Niedziela, 17 pazdziernika 2021 r.   Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 52

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Silny wstrząs w pobliżu Głogowa Silny wstrząs w pobliż...
Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano wstrząs o magnitudzie 4,2- podały służby geologiczne. Doszło do samoistnego wstrząsu w Za... »Lubiński Las, Lubków, Lübenwalde – już nieważne! (Art. archiwalny) Lubiński Las, Lubków, ...
Już nieważne. Nieważne, ponieważ właśnie staliśmy się świadkami momentu w którym ta wieś, a ostatnio jedynie przysiółek przestała d... »Kryminalni odzyskali skradzione rowery i elektronarzędzia Kryminalni odzyskali s...
Za kradzież z włamaniem odpowie 29 – letni mieszkaniec Głogowa, który na terenie Lubina włamał się do dwóch domów jedn... »Gotowi do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022 Gotowi do zimowego utr...
Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg krajowych, za któr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Data dodania: 24 września 2021 — Kategoria: Wiadomości

Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojskowe 6 jednostkom WOT. Otrzymają je dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady OT, 7 Pomorskiej Brygady OT, 11 Małopolskiej Brygady OT, 13 Śląskiej Brygady OT, 16 Dolnośląskiej Brygady OT oraz komendant Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

 

W najbliższy poniedziałek 27 września 2021 r.  na placu  Wolności we Wrocławiu odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa. Ogółem zaprzysiężonych zostanie prawie 100 żołnierzy, którzy jako pierwsi wypowiedzą słowa roty przysięgi na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ta uroczystość będzie wyjątkowa, ponieważ w dniu przysięgi, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej  zaprezentuje swój sztandar.

 „ Sztandar to znak uosabiający naszą Ojczyznę, symbol najwyższych wartości, sławy wojennej i tradycji oraz wierności honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swoich żołnierzy. Sztandarowi oddajemy najwyższy szacunek i honor. To obiekt czerpania siły i morale każdego żołnierza brygady”-  mówi płk Artur Barański.

Słowa roty przysięgi wojskowej wybrzmią z ust żołnierzy, którzy tym samym rozpoczną swoją służbę na rzecz Ojczyzny, którą pełnić będą w podległych dolnośląskiej brygadzie WOT batalionach lekkiej piechoty w Głogowie i Wrocławiu. Wśród nich, aż 31 nowo zaprzysiężonych Terytorialsów to kobiety, co dowodzi, że w warunkach poligonowych radzą sobie również dobrze co mężczyźni.

To już dziesiąta przysięga organizowana przez dowództwo 16 DBOT. Liczba chętnych, którzy pragną wstąpić do dolnośląskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej jest coraz większa. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy pragną właśnie w wojsku realizować swoje cele, szkolić się, podnosić kwalifikacje i spełniać marzenia.

Wyjątkowy charakter służby w Wojskach Obrony Terytorialnej pozwala łączyć życie codzienne ze służbą Ojczyźnie, co sprawia, że oliwkowy beret noszą ochotnicy pochodzący często z różnych środowisk, o różnych zainteresowaniach i pasjach, ale połączonych nierozerwalnym węzłem odpowiedzialności za losy Ojczyzny. Wśród żołnierzy, którzy będą przysięgali jest 1000 Terytorials, szer. Marek Tymiak, który zasilił szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego, który towarzyszy polskiemu żołnierzowi przez całe tysiąclecia. Nadaje ona sens służbie wojskowej.

Uroczystość będzie transmitowana na żywo na kanałach informacyjnych Wojsk Obrony Terytorialnej: You Tube oraz Facebook

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22883.html
Ten artykuł był czytany 119 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0