Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1992 Ukazuje się pierwsze wydanie "Biuletynu Lubińskiego" , który 14.04.1993 staje się oficjalnym pismem Rady Miejskiej Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Porozmawiajmy o rodzinie. Debata z okazji 5-lecia programu "Rodzina 500+"
Data dodania: 01 kwietnia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Porozmawiajmy o rodzinie. Debata z okazji 5-lecia programu

Poprawa sytuacji rodzin na przestrzeni ostatnich pięciu lat, przyjrzenie się programowi „Rodzina 500+” w kontekście trendów demograficznych, a także przedstawienie punktu widzenia samych rodzin – to główne elementy debaty zorganizowanej z okazji 5-lecia programu „Rodzina 500+”. Z tej okazji Ministerstwo Rodziny opublikowało też specjalny raport.

 

Już jutro, 1 kwietnia, obchodzić będziemy wyjątkową rocznicę – dokładnie 5 lat od uruchomienia programu „Rodzina 500”. Z badania CBOS „Program Rodzina 500 plus po pięciu latach funkcjonowania” wynika, że dzisiaj poparcie dla programu wyraża aż 73 proc. badanych.

Jednym z wydarzeń towarzyszących była debata z udziałem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, wiceministrów Barbary Sochy oraz Stanisława Szweda, Piotra Araka, dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, politologa prof. Ryszarda Szarfenberga, a także samorządowców.

Uczestnicy dyskutowali m.in. na temat poprawy sytuacji rodzin na przestrzeni ostatnich pięciu lat, a także analizowali program „Rodzina 500+” w kontekście trendów demograficznych. Głos miały także same rodziny – wyemitowane zostały spoty z ich udziałem.

– Wprowadzenie programu „Rodzina 500+” zmieniło optykę spojrzenia na politykę państwa wobec rodzin. Od 5 lat wsparcie finansowe rodzin traktowane jest jako inwestycja, a nie koszt prowadzenia polityki społecznej. Świadczenie wychowawcze ma bardzo silny aspekt godnościowy, ale jednocześnie program pozwolił rodzinom uwierzyć w siebie. Dla nas to przede wszystkim inwestycja w kapitał ludzki, w przyszłość całej wspólnoty – mówiła minister Marlena Maląg.

Raport na 5-lecie programu „Rodzina 500+”

Z okazji pięciolecia programu „Rodzina 500+” Ministerstwo Rodziny przygotowało specjalny raport podsumowujący efekty programu.

Od początku funkcjonowania programu do końca lutego br. do rodzin trafiło ponad 141 mld zł, a świadczeniem wychowawczym objętych jest ok. 6,6 mln dzieci.

Sondaż BIG Infomonitor z kwietnia 2020 r. pokazał, że blisko 1/4 badanych nie brakuje już pieniędzy na podstawowe wydatki, z kolei prawie 1/5 mogła za środki m.in. z programu „Rodzina 500+” kupować towary lepszej jakości.

– To kompleksowe opracowanie, które doskonale podsumowuje 5 lat działania naszego sztandarowego programu „Rodzina 500+”. Raport jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny – podkreśla minister Marlena Maląg.

Debata odbyła się w formie hybrydowej, to znaczy część gości uczestniczyła osobiście, a część łączyła się zdalnie. Spotkanie było transmitowane w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22200.html
Ten artykuł był czytany 86 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0