Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Zgłoszenia do wojewódzkiego etapu konkursu AGROLIGA 2021
Data dodania: 29 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Zgłoszenia do wojewódzkiego etapu konkursu AGROLIGA 2021

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w XXIX edycji konkursu AgroLiga 2021. Trwa nabór do wojewódzkiego etapu konkursu. Zgłoszenia kandydatów w dwóch kategoriach – Rolnicy i Firmy, będą przyjmowane do 30 sierpnia.

 

Zgłoszenia kandydatów do konkursu są przyjmowane przez Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego lub Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich DODR.

Do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej.
W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo,  agroturystyka, itp.). Dochody z tej działalności nie mogą być wyższe niż te uzyskiwane z zasadniczej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą się znaleźć gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie. W tej kategorii nie mogą być  też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi.

Do kategorii Firmy zaliczane są wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie danego województwa i ościennych), zajmujące się  przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środków produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do kategorii Firmy zalicza się także wielkoobszarowe  gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli lub dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

Celem konkursu jest wybór dolnośląskich Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi 2021, którzy będą reprezentowali nasz region w krajowej edycji konkursu. Mistrzowie i Wicemistrzowie Wojewódzcy AgroLigi 2021 zostaną wyłonieni przez Komisję Konkursową, zgodnie z regulaminem.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 30 sierpnia. Karty zgłoszeniowe oraz regulamin wojewódzkiej edycji konkursu, a także edycji krajowej są dostępne na stronie internetowej, gdzie można znaleźć także regulamin i potrzebne dokumenty.

Zgłoszenia przyjmuje Katarzyna Cymbała, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 71 339 80 21 wew. 152, e-mail: katarzyna.cymbala@dodr.pl

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22677.html
Ten artykuł był czytany 106 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0