Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Ziemia lubińska – Gogołowice Ziemia lubińska –...
W naszych wędrówkach po Gminie Lubin dotychczas dotarliśmy do Bukownej, Chróstnika, Czerńca i Dąbrowy Górnej. Dzisiaj kolej ... »UWAGA! PANDEMIA TO CZAS ŻNIW DLA UWAGA! PANDEMIA TO CZA...
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. ... »Dźwiękowy Szlak Odry w Krainie Łęgów Odrzańskich Dźwiękowy Szlak Odry w...
Pułapki akustyczne, służące słuchaniu dźwięków natury już wkrótce pojawią w Krainie Łęgów Odrzańskich. Dwie pierwsze czekają... »ZOO Lubin - premiera nowej figury - Szlak Zwierząt Wymarłych ZOO Lubin - premiera n...
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nowości w ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.   Po pierwsze - nazwę "Sz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Zegarek z lokalizatorem - jaki wybrać?
Data dodania: 14 lutego 2021 — Kategoria: Wiadomości

Zegarek z lokalizatorem - jaki wybrać?

W sprzedaży w sklepach z elektroniką użytkową znaleźć można całą masę zegarków z lokalizatorem. Zwykle mają one postać smartwatchów, wyposażonych w wiele innych funkcji dodatkowych. Przy zakupie zegarka z lokalizatorem musisz odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności na pytanie, kto ma być użytkownikiem takiego smartwatcha i jakie funkcje absolutnie będą dla niego niezbędne?

1.      Dla kogo kupujemy smartwatch?

Inny zegarek z lokalizatorem może być potrzebny dla dzieci i spełniania zadań z zakresu kontroli rodzicielskiej, a inny, gdy korzystać ma z niego senior. Jeszcze inne wymagania będzie miała osoba dorosła która może potrzebować smartwatcha z lokalizatorem dla zwiększenia bezpieczeństwa przy wyprawach w góry czy też do śledzenia swojej aktywności fizycznej i zapisywania np. przebytej drogi na spacerze, przy joggingu czy jeździe na rowerze.

2.      Dokładność działania lokalizatora

Istotnym elementem smartwatcha jest jego lokalizator, który powinien podawać na żądanie, w aplikacji obsługującej takie urządzenie, możliwie jak najdokładniejsze położenie danej osoby. Najczęściej w takim przypadku wykorzystywane jest lokalizowanie urządzenia poprzez sieć GPS. Zegarek w takiej sytuacji na wolnej przestrzeni, na dworze, potrafi wskazać lokalizację z dokładnością nawet do kilku metrów.

Jednak sprawdźmy również, co dzieje się, jeśli użytkownik zegarka z lokalizatorem jest poza zasięgiem sieci GPS, na przykład w budynku. Przy wyborze smartwatcha w takiej sytuacji postaw na taki, który wspierany jest sygnałem naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz siecią WiFi, co pozwoli jak najdokładniej określić położenie osoby z zegarkiem.

3.      Czy zegarek ma mieć funkcję dzwonienia?

Wiele smartwatchów z lokalizatorem może pozwalać użytkownikowi na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych. Wówczas zegarek może w pewnym stopniu zastąpić telefon komórkowy. Co ważne, sprawdźmy przed zakupem, czy urządzenie to będzie trzeba samodzielnie wyposażyć w kartę SIM, czy też będzie ona dołączona do zestawu. Na przykład w przypadku zegarków z lokalizatorem marki Calmean - https://www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/ karta SIM jest zainstalowana fabrycznie, przez co klient nie musi kupować osobno własnej.

4.      Szybkie wzywanie pomocy

W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia czy innych, nagłych chwilach, zegarek z lokalizatorem może stanowić kluczowy element bezpieczeństwa. Urządzenie może mieć na swoim wyposażeniu przycisk SOS, który po wciśnięciu uruchamia wysyłkę wiadomości tekstowych lub w aplikacji połączonej z lokalizatorem. Wiadomości te pozwalają na szybkie wezwanie pomocy wraz z lokalizacją, gdzie dana osoba się znajduje.

5.      Ustanawianie stref bezpiecznych.

Kolejną ciekawą funkcją, jaką może mieć zegarek z lokalizatorem, jest możliwość ustanowienia tak zwanych stref bezpiecznych. Kiedy użytkownik z lokalizatorem wyjdzie poza ich obręb, to osoba opiekująca się nim i mająca podgląd jego zachowania w aplikacji, otrzyma stosowny alert i będzie mogła sprawdzić, gdzie się dokładnie znajduje.

Wiele funkcji bezpieczeństwa sprawia, że zegarek z lokalizatorem jest znakomitym pomysłem na kontrolę zachowania dzieci i elementem ułatwiającym opiekę nad osobami starszymi. Po dopasowaniu jego funkcji do własnych potrzeb i wymagań, zegarek ten stanie się nieodłącznym towarzyszem życia użytkownika. To jeden z dobrych prezentów na Mikołaja: https://www.calmean.com/blog/jaki-prezent-na-mikolaja/.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22023.html
Ten artykuł był czytany 109 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0