Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 72

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Przed policjantami ukrył się w zbożu Przed policjantami ukr...
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 32 – letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest kradzież kabla telekomunikacyjnego, powo... »Krótki film o bezpieczeństwie. W roli głównej pracownicy KGHM Krótki film o bezpiecz...
Żyć na co dzień zgodnie z dobrymi zasadami. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy czy ze swoimi bliskimi. To główne motto filmu edukac... »Wielki konkurs z filmem „Aladyn” w kinach Helios! Wielki konkurs z filme...
Guy Ritchie za kamerą? Nie będzie miejsca na nudę! Mistrz kina łotrzykowskiego wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna, któ... »Lubinianki kradły w Głogowie Lubinianki kradły w Gł...
Dwie mieszkanki Lubina ponownie kradły w Głogowie i ponownie zostały zatrzymane za kradzieże sklepowe. 30 i 27 – latka wpadły podczas kradz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Przedświąteczne zakupy – lubińscy policjanci ostrzegają
Data dodania: 16 kwietnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Przedświąteczne zakupy – lubińscy policjanci ostrzegają

Zbliża się Wielkanoc. Okres przedświąteczny to między innymi czas zwiększonej ilości robionych zakupów w sklepach znajdujących się zarówno w pobliżu miejsca zamieszkania oraz w dużych centrach handlowych i galeriach. Często zdarza się, że w gorączkowej atmosferze, przy udziale całej rodziny, w tym również naszych najmłodszych zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, na co tylko czekają oszuści i złodzieje.

Lubińscy policjanci dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a także osób odwiedzających Lubin i okolice w okresie przedświątecznym, zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie może dochodzić do ewentualnych kradzieży. Mimo tego, że funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w tym czasie w okolicach sklepów, centrów handlowych i galerii jest znacznie więcej, nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Lubińscy policjanci w tym okresie będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców. Oprócz funkcjonariuszy nieumundurowanych, służbę pełnić będą również nieumundurowani wywiadowcy. Pamiętajmy, że wybierając się na zakupy do sklepu nie zabierajmy ze sobą wszystkich pieniędzy. Powinniśmy mieć tylko te karty płatnicze lub tylko tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne do opłacenia zakupów. Korzystając z kart płatniczych nie powinniśmy ich przekazywać nieznanym osobom. Pobierając pieniądze z bankomatu powinniśmy zasłonić wpisywany przez nas kod PIN.

Policjanci przypominają, aby portfele i dokumenty trzymać w wewnętrznych kieszeniach ubrania np. kurtki, marynarki. Kobiety torebki powinny trzymać najlepiej przed sobą. W miejscach bardzo zatłoczonych (autobusy, sklepy) mogą pojawić się tzw. „kieszonkowcy”. Wielokrotnie sami powodują ścisk i aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej. Taka sytuacja może mieć miejsce w sklepie podczas świątecznych zakupów jak i w środkach komunikacji miejskiej.

Wychodząc na zakupy nie zostawiajmy żadnych rzeczy na wierzchu w aucie, gdzie ich widok przez szybę może skłonić złodzieja do włamania.

Korzystając z tych kilku rad nie tylko będziemy wiedzieli jak należy się zachować podczas zakupów świątecznych, ale również unikniemy niepotrzebnych w tym gorącym okresie zagrożeń.

Nie można również zapominać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Aby każdy uczestnik ruchu (pieszy, kierujący), mógł spotkać się z rodziną i zasiąść przy świątecznym stole, ważna jest wzajemna życzliwość i szacunek na drodze, a przede wszystkim stosowanie się do przepisów i znaków drogowych

(KPP w Lubinie)

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19443.html
Ten artykuł był czytany 137 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0