Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...17-20.10.2002r. Odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Zmiany w budżecie i uchwała w sprawie dopłat za wodę i ścieki
Data dodania: 27 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Zmiany w budżecie i uchwała w sprawie dopłat za wodę i ścieki

O ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych zwiększyły się tegoroczne dochody i wydatki budżetu gminy Lubin. To głównie efekt pozyskanych dotacji z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz wysokiej realizacji dochodów z podatku od czynności cywilnoprawnych. Dokonano także niezbędnych przesunięć gwarantujących pozyskanie kolejnych zewnętrznych funduszy z programu Polski Ład. Radni zatwierdzili też wysokość dopłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Rokrocznie gmina ustala wysokość dopłat do stawek za wodę i ścieki, które to na wniosek Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin zatwierdza rządowa agencja Wody Polskie we Wrocławiu. Tegoroczne stawki wynikają z taryf ustalonych jeszcze w 2019 roku. Radni przegłosowali, że dopłata do wody dla gospodarstw domowych wyniesie 6,05 brutto za każdy metr sześcienny wody, natomiast do ścieków 9,06 za każdy metr odebranych nieczystości.  Dla pozostałych odbiorców ta dopłata wyniesie odpowiednio 3,26 i 4,35 złotych. Poprzez uchwalone dopłaty, które gmina przekazuje przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu, łagodzone są rosnące koszty  dostawy wody  i odbioru ścieków. Jednocześnie rokrocznie samorząd inwestuje w remonty sieci wodno-kanalizacyjnej, stacje uzdatniania wody i oczyszczalnie ścieków.

Na tej samej sesji radni zdecydowali o przeznaczeniu 200 tysięcy złotych na modernizację oczyszczalni ścieków w Oborze. To pięcioprocentowy wkład własny w planowaną inwestycję, na którą gmina zamierza pozyskać pieniądze z programu „Polski ład”. Kolejne 250 tysięcy przeznaczono na planowaną przebudowę dróg w Oborze, Osieku, Miroszowicach, Bukownej, Krzeczynie Małym i Szklarach Górnych. To także wkład własny na wnioski, które będą składane do tego projektu. Oprócz tego wójt planuje pozyskać także pieniądze  na budowę budynku z przeznaczeniem na przedszkole i żłobek i jako wkład własny przeznaczono już 150 tysięcy.  Zabezpieczono także dodatkowe 200 tysięcy na remonty dróg powiatowych, jeśli tylko Powiatowi Lubińskiemu uda się zdobyć finansowanie z Polskiego Ładu.

Radni zwiększyli tegoroczne dochody i wydatki oraz zmienili prognozę finansową o ponad 2 miliony 205 tysięcy złotych. To efekt  zwiększenia planowanych dochodów z podatku od czynności cywilno-prawnych, zwiększenia subwencji oświatowej oraz przede wszystkim  wprowadzenia do budżetu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, z którego gmina pozyskała w tym roku  900 tysięcy na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Oborze oraz 400 tysięcy na świetlicę w Dąbrowie.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22670.html
Ten artykuł był czytany 117 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.018 sek.Lubin 1.0