Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Lubin. Pożar mieszkania na Zalesiu Lubin. Pożar mieszkani...
W nocy doszło do pożaru mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul. Kresowej.   Pożar mieszkania na lubińskim osiedlu Zalesie przy ul... »Charytatywny spot mikołajkowy LOW SILESIA Lubin Charytatywny spot miko...
Ekipa ludzi pozytywnie nakręconych na modyfikowanie aut w gatunku Stance zaprasza wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko na mikołajkowy ... »Odznaczenia państwowe dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Odznaczenia państwowe ...
W Auli Forum w Polkowicach z okazji Święta Barbórki odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały wręczone odznaczenia pańs... »Mikołaj, elfy, śnieżynka i renifery w Klubie Dziecięcym Mikołaj, elfy, śnieżyn...
Maluchy z Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim odwiedził dziś Św. Mikołaj, któremu towarzyszyły elfy, renifery i Śnieżynka. Było wiele r... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1947 Uruchomienie produkcji w Fabryce Mechanizmów Pianinowych - obecnie Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych DEFIL

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM stawia na innowacje pracowników
Data dodania: 21 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

KGHM stawia na innowacje pracowników

KGHM Polska Miedź zainaugurował drugą edycję Programu Doktoratów Wdrożeniowych. Wyniki prac badawczych zgłoszonych przez pracowników, spółka będzie mogła wprowadzić w życie.

 Pomysły i innowacje naszych pracowników to potencjał firmy, który nie kończy się, a każdy spośród zgłoszonych doktoratów jest na to dowodem. Nasi pracownicy szukają rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które realnie wpłyną na rozwój organizacji. Śmiało możemy tutaj mówić o innowacjach wdrażanych w żywym organizmie. Myślimy o przyszłości KGHM, a prace w ramach przewodu doktorskiego pozwolą nam wyjść naprzeciw czekającym nas wyzwaniom – powiedział  Adam Bugajczuk, wiceprezes zarządu KGHM ds. rozwoju.

Program „Doktorat Wdrożeniowy” został zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z myślą o rozwiązywaniu wyzwań technologicznych i organizacyjnych spółki przez samych pracowników, KGHM przystąpił do Programu we współpracy z wiodącymi polskimi ośrodkami akademickimi.

Spółka uczestniczy już w dwóch edycjach ministerialnego programu i z sukcesem opracowała, a następnie wprowadziła systemowe podejście do jego realizacji. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w ubiegłym roku akademickim i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem wśród pracowników. Doktoranci I Edycji Programu w roku akademickim 2018/2019 poprowadzili 382 godziny zajęć dydaktycznych dla studentów, opublikowali 30 artykułów naukowych i aktywnie uczestniczyli w 55 konferencjach branżowych i naukowo-technicznych. Prace badawcze dotyczą zarówno procesów produkcyjnych jak i zarządzania przedsiębiorstwem.

– KGHM jest klejnotem Programu Doktorat Wdrożeniowy  50 doktoratów to najlepszy wynik w kraju, który robi wrażenie. Dzięki państwa zaangażowaniu most porozumienia pomiędzy biznesem, a nauką jest możliwy – powiedział Sergiusz Kmiecik, przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas inauguracji drugiej edycji Programu.

W trakcie dwóch naborów do Programu, na etapie rekrutacji wewnątrz KGHM Pracownicy Spółki zgłosili około 100 propozycji zagadnień badawczych. Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji, w I Edycji w KGHM w programie bierze udział 33 Doktorantów w 5 Uczelniach, i 17 Doktorantów w 5 Szkołach Doktorskich w II Edycji.

Pracownik, który przystąpi do projektu może liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne i finansowe. Doktorant otrzymuje m.in. stypendium w ramach ministerialnego Programu „Doktorat wdrożeniowy”, a KGHM finansuje prace badawcze prowadzone w ramach projektu doktorskiego. Pracownik może także skorzystać z dodatkowego urlopu na przygotowanie się do egzaminów i obrony rozprawy doktorskiej. Motywacja, wiedza o problemie oraz determinacja pracownika są kluczowe i mogą zagwarantować sukces prowadzonych prac badawczych.

Program Doktoratów Wdrożeniowych w KGHM wpisuje się w nową strategię spółki pozwalając na wypracowanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dedykowanym konkretnym potrzebom i obszarom w spółce oraz w sposób bezpośredni wpływa na indywidualny rozwój pracowników.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20330.html
Ten artykuł był czytany 199 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0