Niedziela, 12 lipca 2020 r.   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu Dróżnik przejazdowy - ...
Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jes... »Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM stawia na innowacje pracowników
Data dodania: 21 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

KGHM stawia na innowacje pracowników

KGHM Polska Miedź zainaugurował drugą edycję Programu Doktoratów Wdrożeniowych. Wyniki prac badawczych zgłoszonych przez pracowników, spółka będzie mogła wprowadzić w życie.

 Pomysły i innowacje naszych pracowników to potencjał firmy, który nie kończy się, a każdy spośród zgłoszonych doktoratów jest na to dowodem. Nasi pracownicy szukają rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które realnie wpłyną na rozwój organizacji. Śmiało możemy tutaj mówić o innowacjach wdrażanych w żywym organizmie. Myślimy o przyszłości KGHM, a prace w ramach przewodu doktorskiego pozwolą nam wyjść naprzeciw czekającym nas wyzwaniom – powiedział  Adam Bugajczuk, wiceprezes zarządu KGHM ds. rozwoju.

Program „Doktorat Wdrożeniowy” został zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z myślą o rozwiązywaniu wyzwań technologicznych i organizacyjnych spółki przez samych pracowników, KGHM przystąpił do Programu we współpracy z wiodącymi polskimi ośrodkami akademickimi.

Spółka uczestniczy już w dwóch edycjach ministerialnego programu i z sukcesem opracowała, a następnie wprowadziła systemowe podejście do jego realizacji. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w ubiegłym roku akademickim i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem wśród pracowników. Doktoranci I Edycji Programu w roku akademickim 2018/2019 poprowadzili 382 godziny zajęć dydaktycznych dla studentów, opublikowali 30 artykułów naukowych i aktywnie uczestniczyli w 55 konferencjach branżowych i naukowo-technicznych. Prace badawcze dotyczą zarówno procesów produkcyjnych jak i zarządzania przedsiębiorstwem.

– KGHM jest klejnotem Programu Doktorat Wdrożeniowy  50 doktoratów to najlepszy wynik w kraju, który robi wrażenie. Dzięki państwa zaangażowaniu most porozumienia pomiędzy biznesem, a nauką jest możliwy – powiedział Sergiusz Kmiecik, przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas inauguracji drugiej edycji Programu.

W trakcie dwóch naborów do Programu, na etapie rekrutacji wewnątrz KGHM Pracownicy Spółki zgłosili około 100 propozycji zagadnień badawczych. Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji, w I Edycji w KGHM w programie bierze udział 33 Doktorantów w 5 Uczelniach, i 17 Doktorantów w 5 Szkołach Doktorskich w II Edycji.

Pracownik, który przystąpi do projektu może liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne i finansowe. Doktorant otrzymuje m.in. stypendium w ramach ministerialnego Programu „Doktorat wdrożeniowy”, a KGHM finansuje prace badawcze prowadzone w ramach projektu doktorskiego. Pracownik może także skorzystać z dodatkowego urlopu na przygotowanie się do egzaminów i obrony rozprawy doktorskiej. Motywacja, wiedza o problemie oraz determinacja pracownika są kluczowe i mogą zagwarantować sukces prowadzonych prac badawczych.

Program Doktoratów Wdrożeniowych w KGHM wpisuje się w nową strategię spółki pozwalając na wypracowanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dedykowanym konkretnym potrzebom i obszarom w spółce oraz w sposób bezpośredni wpływa na indywidualny rozwój pracowników.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20330.html
Ten artykuł był czytany 272 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0