Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pomoc dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe lub ASF Pomoc dla poszkodowany...
Po raz drugi w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia z PROW 2014-2020 pomoc dla rolników, którzy pon... »Lubin. Droga S3 nie tak szybko? Lubin. Droga S3 nie ta...
Kolejny raz przedłużony został termin składania ofert w przetargu na dokończenie drogi ekspresowej S3 między Lubinem a Polkowicami. Kolejny termi... »Nietrzeźwy mężczyzna dzwonił na nr alarmowy informując, że zabije siebie i kilkanaście innych osób... Nietrzeźwy mężczyzna d...
Duże kłopoty z prawem zapewnił sobie 40-letni mieszkaniec Lubina zatrzymany przez lubińskich policjantów. Mężczyzna we wtorkowy wi... »Bank czy listonosz? Co wybierają seniorzy. Bank czy listonosz? Co...
Każdego miesiąca ZUS na Dolnym Śląsku wypłaca 697 106 emerytur i rent. Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z Z... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Przedświąteczne zakupy – lubińscy policjanci ostrzegają
Data dodania: 16 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Przedświąteczne zakupy – lubińscy policjanci ostrzegają

Zbliża się Wielkanoc. Okres przedświąteczny to między innymi czas zwiększonej ilości robionych zakupów w sklepach znajdujących się zarówno w pobliżu miejsca zamieszkania oraz w dużych centrach handlowych i galeriach. Często zdarza się, że w gorączkowej atmosferze, przy udziale całej rodziny, w tym również naszych najmłodszych zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, na co tylko czekają oszuści i złodzieje.

Lubińscy policjanci dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a także osób odwiedzających Lubin i okolice w okresie przedświątecznym, zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie może dochodzić do ewentualnych kradzieży. Mimo tego, że funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w tym czasie w okolicach sklepów, centrów handlowych i galerii jest znacznie więcej, nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Lubińscy policjanci w tym okresie będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców. Oprócz funkcjonariuszy nieumundurowanych, służbę pełnić będą również nieumundurowani wywiadowcy. Pamiętajmy, że wybierając się na zakupy do sklepu nie zabierajmy ze sobą wszystkich pieniędzy. Powinniśmy mieć tylko te karty płatnicze lub tylko tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne do opłacenia zakupów. Korzystając z kart płatniczych nie powinniśmy ich przekazywać nieznanym osobom. Pobierając pieniądze z bankomatu powinniśmy zasłonić wpisywany przez nas kod PIN.

Policjanci przypominają, aby portfele i dokumenty trzymać w wewnętrznych kieszeniach ubrania np. kurtki, marynarki. Kobiety torebki powinny trzymać najlepiej przed sobą. W miejscach bardzo zatłoczonych (autobusy, sklepy) mogą pojawić się tzw. „kieszonkowcy”. Wielokrotnie sami powodują ścisk i aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej. Taka sytuacja może mieć miejsce w sklepie podczas świątecznych zakupów jak i w środkach komunikacji miejskiej.

Wychodząc na zakupy nie zostawiajmy żadnych rzeczy na wierzchu w aucie, gdzie ich widok przez szybę może skłonić złodzieja do włamania.

Korzystając z tych kilku rad nie tylko będziemy wiedzieli jak należy się zachować podczas zakupów świątecznych, ale również unikniemy niepotrzebnych w tym gorącym okresie zagrożeń.

Nie można również zapominać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Aby każdy uczestnik ruchu (pieszy, kierujący), mógł spotkać się z rodziną i zasiąść przy świątecznym stole, ważna jest wzajemna życzliwość i szacunek na drodze, a przede wszystkim stosowanie się do przepisów i znaków drogowych

(KPP w Lubinie)

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19443.html
Ten artykuł był czytany 157 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0