Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci wyróżnieni podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Lubińscy policjanci wy...
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjan... »„Król Lew” i konkurs z Disneyland® Paris w kinie Helios! „Król Lew”...
Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. 19 lipca, po 25 latach od premiery kultowej animacji, Jon Favrea... »Szukasz pracy – wyróżnij się z tłumu! Szukasz pracy – ...
Zdobycie nowej pracy nie musi być trudne. Rynek pracy daje dzisiaj ogromne możliwości zarówno osobom z doświadczeniem zawodowym, jak i... »KGHM wspiera Dymarki Kaczawskie KGHM wspiera Dymarki K...
KGHM od lat kultywuje tradycję i historię polskiego hutnictwa. Spółka jest jednym ze sponsorów XX jubileuszowych Dymarek Kaczawskic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1995 Lubin otrzymał nagrodę i tytuł "Miasta bez barier"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Działania lubińskich policjantów pod nazwą „Motocyklista”
Data dodania: 10 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Działania lubińskich policjantów pod nazwą „Motocyklista”

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą w dniu dzisiejszym działania wojewódzkie pod nazwą „Motocyklista”. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, a także uświadamiać kierowcom jednośladów, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od ich odpowiedzialności, zdrowego rozsądku i partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą działania edukacyjno – prewencyjne pod nazwą „Motocyklista”. Przedmiotowe działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych, na drogach powiatu lubińskiego.

Motocykliści musza przygotować się, że policjanci będą egzekwować od nich stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec osób pieszych oraz obowiązku jazdy w kasku ochronnym.

Do akcji, policjanci będą wykorzystywać m.in. ręczne mierniki prędkości, pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestratory, motocykle, a także urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości.

Lubińska policja apeluje zatem o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie dozwolonych prędkości. Właściciele motocykli zanim wyruszą w drogę powinni sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu, zwłaszcza oświetlenie, stan opon i hamulców. Ważnym elementem dla motocyklisty jest również odpowiednia odzież - właściwie dobrany kask, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice. Warto także zadbać o odblaski, które sprzyjają lepszej widoczności.
Pamiętajmy również, że kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania oraz przewidywania reakcji innych uczestników ruchu to dewizy jakie należy w sobie doskonalić aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Apelujemy do wszystkich kierujących, zarówno podróżujących jednośladami jak również samochodami o wzajemny szacunek na drodze i szczególną ostrożność.

za KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19552.html
Ten artykuł był czytany 189 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0