Poniedzialek, 18 pazdziernika 2021 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 53

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Silny wstrząs w pobliżu Głogowa Silny wstrząs w pobliż...
Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano wstrząs o magnitudzie 4,2- podały służby geologiczne. Doszło do samoistnego wstrząsu w Za... »Lubiński Las, Lubków, Lübenwalde – już nieważne! (Art. archiwalny) Lubiński Las, Lubków, ...
Już nieważne. Nieważne, ponieważ właśnie staliśmy się świadkami momentu w którym ta wieś, a ostatnio jedynie przysiółek przestała d... »Kryminalni odzyskali skradzione rowery i elektronarzędzia Kryminalni odzyskali s...
Za kradzież z włamaniem odpowie 29 – letni mieszkaniec Głogowa, który na terenie Lubina włamał się do dwóch domów jedn... »Gotowi do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022 Gotowi do zimowego utr...
Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg krajowych, za któr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1957 Pierwszy odwiert dotarł do złoża miedzi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Tysięczny żołnierz dołączył do Dolnośląskich Terytorialsów
Data dodania: 14 września 2021 — Kategoria: Wiadomości

Tysięczny żołnierz dołączył do Dolnośląskich Terytorialsów

W niedzielny poranek bramę koszar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przy al. Hallera we Wrocławiu przekroczył 1000 żołnierz.

 

Było to już kolejne powołanie, gdzie w szeregi Terytorialsów dołączyło ponad stu Dolnoślązaków, którzy postanowili założyć mundur żołnierza OT i nieco zmienić swoje dotychczasowe życie, a także codzienne przyzwyczajenia.

Od września 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już ponad 1000 żołnierzy.

Dla mnie to najlepsza informacja.  Kolejne ponad 100 osób zasila naszą brygadę. Są to głównie młodzi ludzie, którzy podjęli niełatwą decyzję, aby porzucić na jakiś czas swoje przyzwyczajenia i często wygodne życie. Postanowili  wstąpić do naszej brygady, aby służyć krajowi i społeczeństwu. A warunki tej służby nie zawsze są łatwe” oznajmił płk Artur Barański, Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szer. Marek TYMIAK jest 1000 Terytorialsem, który dołączy do nas, aby  służyć Ojczyźnie i tym samym wspierać  lokalną społeczność.

„Dla mnie jest to bardzo ważne móc służyć Ojczyźnie. Dzięki wstąpieniu w szeregi 16 DBOT będę mógł zdobyć wojskowe doświadczenia i tym samym zrealizować swoje marzenia o byciu żołnierzem. Docelowo chciałbym zostać oficerem. Dołożę wszelkich starań, aby służba w WOT przybliżyła mi realizację moich planów”- powiedział szer. Tymiak.

Pierwszy dzień wojsku to zmiana odzieży cywilnej na mundur, buty sportowe na buty wojskowe, czapkę na hełm, a telefon komórkowy na karabinek maszynowy. Po tej obowiązkowej części wszyscy zostali przewiezienido Żagania, na obiekty poligonowe. Tam zostali podzieleni na plutony, sekcje, poznali swoich dowódców, dostali pierwsze zadania. A te, to nauka zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim bezpiecznego posługiwania się bronią, nauka poruszania się w terenie, poznawanie podstaw taktyki wojskowej, dbanie o własną sprawność fizyczną. Wojska Obrony Terytorialnej, w czasie działań wojennych przeznaczone są do wsparcia wojsk operacyjnych, zawodowych, a w czasie pokoju pomagają lokalnym społecznościom podczas  sytuacji kryzysowych jak i występowania klęsk żywiołowych. Praca w szpitalach, czy DPS-ach podczas pandemii koronawirusa oraz silne wsparcie realizacji procesu szczepień w ostatnich miesiącach, jednoznacznie potwierdziły trafność powstania tej formacji zbrojnej.

Szkolenie podstawowe na poligonie będzie trwało 16 dni.  Zostanie zakończone uroczystą przysięgą wojskową, która odbędzie się  27 września na pl. Wolności we Wrocławiu. Ta będzie wyjątkowa uroczystość, ponieważ w dniu przysięgi, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej  zaprezentuje swój sztandar.

Pułkownik Artur Barański  przyznaje, że „ Sztandar to znak uosabiający naszą Ojczyznę, symbol najwyższych wartości, sławy wojennej i tradycji oraz wierności honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swoich żołnierzy. Sztandarowi oddajemy najwyższy szacunek i honor. To obiekt czerpania siły i morale każdego żołnierza brygady

Po powrocie ze szkolenia żołnierze rozpoczną służbę połączoną z 3 letnim procesem kształcenia, prowadzoną w formie praktycznej na strzelnicach, poligonach oraz w formie e-learningowej.  Ale  „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” nasi żołnierze będą już zawsze.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22842.html
Ten artykuł był czytany 88 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0