Niedziela, 26 marca 2023 r.   Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wielkanocne 2 w 1 – jaja w skorupkach faszerowane kiełbasą Wielkanocne 2 w 1 R...
Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole? Oczywiście kiełbasy i kurzych jaj! To produkty od razu kojarzące się ze świątecznym posiłkiem. Ni... »Oszuści próbują podszyć się pod ZUS Oszuści próbują podszy...
Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości w celu wyłudze... »Pożyczki dla zadłużonych – jakie oferty warto rozważyć? Pożyczki dla zadłużony...
Nie da się ukryć, że ponad połowa dorosłych Polaków posiada długi. Niekiedy długi te są niewielkie, gdy np. mamy do spłacenia debet na kon... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KAS i ZOLL ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce
Data dodania: 02 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

KAS i ZOLL ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce
  • Funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej oraz niemieckiej służby celnej (ZOLL) podczas czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce wykryli 46 kg tytoniu oraz 167 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.
  • Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na prawie 160 tys. zł.

Współpraca służb

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współpracy z niemieckimi służbami celnymi (ZOLL) podczas wykonywania czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce po raz kolejny wykryli nielegalny tytoń i papierosy. Przy pomocy psa służbowego ujawniono 46 kg tytoniu i 167 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były na stoiskach handlowych. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na prawie 160 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 196 tys. zł.

Kupujesz z nielegalnego źródła? Uważaj

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Konsumenci często nie są świadomi faktu, iż kupując nielegalne wyroby tytoniowe wchodzą w konflikt z prawem oraz tego, że grożą im za to wysokie grzywny. Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu stanowi przestępstwo (zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3) lub wykroczenie skarbowe. Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie też sprawy, że za produkcją i handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi stoją zorganizowane grupy przestępcze i dokonując takich zakupów wspierają czarny rynek i nielegalny handel.

KAS walczy z przestępczością

Działania Krajowej Administracji Skarbowej mają bezpośrednie przełożenie na walkę z nielegalną produkcją i handlem wyrobami papierosowymi. Prowadzą do zminimalizowania szarej strefy, chronią interesy uczciwych podatników, wyrównują konkurencję oraz dbają o interes Skarbu Państwa, czyli nas wszystkich.

Twitter: https://twitter.com/KAS_Wroclaw/status/1532238152194195456

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23857.html
Ten artykul byl czytany 143 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0