Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Bezglutenowy pudding na bazie napoju sojowego – przepis Bezglutenowy pudding n...
Przepis na bezglutenowy pudding na bazie roślinnego napoju sojowego, ryżu i… pietruszki. Słodki, kremowy i zaskakujący! Z dodatkiem owoc&o... »Fałszywi policjanci znów zaatakowali. Jedna z mieszkanek Lubina straciła 100 tysięcy Fałszywi policjanci zn...
Dwie kobiety z Lubina zostały oszukane przez człowieka podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Jedna z nic... »Prawie 7 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy na Dolnym Śląsku Prawie 7 tys. wniosków...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych tylko w ostatnich trzech tygodniach wypłacił Dolnoślązaków dodatki solidarnościowe na kwotę 8 166 108.... »Pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Pomoc nadeszła w ostat...
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci uratowali 29-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójs... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uszkodzona część kładki na ulicy KEN zostanie rozebrana
Data dodania: 08 sierpnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uszkodzona część kładki na ulicy KEN zostanie rozebrana

GDDKiA we Wrocławiu szuka firmy, która dokona rozbiórki uszkodzonej części kładki nad drogą krajową nr 3 w Lubinie. Kładka została uszkodzona wiosną tego roku.

Chodzi o obiekt nad dwujezdniową drogą krajową nr 3 – ul. KEN w Lubinie. Wiosną tego roku, ze względu na stwierdzony zły stan techniczny GDDKiA zamknęła obiekt. Ledwo kilka dni później, doszło do awarii – skrajne przęsło kładki, znajdujące się poza jezdnią, zawaliło się.

Bezpośrednio po awarii GDDKiA zdecydowała o zamknięciu drogi krajowej znajdującej się pod obiektem, ale po stwierdzeniu, że korzystanie z niej jest bezpieczne, ruch wrócił. Sama kładka, pozostaje zamknięta.

Teraz rusza przetarg dotyczący projektu i robót budowlanych polegającej na rozbiórce uszkodzonego przęsła obiektu w taki sposób, by uniemożliwić wchodzenie na kładkę oraz bezpieczne użytkowanie drogi.

Termin składania ofert przypada na 22 sierpnia 2019 r. Rozbiórka powinna być zrealizowana do października.

Jak informuje GDDKiA, wykonane zostaną prace zabezpieczające, m.in. zamontowane będą trwałe wygrodzenia zabezpieczające przed niepożądanym przedostaniem się na kładkę. Ponadto teren zostanie oznakowany tablicami informującymi o uszkodzeniu obiektu i zakazie wejścia. Płyta pomostu kładki zostanie zabezpieczona poprzez montaż specjalnej siatki.

– Jednocześnie rozpoczęliśmy działania zmierzające docelowo do wykonania przebudowy kładki – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa wrocławskiej GDDKiA. Dodaje, że decyzja Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego potwierdziła, że ruch drogowy na drodze krajowej nr 3 pod kładką może się odbywać bez ograniczeń.

– Nasze służby, tak jak do tej pory, będą systematycznie monitorowały stan techniczny kładki – informuje przedstawicielka GDDKiA.

Ze względu na wyłączenie z ruchu kładki, GDDKiA rozważa korektę pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Paderewskiego – chodzi o wydłużenie zielonego światła na przejściach dla pieszych. Ponadto wykonane zostały prace porządkowe i konserwacyjne wszystkich podziemnych przejść dla pieszych pod drogą krajową nr 3 w Lubinie. – Aktualny ich stan techniczny nie budzi zastrzeżeń i korzystanie z nich jest bezpieczne – zapewni GDDKiA.

Kładka, która uległa awarii była wybudowana w 1977 roku. Obiekt ma 155 m długości i 6 metrów szerokości.
rynekinfrastruktury.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,19931.html
Ten artykuł był czytany 305 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0