Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żeby ukraść alkohol sterroryzował bronią pracownika ochrony Żeby ukraść alkohol st...
26-latek z Lubina posłużył się bronią, żeby wynieść z marketu koszyk z fantami. Przy próbie zatrzymania przez pracownika ochrony, zagroził... »Rusza Akcja Lato 2022 Rusza Akcja Lato 2022
RCS jak co roku przygotował szereg bezpłatnych imprez sportowych, turniejów i zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie od 4 l... »Zbiórka krwi w ZOO Lubin - 26 lipca 2022 Zbiórka krwi w ZOO Lub...
Już po raz czwarty Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału w zbiórce krwi dla Regionalneg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Rynek w Legnicy. Będzie wojskowo i bardzo uroczyście.
Data dodania: 21 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Rynek w Legnicy. Będzie wojskowo i bardzo uroczyście.

ZAPRASZAMY- 22 maja 2022 - wyjątkowa data, wyjątkowy dzień i miejsce.  Rynek w Legnicy. Będzie wojskowo i bardzo uroczyście. 

To będzie wyjątkowa niedziela nie tylko dla Legniczan. Do tego pięknego, XIII wiecznego miasta zapraszamy każdego, kto zainteresowany jest rozwojem polskiej armii i chciałby zobaczyć, na żywo, jak prezentują się żołnierze podczas składania uroczystej przysięgi i defilady wojskowej.

Będzie więc niecodziennie z atrakcjami dla najmłodszych i nieco starszych.        

Niedziela, 22 maja 2022 r. Kolejnych 150 żołnierzy, wstąpi w szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

To już trzecia w tym roku przysięga przygotowywana przez dowództwo 16 DBOT. Liczba chętnych, którzy pragną zasilić Dolnośląskich Terytorialsów jest coraz większa. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy pragną właśnie w wojsku realizować swoje cele, szkolić się, podnosić kwalifikacje i spełniać marzenia. Jednak wielu z nich, po wybuchu wojny w Ukrainie, uznało, że przeszkolenie wojskowe jest dla nich teraz najważniejsze. A wszystko po to, aby umieć się zachować w sytuacji zagrożenia i przede wszystkim umieć pomóc tym, którzy tego wsparcia i obrony będą potrzebować najbardziej.

Od początku roku w szeregi 16 DBOT wstąpiło już 270 ochotników. Byli wśród nich uczniowie szkół średnich z klas  mundurowych, a także ich starsi koledzy, którzy już dawno opuścili mury szkół średnich i wyższych. Wśród nas są więc informatycy, przedstawiciele korpusu służby cywilnej np. pracownicy cywilni policji, ratownicy, pielęgniarki, kierowcy, fizjoterapeuci. Są też wybitni sportowcy.

Każdy z nich 7 maja założył mundur żołnierza polskiego i został skierowany na  16 dniowe, podstawowe szkolenie na poligonie. Celem było zdobycie wiedzy z zakresu taktyki, w warunkach imitujących realne działania na polu walki.

Egzamin podsumowujący proces szkolenia odbędzie się w piątek, a w niedziele w Legnicy zobaczymy najlepszych z najlepszych.

Dla pułkownika Artura Barańskiego to już czternasta odbierana przysięga od momentu kiedy niespełna trzy lata temu, we Wrocławiu, rozpoczął formowanie 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 „Jestem dumny, że każdego dnia jest nas więcej. Wsparcie udzielane przez naszych żołnierzy jest dowodem na to, że jesteśmy ważni w tym co robimy, potrzebni i szanowani. Naszą liczebność podnosimy w zasadzie każdego dnia, podobnie jak dbamy o to, aby jakość wyszkolenia bojowego z każdym dniem była wyższa.”

Podsumował płk Artur Barański Dowódca 16 DBOT, który w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej będzie odbierał tę przysięgę.

Wczoraj byliśmy tylko we Wrocławiu, dziś jesteśmy we Wrocławiu i Głogowie, jutro będziemy tez w Wałbrzychu.„ podsumował rozwój 16. Brygady OT, dowódca dolnośląskich Terytorialsów.

Przysięga wojskowa jest jednym z symboli narodowych, które towarzyszyło polskiemu żołnierzowi przez całe tysiąclecia. Nadaje ona sens służbie żołnierskiej.

Transmisja przysięgi odbędzie się na kanale YouTube pod adresem: https://youtu.be/ELFs0zHH33A oraz w mediach społecznościowych  facebook Wojska Obrony Terytorialnej

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23806.html
Ten artykuł był czytany 117 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0