Piątek, 05 czerwca 2020 r.   Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 7

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Lubinianin podejrzany o kradzieże pojazdów na terenie Niemiec zatrzymany Lubinianin podejrzany ...
Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Na... »Lubin. Pieniądze dla niepełnosprawnych Lubin. Pieniądze dla n...
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie ro... »Złodzieje próbowali uciec autobusem komunikacji miejskiej Złodzieje próbowali uc...
Dwóch sprawców kradzieży sklepowej zatrzymali policjanci wydziału prewencji. Mężczyźni ze sklepu mieszczącego się na tereni... »SZEFOWIE FIRM ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP SZEFOWIE FIRM ZATRZYMA...
CBŚP zatrzymało 6 osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej 4,4 mln zł. Do... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pod Lubinem znajdują się najbogatsze złoża rudy miedzi w Europie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Działania lubińskich policjantów pod nazwą „Motocyklista”
Data dodania: 10 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Działania lubińskich policjantów pod nazwą „Motocyklista”

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą w dniu dzisiejszym działania wojewódzkie pod nazwą „Motocyklista”. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, a także uświadamiać kierowcom jednośladów, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od ich odpowiedzialności, zdrowego rozsądku i partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą działania edukacyjno – prewencyjne pod nazwą „Motocyklista”. Przedmiotowe działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych, na drogach powiatu lubińskiego.

Motocykliści musza przygotować się, że policjanci będą egzekwować od nich stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec osób pieszych oraz obowiązku jazdy w kasku ochronnym.

Do akcji, policjanci będą wykorzystywać m.in. ręczne mierniki prędkości, pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestratory, motocykle, a także urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości.

Lubińska policja apeluje zatem o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie dozwolonych prędkości. Właściciele motocykli zanim wyruszą w drogę powinni sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu, zwłaszcza oświetlenie, stan opon i hamulców. Ważnym elementem dla motocyklisty jest również odpowiednia odzież - właściwie dobrany kask, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice. Warto także zadbać o odblaski, które sprzyjają lepszej widoczności.
Pamiętajmy również, że kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania oraz przewidywania reakcji innych uczestników ruchu to dewizy jakie należy w sobie doskonalić aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Apelujemy do wszystkich kierujących, zarówno podróżujących jednośladami jak również samochodami o wzajemny szacunek na drodze i szczególną ostrożność.

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19552.html
Ten artykuł był czytany 255 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0