Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 90

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Prowadził mercedesa mając zakaz, był pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie. Prowadził mercedesa ma...
-Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z Lubina, który mimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazd&o... »Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS Tydzień Przedsiębiorcy...
Tydzień Przedsiębiorcy to szansa, aby w jednym miejscu skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zwią... »KGHM testuje drony KGHM testuje drony
Miedziowy gigant rozpoczął w jednej z kopalni próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód.... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.11.1999 Oddano do użytkowania nowowybudowaną część ulicy Niepodległości

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin
Data dodania: 23 maja 2019 — Kategoria: Wiadomości

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna akcja rozpoczęła się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i trwała do 15 maja, hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek była #biblioteka.

Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce dbając o zainteresowania, kreatywność i uczestnictwo w kulturze, zorganizowała trzydniowy cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych. Obejmowały one tematy związane z literaturą, ilustracją, komiksem, sztuką wizualną i kinem oraz filmem animowanym. Poprowadził je Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, a także autor komiksów. Jego ilustracje powstają w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami, na potrzeby reklam i stron internetowych.

 

                                                                                                                               Siedlce
Warsztaty w Siedlcach rozpoczęły cykl spotkań z rysownikiem Szymonem Telukiem. Artysta zaczął od narysowania karykatury jednej z uczennic. W ciągu kilku minut powstała wspaniała karykatura, która wzbudziła zachwyt i uśmiech wśród dzieci. Dowiedziały się, czym jest karykatura: „nie tworzy się jej w celu ośmieszenia bohatera dzieła – wręcz przeciwnie, aby podkreślić jego charakterystyczne cechy”. Zanim uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych, otrzymały najważniejsze wskazówki, od czego zacząć tworzenie karykatury, poparte przykładami. Rysownik uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się rysować i przekazał tę myśl dzieciom. W szkole w Siedlcach pozostała wspaniała galeria prac wykonanych podczas warsztatów zarówno przez prowadzącego jak i dzieci biorące w nich udział.

 

Szklary Górne

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych w zajęciach wzięli udział uczniowie V i VI klas.  Celem warsztatów pod nazwą „Bestariusz – smoki, potwory i duchy” było przybliżenie podstaw rysunku oraz nauka kreowania własnych, fikcyjnych bohaterów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak wymyślać i rysować dziwne stwory. Temat fascynujący ludzi od wieków również dla młodzieży stał się inspirujący. Po wykładzie połączonym z pokazem technik rysowania oraz wspólnym omawianiem pomysłów, przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności i wprowadzenie w czyn zdobytej wiedzy. Pod przewodnictwem mistrza powstały ciekawe prace, które na koniec spotkania zostały wystawione do wspólnego oglądania. Opiekę nad wydarzeniem sprawowała biblioteka w Oborze.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19610.html
Ten artykuł był czytany 235 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0