Czwartek, 25 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 14

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Filmowe emocje dla każdego w kinach Helios! Filmowe emocje dla każ...
W cotygodniowym repertuarze kin Helios, każdy widz znajdzie doskonałą propozycję dla siebie. W tym tygodniu sieć zaprasza na premierowe pokazy &b... »Torby, katalogi, cenniki – co wydrukować na targi branżowe Torby, katalogi, cenni...
Targi branżowa to jedna z najważniejszych okazji do promocji firmy. Podczas takiego eventu masz szansę wzmocnić wizerunek swojej marki, zapre... »Policjanci z Lubina odzyskali skradziony samochód Policjanci z Lubina od...
Lubińscy policjanci odzyskali samochód marki Mercedes, który został skradziony na terenie gminy Lubin. Pierwszy w ręce funk... »Rozliczenie PIT 2019 w przypadku rodziców – co warto mieć na uwadze rozliczając PIT online? Rozliczenie PIT 2019 w...
Posiadanie dziecka ma istotne znaczenie w przypadku rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik, który jest jednocześnie rodzicem powinien wiedz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprawcy napadu na salon gier w Polkowicach oraz usiłowania zabójstwa, tymczasowo aresztowani
Data dodania: 26 marca 2019 — Kategoria: Wiadomości

Sprawcy napadu na salon gier w Polkowicach oraz usiłowania zabójstwa, tymczasowo aresztowani

13 marca 2019 roku około godz. 3.00 w nocy. Marek Ś. potrzebował pieniędzy. Dał Danielowi Sz. maczetę, którą ten miał nastraszyć pracownicę salonu gier i zmusić ją do wydania pieniędzy. Obaj udali się do lokalu z automatami do gier. Do salonu wszedł Daniel Sz., a Marek Ś. pozostał na zewnątrz. W  lokalu znajdowała się pracownica salonu. Była sama. Daniel Sz. po wejściu do salonu gier grożąc maczetą zażądał od kobiety wydania pieniędzy, a kiedy spotkał się z jej odmową oraz obroną, zaczął zadawać kobiecie ciosy, najpierw po nogach, a następnie po głowie i innych częściach ciała. Pokrzywdzona zakrywając rękoma głowę, otrzymała ciosy w ręce, skutkujące złamanie ręki. Daniel Sz. uderzał także pracownicę maczetą  w okolicy skroniowej i inne, w związku z którymi wymagała leczenia szpitalnego.

 

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo przeciwko Danielowi Sz. i Markowi Ś., którzy zaplanowali dokonanie rozboju w jednym z lokali z automatami do gier położonym w Polkowicach.

Do zdarzenia doszło 13 marca 2019 roku około godz. 3.00 w nocy. Marek Ś. potrzebował pieniędzy. Przekazał Danielowi Sz. posiadaną maczetę, którą ten miał nastraszyć pracownicę salonu gier i zmusić ją do wydania pieniędzy. W tym celu obaj udali się do wymienionego lokalu z automatami do gier. Do salonu wszedł Daniel Sz., a Marek Ś. pozostał na zewnątrz. W tym czasie w lokalu tym znajdowała się pracownica. Była sama. Daniel Sz. po wejściu do salonu gier grożąc maczetą zażądał od kobiety wydania pieniędzy, a kiedy spotkał się z jej odmową oraz obroną, zaczął zadawać pokrzywdzonej ciosy maczetą, najpierw po nogach, a następnie po głowie i innych częściach ciała. Pokrzywdzona zakrywając rękoma głowę, otrzymała ciosy w ręce, skutkujące złamanie ręki. Podejrzany Daniel Sz. zadał jej także maczetą obrażenia okolicy skroniowej i inne, w związku z którymi wymagała leczenia szpitalnego.

Po dokonaniu kradzieży z tego lokalu laptopa, telefonu komórkowego oraz pieniędzy, sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Wkrótce zostali zatrzymani przez Policję. Pokrzywdzona rozpoznała zatrzymanego Daniela Sz. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Marka Ś. policjanci ujawnili i zabezpieczyli stanowiącą narzędzie przestępstwa maczetę, której wygląd przemawia za tym, że jest ona niebezpiecznym narzędziem.

 

Jak ustalono w toku śledztwa, Daniel Sz. czynił zamachy ostrzem maczety między innymi w  kierunku głowy pokrzywdzonej, co przemawia za tym, że działał w zamiarze pozbawienia kobiety życia.

Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem i uszkodzenia ciała, tj. popełnienia czynu z art. 13 § 1 k.k w zw. z art. 148 § 2 pkt. 2 k.k. i art. 157 § 1 k.k. oraz innych. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel Sz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Markowi Ś. prokurator przedstawił zarzut dokonania rozboju przy posłużeniu się niebezpiecznym narzędziem w postaci maczety, tj.  popełnienia czynu z art. 280 § 2 k.k. i innych. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek Ś. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień. Był on wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, a w tym z użyciem przemocy, z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Prokurator skierował wnioski o tymczasowe aresztowanie Daniela Sz. i Marka Ś. W dniu 16 marca 2019 roku Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec obydwóch podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane podejrzanym zbrodnie: Danielowi Sz.  grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności, a Markowi Ś. kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15.

Śledztwo jest w toku.

      Lidia Tkaczyszyn- rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19351.html
Ten artykuł był czytany 75 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0