodnie z tym co Wam podpowiadają Wasze własne serca i umysły!

Nie zapisujcie się na czarnych kartach historii tego regionu!

GŁOSUJCIE PRZECIW PRZYŁĄCZENIU NASZYCH 7 SOŁECTW DO LUBINA!

GminaLubin31.pl to inicjatywa mieszkańców Gminy Lubin, której celem jest wzmocnienie w mediach społecznościowych sprzeciwu mieszkańców wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19338.html
Ten artykuł był czytany 144 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#43937 | 22.03.19 20:21:06Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Co to się w tym miasteczku wyrabia?!
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0