Piątek, 23 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 63

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
IPLA - codzienna porcja doskonałej rozrywki IPLA - codzienna porcj...
Współczesna telewizja często nie spełnia już naszych oczekiwań. Żyjemy w ciągłym biegu i chcemy otrzymywać takie treści jakich akurat sz... »Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli już oficjalnie Nowe stawki wynagrodze...
Od 2782 do 3817 zł będzie wynosić od września minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. Rozporządzenie płacowe ukazało się w Dzienniku Usta... »Zajęcia gitarowe w MDK - zapisy Zajęcia gitarowe w MDK...
Z dniem 2 września 2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie rozpoczyna zapisy na stałe zajęcia w ramach koła gitarowego. Oferta zajęć adresowan... »25- latek odpowie za uprawę marihuany 25- latek odpowie za u...
Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w wyniku dobrego rozpoznania rejonu służbowe... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Dialog Arena – stadion klubu Zagłębie Lubin. Pojemność stadionu wynosi 16 300 miejsc

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uszkodzona część kładki na ulicy KEN zostanie rozebrana
Data dodania: 08 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uszkodzona część kładki na ulicy KEN zostanie rozebrana

GDDKiA we Wrocławiu szuka firmy, która dokona rozbiórki uszkodzonej części kładki nad drogą krajową nr 3 w Lubinie. Kładka została uszkodzona wiosną tego roku.

Chodzi o obiekt nad dwujezdniową drogą krajową nr 3 – ul. KEN w Lubinie. Wiosną tego roku, ze względu na stwierdzony zły stan techniczny GDDKiA zamknęła obiekt. Ledwo kilka dni później, doszło do awarii – skrajne przęsło kładki, znajdujące się poza jezdnią, zawaliło się.

Bezpośrednio po awarii GDDKiA zdecydowała o zamknięciu drogi krajowej znajdującej się pod obiektem, ale po stwierdzeniu, że korzystanie z niej jest bezpieczne, ruch wrócił. Sama kładka, pozostaje zamknięta.

Teraz rusza przetarg dotyczący projektu i robót budowlanych polegającej na rozbiórce uszkodzonego przęsła obiektu w taki sposób, by uniemożliwić wchodzenie na kładkę oraz bezpieczne użytkowanie drogi.

Termin składania ofert przypada na 22 sierpnia 2019 r. Rozbiórka powinna być zrealizowana do października.

Jak informuje GDDKiA, wykonane zostaną prace zabezpieczające, m.in. zamontowane będą trwałe wygrodzenia zabezpieczające przed niepożądanym przedostaniem się na kładkę. Ponadto teren zostanie oznakowany tablicami informującymi o uszkodzeniu obiektu i zakazie wejścia. Płyta pomostu kładki zostanie zabezpieczona poprzez montaż specjalnej siatki.

– Jednocześnie rozpoczęliśmy działania zmierzające docelowo do wykonania przebudowy kładki – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa wrocławskiej GDDKiA. Dodaje, że decyzja Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego potwierdziła, że ruch drogowy na drodze krajowej nr 3 pod kładką może się odbywać bez ograniczeń.

– Nasze służby, tak jak do tej pory, będą systematycznie monitorowały stan techniczny kładki – informuje przedstawicielka GDDKiA.

Ze względu na wyłączenie z ruchu kładki, GDDKiA rozważa korektę pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Paderewskiego – chodzi o wydłużenie zielonego światła na przejściach dla pieszych. Ponadto wykonane zostały prace porządkowe i konserwacyjne wszystkich podziemnych przejść dla pieszych pod drogą krajową nr 3 w Lubinie. – Aktualny ich stan techniczny nie budzi zastrzeżeń i korzystanie z nich jest bezpieczne – zapewni GDDKiA.

Kładka, która uległa awarii była wybudowana w 1977 roku. Obiekt ma 155 m długości i 6 metrów szerokości.
rynekinfrastruktury.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19931.html
Ten artykuł był czytany 209 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0