Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »Tydzień aktywności z RCS Tydzień aktywności z R...
Z dniem 1 czerwca ruszamy z siedmio-dniowym wyzwaniem uzbierania 10 000 godzin aktywności fizycznej przez lubinian i mieszkańców okol... »Z Dolnego Śląska na Górny Śląsk - KGHM Z Dolnego Śląska na Gó...
Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept trafi do 12 kopalń na Śląsku. KGHM Polska Miedź S.A. włącza się w pomoc górni... »Chcesz zostać dolnośląskim Terytorialsem  – złóż wniosek w WKU lub wyślij deklarację! Chcesz zostać dolnoślą...
16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie służbą w formacji, niż przed kryzysem. Nies... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dotacje na wymianę pieców z nowymi zasadami
Data dodania: 14 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Dotacje na wymianę pieców z nowymi zasadami

Od trzech lat Gmina Lubin dofinansowuje wymianę starych pieców na ekologiczne ogrzewanie. Do tej pory przeznaczono na to z budżetu ponad 450 tysięcy złotych. W tym roku obowiązywać będzie  zmieniony regulamin przyznawania dotacji, będą także znaczne prostsze wnioski dla osób ubiegających się o dofinansowanie. Nabór wniosków ma się rozpocząć w drugiej połowie czerwca, o czym będziemy szczegółowo informować. Na ten cel w budżecie gminy przeznaczono w tym roku 100 tys. zł.

Uchwałę w sprawie nowego regulaminu przyjęli już radni Gminy Lubin, teraz należy poczekać na opublikowanie jej w Dzienniku Urzędowym i na zarządzenie dotyczące naboru wydane przez wójta. Ze względu na zagrożenie koronawirusem wnioski nie będą jak do tej pory przyjmowane wyłącznie w siedzibie Urzędu, szczegóły poznamy jednak w połowie czerwca.

Jedna z ważniejszych zmian wprowadzonych w regulaminie mówi o tym, że wnioski które nie otrzymały dofinansowania ze względu na wyczerpanie puli pieniędzy w danym roku będą przechodzić na rok następny w tak zwanej „pierwszej kolejności”.  Druga istotna zmiana polega na tym, że w miejscowościach zgazyfikowanych, wymiana pieców będzie dotyczyła tylko ogrzewania  gazowego, pod warunkiem oczywiście, że takie podłączenie będzie możliwe do wykonania. Taką zmianę przepisów wymuszają na gminie min. wytyczne programu ochrony powietrza.  Są też nowe zapisy związane z weryfikacją wniosków i dokumentów, związane bezpośrednio z zagrożeniem epidemiologicznym, które pozwolą na przykład na odstąpienie od wizji lokalnej. Przypomnijmy jednak, że nowy piec powinien być eksploatowany przez co najmniej pięć lat i może to podlegać kontroli.

Dotacja może być udzielona na likwidację tradycyjnych pieców węglowych stanowiących główne źródło ogrzewania i zastąpienie ich  ogrzewaniem elektrycznym, olejowym lub gazowym, ogrzewaniem węglowym lub peletowym (wyłącznie kotły z automatycznym podajnikiem spełniające wymogi EKOPROJEKTU) lub też pompami ciepła. Dofinansowane dotyczy wyłącznie budynków istniejących, w których na dzień złożenia wniosku był zainstalowany piec węglowy.

Wysokość dotacji wynosi  maksymalnie 50 % planowanego kosztu inwestycji, jednak nie więcej niż 5.000 zł brutto. W przypadku inwestycji obejmującej cały budynek wielorodzinny  będzie to  maksymalnie 50 % planowanego kosztu inwestycji, jednak nie więcej niż iloczyn wyżej określonej kwoty dofinansowania przez liczbę mieszkań wyposażonych w odrębne źródło ciepła.

W tym roku wnioski o dotację będą przyjmowane w drugiej połowie czerwca, o czym oddzielnie poinformujemy. Informacje na ten temat można uzyskać w referacie gospodarki komunalnej i ochrony środowiska  pod numerem telefonu 76 840 03 132

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20972.html
Ten artykuł był czytany 122 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0