Wtorek, 19 marca 2024 r.   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
5 kg srebra od KGHM - wspieramy uczestników Legnickiego Festiwalu SREBRO 5 kg srebra od KGHM - ...
Rekordową liczbę ponad 500 prac autorstwa 289 artystów z 45 krajów wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej o... »Pierwsi motocykliści rozpoczęli już sezon – uważajmy na drogach! Pierwsi motocykliści r...
Wiosenna aura sprawiła, że na drogach widać coraz więcej motocyklistów. Warto pamiętać dla własnego bezpieczeństwa, że zanim wyjedzie się ... »Chirurgia laparoskopowa w weterynarii - UPWr pionierem Chirurgia laparoskopow...
Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr mają do dyspozycji aparaturę, dzięki której mogą uczyć się chirurgii laparoskopowej - stoso... »Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogów Rozpoczęły się nasadze...
140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych – Huta Miedzi Głogów po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich te... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...24.04.1972 ZG Lubin osiąga pełna zdolność produkcyjną

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin
Data dodania: 23 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna akcja rozpoczęła się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i trwała do 15 maja, hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek była #biblioteka.

Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce dbając o zainteresowania, kreatywność i uczestnictwo w kulturze, zorganizowała trzydniowy cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych. Obejmowały one tematy związane z literaturą, ilustracją, komiksem, sztuką wizualną i kinem oraz filmem animowanym. Poprowadził je Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, a także autor komiksów. Jego ilustracje powstają w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami, na potrzeby reklam i stron internetowych.

 

                                                                                                                               Siedlce
Warsztaty w Siedlcach rozpoczęły cykl spotkań z rysownikiem Szymonem Telukiem. Artysta zaczął od narysowania karykatury jednej z uczennic. W ciągu kilku minut powstała wspaniała karykatura, która wzbudziła zachwyt i uśmiech wśród dzieci. Dowiedziały się, czym jest karykatura: „nie tworzy się jej w celu ośmieszenia bohatera dzieła – wręcz przeciwnie, aby podkreślić jego charakterystyczne cechy”. Zanim uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych, otrzymały najważniejsze wskazówki, od czego zacząć tworzenie karykatury, poparte przykładami. Rysownik uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się rysować i przekazał tę myśl dzieciom. W szkole w Siedlcach pozostała wspaniała galeria prac wykonanych podczas warsztatów zarówno przez prowadzącego jak i dzieci biorące w nich udział.

 

Szklary Górne

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych w zajęciach wzięli udział uczniowie V i VI klas.  Celem warsztatów pod nazwą „Bestariusz – smoki, potwory i duchy” było przybliżenie podstaw rysunku oraz nauka kreowania własnych, fikcyjnych bohaterów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak wymyślać i rysować dziwne stwory. Temat fascynujący ludzi od wieków również dla młodzieży stał się inspirujący. Po wykładzie połączonym z pokazem technik rysowania oraz wspólnym omawianiem pomysłów, przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności i wprowadzenie w czyn zdobytej wiedzy. Pod przewodnictwem mistrza powstały ciekawe prace, które na koniec spotkania zostały wystawione do wspólnego oglądania. Opiekę nad wydarzeniem sprawowała biblioteka w Oborze.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19610.html
Ten artykul byl czytany 421 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0