Sobota, 24 pazdziernika 2020 r.   Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Epidemia COVID-19 wciąż przybiera na sile – apel o oddanie osocza! Epidemia COVID-19 wcią...
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zwraca się z gorącą prośbą do osób, które przeszły zakażenie SARS-Co... »Obwieszczenia o licytacjach komorniczych Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 22 października 2020 Kategoria: grunty 1. grunty, lokalizacja: Twardogóra. cena wywoławcza: 189615,33, zo... »Terytorialsi podpisali porozumienie z Dolnośląską Szkołą Wyższą Terytorialsi podpisali...
Jesteś studentem DSW zostań Dolnośląskim Terytorialsem Dla uczelni to prestiż, dla wojska zaplecze. Na współpracy przede wszystkim mają j... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wjechała w grupę motocyklistów. Jest akt oskarżenia.
Data dodania: 09 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

Wjechała w grupę motocyklistów. Jest akt oskarżenia.

We wrześniu ubiegłego roku, na drodze krajowej numer 36, kobieta jadąca samochodem osobowym wjechała w kolumnę motocyklistów. Jedna osoba zginęła, a kilka było rannych. Do wypadku doszło w miejscowości Miłosna, niedaleko Lubina. Jak informowały służby, kobieta jadąca samochodem osobowym wjechała w poruszającą się drogą krajową numer 36 kolumnę motocyklistów. „Zjechała na przeciwległy pas ruchu” Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała do Sądu  Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko  Zofii K.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie  zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu  Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko  Zofii K., którą prokurator oskarżył o nieumyślne  sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym z następstwem w postaci śmierci człowieka oraz spowodowaniem obrażeń ciała u  wielu innych osób tj. o popełnienie czynu z art.173§2 i 4 k.k.

Do zdarzenia doszło w dniu 14 września 2019 roku około godz.13.00  na odcinku drogi krajowej nr 36 relacji Lubin-Prochowice. Oskarżona  jechała  sama swoim  samochodem osobowym marki Honda Civic z Wrocławia do Lubina. W tym czasie z przeciwnego kierunku tj. z Głogowa do Wrocławia jechali motocykliści z klubu motorowego. Było ich dziesięciu.  Poruszali się na tzw. „zakładkę”. Wymijając kolumnę motocykli Zofia K. zjechała ze swojego pasa na przeciwny pas ruchu, uderzając swoim lewym przodem auta  w jadący jako pierwszy motocykl, po czym w kolejne motocykle   jadące w tej kolumnie. Następnie   samochód kierowany  przez oskarżoną  stanął w poprzek pasa ruchu,  którym  jechali  pozostali motocykliści, co doprowadziło do uderzenia w ten  samochód  kolejnych motocykli. Wskutek tego zdarzenia jeden z motocyklistów doznał obrażeń ciała  powodujących jego zgon na miejscu zdarzenia, a  ośmiu motocyklistów doznało obrażeń ciała, w tym jeden  ciężkich, sześciu na okres powyżej dni siedem, a jeden poniżej dni siedem.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, w samochodzie oskarżonej w chwili wypadku był  niesprawny układ kierowniczy, co powodowało niestabilność w prowadzeniu pojazdu i konieczność wykonywania stałych korekt kierownicą.  Zdaniem biegłego  z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego niesprawność ta powstała znacznie wcześniej przed zdarzeniem  oraz była słyszalna i  wyczuwalna dla kierowcy.

W świetle takich ustaleń śledztwa prokurator oskarżył  Zofię K. o to, że naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym tj. zasadę sprawności technicznej pojazdu, co spowodowało, że wymijając kolumnę motocykli nie zachowała bezpiecznego odstępu , nie zwiększyła należytej ostrożności i wjechała na przeciwny pas  ruchu, uderzając kolejno w jadących w grupie z naprzeciwka motocyklistów , czym sprowadziła nieumyślnie katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób -wyżej wymienionych uczestników ruchu drogowego, w wyniku której jeden mężczyzna wskutek odniesionego urazu zmarł, a ośmiu innych doznało obrażeń ciała .  Do zdarzenia tego doszło na prostym odcinku drogi,  przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych. Widoczność nie była w żaden sposób ograniczona.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Zofia K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego  jej czynu. Twierdzi, że to nie ona wjechała w motocyklistów, tylko oni w nią. Takiej  wersji obrony  przeczą liczne zgromadzone w śledztwie dowody, które  wykluczyły zarówno  przyczynienie się pokrzywdzonych  motocyklistów do zdarzenia jak i jego spowodowanie. Jak wynika z dowodów, a w tym opinii z zakresu stanu technicznego pojazdów uczestniczących w zdarzeniu oraz ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków, stan techniczny motocykli nie budził żadnych zastrzeżeń, a kierujący  nimi motocykliści nie naruszyli żadnych zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Poruszali się swoim pasem ruchu.

Prokurator zatrzymał oskarżonej prawo jazdy.

Za   czyn, o który prokurator oskarża Zofię K., grozi jej  kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od roku do lat 15.

Lidia Tkaczyszyn-rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21513.html
Ten artykuł był czytany 103 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0