Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zwalczyć długotrwały stres w pracy?
Data dodania: 25 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Jak zwalczyć długotrwały stres w pracy?

Ze stresem w pracy styka się praktycznie każdy zatrudniony. Z jednej strony stanowi on swego rodzaju mobilizację do jak najlepszego wykonywania powierzonych zadań. Z drugiej jednak potrafi być elementem, który zniechęca do dalszego rozwijania kariery. Jak sobie z nim radzić?

 

Negatywne skutki stresu

Bez wątpienia dla sporej ilości osób praca powoduje spory stres, który ma negatywne skutki. W dużej mierze przyczynia się on do spadku produktywności u pracownika, co w efekcie odbija się na owocach jego pracy, tym samym aplikując zatrudnionemu kolejną dawkę nerwów. W tym błędnym kole najistotniejsze jest jednak zdrowie pracownika, które w takiej sytuacji może być narażone na niebezpieczeństwo.

Objawy stresu

Stres przejawia się na bardzo wiele sposobów. Wszystko bowiem zależy od jego nasilenia, częstotliwości, jak również od organizmu osoby, która ulega jego presji. Wśród najczęstszych symptomów wymienia się bóle brzucha, zmęczenie, drażliwość i nerwowość. Chroniczny stres może jednak doprowadzić także do problemów ze snem, zawrotów głowy czy spadku odporności. Niekiedy może dojść nawet do ataku paniki.

Stres – jak sobie z nim poradzić?

Bez wątpienia nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby wypracować w sobie mechanizmu radzenia ze stresem. Na szczęście walkę z nim i jego skutkami można rozpocząć w każdej chwili. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest oczywiście wdrożenie do codzienności zdrowego trybu życia.

Przede wszystkim bardzo istotną rolę w zwalczaniu stresu odgrywa aktywność fizyczna. W zależności od indywidualnych możliwości warto podjąć się tego, co sprawia największą radość – czyli nie tylko uprawiania sportów drużynowych, ale również jazdy na rowerze czy regularnych spacerów. W każdej z tych sytuacji organizm zmniejszy poziom kortyzolu (czyli hormonu stresu), jednocześnie zwiększając poziom endorfin.

Istotną kwestią jest także dbanie o wypoczynek. Powinniśmy sypiać regularnie, pamiętając o obowiązkowych 8 godzinach odpoczynku. Dzięki temu wstawianie do pracy będzie o wiele łatwiejsze, a produktywność podczas wykonywania obowiązków zostanie zwiększona.

Zdrowy tryb życia zakłada również przejście na zdrową i zbilansowaną dietę. W tym celu warto zaopatrzyć się w zdrowe posiłki na drugie śniadanie do. Nie można zapominać także o odpowiednim nawadnianiu organizmu – koniecznie za pomocą wody lub zielonej herbaty. Istotne jest także odnalezienie własnego sposobu na relaks – jak choćby długie, gorące kąpiele.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22665.html
Ten artykuł był czytany 107 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.019 sek.Lubin 1.0