Wtorek, 18 czerwca 2019 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 99

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Dom weselny – idealne miejsce na zabawę weselną? Dom weselny – id...
Domy weselne to obiekty, w którym organizowane są różne uroczystości. Oprócz zabaw weselnych lokale te często goszczą w ... »Kaski dla wszystkich czwartoklasistów Kaski dla wszystkich c...
Tuż przed wakacjami, wszystkim 10-latkom z Gminy Lubin, którzy mogą już zdawać egzamin na kartę rowerową, samorząd ufundował kaski rowerow... »Nietrzeźwi, pod wpływem środków odurzających i z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymani Nietrzeźwi, pod wpływe...
Lubińscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w sposób rażący złamali prz... »Sprawdź ile masz na koncie ZUS Sprawdź ile masz na ko...
Około 1,6 mln Dolnoślązaków lada dzień dostanie list z ZUS. W całym kraju przesyłki znajdzie aż 20,6 mln Polaków, którzy cho... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1947 Uruchomienie produkcji w Fabryce Mechanizmów Pianinowych - obecnie Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych DEFIL

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin
Data dodania: 23 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna akcja rozpoczęła się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i trwała do 15 maja, hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek była #biblioteka.

Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce dbając o zainteresowania, kreatywność i uczestnictwo w kulturze, zorganizowała trzydniowy cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych. Obejmowały one tematy związane z literaturą, ilustracją, komiksem, sztuką wizualną i kinem oraz filmem animowanym. Poprowadził je Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, a także autor komiksów. Jego ilustracje powstają w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami, na potrzeby reklam i stron internetowych.

 

                                                                                                                               Siedlce
Warsztaty w Siedlcach rozpoczęły cykl spotkań z rysownikiem Szymonem Telukiem. Artysta zaczął od narysowania karykatury jednej z uczennic. W ciągu kilku minut powstała wspaniała karykatura, która wzbudziła zachwyt i uśmiech wśród dzieci. Dowiedziały się, czym jest karykatura: „nie tworzy się jej w celu ośmieszenia bohatera dzieła – wręcz przeciwnie, aby podkreślić jego charakterystyczne cechy”. Zanim uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych, otrzymały najważniejsze wskazówki, od czego zacząć tworzenie karykatury, poparte przykładami. Rysownik uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się rysować i przekazał tę myśl dzieciom. W szkole w Siedlcach pozostała wspaniała galeria prac wykonanych podczas warsztatów zarówno przez prowadzącego jak i dzieci biorące w nich udział.

 

Szklary Górne

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych w zajęciach wzięli udział uczniowie V i VI klas.  Celem warsztatów pod nazwą „Bestariusz – smoki, potwory i duchy” było przybliżenie podstaw rysunku oraz nauka kreowania własnych, fikcyjnych bohaterów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak wymyślać i rysować dziwne stwory. Temat fascynujący ludzi od wieków również dla młodzieży stał się inspirujący. Po wykładzie połączonym z pokazem technik rysowania oraz wspólnym omawianiem pomysłów, przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności i wprowadzenie w czyn zdobytej wiedzy. Pod przewodnictwem mistrza powstały ciekawe prace, które na koniec spotkania zostały wystawione do wspólnego oglądania. Opiekę nad wydarzeniem sprawowała biblioteka w Oborze.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19610.html
Ten artykuł był czytany 201 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0