Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żeby ukraść alkohol sterroryzował bronią pracownika ochrony Żeby ukraść alkohol st...
26-latek z Lubina posłużył się bronią, żeby wynieść z marketu koszyk z fantami. Przy próbie zatrzymania przez pracownika ochrony, zagroził... »Rusza Akcja Lato 2022 Rusza Akcja Lato 2022
RCS jak co roku przygotował szereg bezpłatnych imprez sportowych, turniejów i zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie od 4 l... »Zbiórka krwi w ZOO Lubin - 26 lipca 2022 Zbiórka krwi w ZOO Lub...
Już po raz czwarty Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału w zbiórce krwi dla Regionalneg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lato z Muzeum Historycznym w Lubinie Lipiec–sierpień 2022
Data dodania: 23 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Lato z Muzeum Historycznym w Lubinie Lipiec–sierpień 2022

Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza do wzięcia udziału w przygotowanej wakacyjnej ofercie edukacyjnej, która kierowana jest do poszczególnych grup wiekowych. Proponujemy bezpłatny udział w cyklach aktywności twórczej, których terminy i zasady uczestnictwa prezentujemy poniżej:

- „Wakacje w Muzeum - Tydzień Muzealnika” (4–8 lipca i 1–5 sierpnia, godz. 10:00-13:00, miejsce: Ratusz, zapisy Infopunkt: 76 754 45 11, wiek uczestników: 6-12 lat)

Podczas „Wakacji w Muzeum” dzieci zaznajomią się ze specyfiką pracy kilku osób kadry muzealnej oraz doświadczą inspirujących działań twórczych. Muzeum proponuje zajęcia realizowane przez instruktorów różnorodnych dziedzin artystycznych oraz poznawanie ciekawych pasji i zainteresowań. Każdy uczestnik będzie mógł poznać nietuzinkowe rodzaje działań, które być może staną się zachętą do dalszego poszerzania wiedzy w danym temacie.

- „Wakacje w Parku Leśnym - Tydzień Artysty” (18–22 lipca i 22–26 sierpnia, godz. 10:00-13:00, miejsce: Park Leśny, zapisy Infopunkt: 76 754 45 11, wiek uczestników: 6-12 lat)

Zajęcia pod hasłem „Parkowa przyroda – twórcza przygoda”, czyli kreatywne spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Propagowanie szacunku do roślin i zwierząt oraz ekologicznego wykorzystania darów natury do twórczych działań - to przygoda, która pozwoli zgłębić wiedzę na temat leśnego świata przyrody, a także odkryć możliwości jej wykorzystania do stworzenia kolorowej, wakacyjnej przestrzeni i własnoręcznie wykonanych pamiątek. Zwieńczeniem spotkań stanie się możliwość wcielenia w dzielnych detektywów poskramiających wyzwanie, jakim będzie odkrycie parkowego skarbu.

Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy, Infopunkt: 76 754 45 11

- „Wakacje z historią i duszą w Parku Leśnym plener tradycji rzemieślniczych” (13–15 lipca, 8–10 i 29–30 sierpnia, godz. 10.00-13.30, miejsce: Park Leśny, wiek uczestników: od 7 lat, zapisy: 728 936 278 )

W okresie wakacji w Parku Leśnym w Lubinie odbędzie się cykl warsztatów rzemieślniczo-plastycznych pod nazwą „Wakacje z historią i duszą w Parku Leśnym – plener tradycji rzemieślniczych”. Głównym celem zajęć będzie zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej z różnych dziedzin sztuki rzemieślniczej oraz technik plastycznych. Projekt jest oparty na współpracy środowisk regionalnych rzemieślników, artystów, rękodzielników, których umiejętności twórcze sięgają tradycyjnych form z dziedziny: zdobienie drewna, zabawkarstwo, zielarstwo, zdobienie naturalnych tkanin. Istotnym aspektem pleneru jest zaangażowanie odbiorcy w czynny udział w procesie tworzenia sztuki unikatowej przy pomocy starych technik rzemieślniczych, które związane są z naszym regionem oraz bezpośredniej relacji z rzemieślnikami. Na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona a udział bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu: 728 936 278. Wiek uczestników: od 7 lat. Warsztaty odbywać się będą w centralnej części Parku Leśnego.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Lubin i okolice", Muzeum Historyczne w Lubinie, Stowarzyszenie „Sport-Art.”

Harmonogram warsztatów:

13–14 lipca, godz. 10.00-13.30 / zdobienie drewna

„Bajkowe domki” – wykonanie drewnianego domku z półfabrykatów, który zostanie ozdobienie farbami i naturalnymi materiałami.

15 lipca, godz. 10.00-13.30 / zielarstwo

„Woreczki, sakiewki zapachowe” – wykonanie sakiewki zapachowej wypełnione suszonymi ziołami, kwiatami zebranymi latem w Parku Leśnym.

8–10 sierpnia, godz. 10.00-13.30 / zdobienie tkanin

„Roślinne motywy na tkaninie” – projektowanie wzorów na lnianych torbach i poszewkach na poduszkę (jaśkach).

29–30 sierpnia, godz. 10.00-13.30 / zabawkarstwo

„Zabawka z dawnych lat” – wykonanie zabawki z naturalnych materiałów takich jak drewno, siano, słoma, liście kukurydzy, wiklina, ziarno, tkanina, glina i wełna.

- Plener Rzemieślniczy (9-10 lipca i 13-14 sierpnia, godz. 13.00-19.00, miejsce: gród słowiański w Parku Leśnym)

Zapraszamy na cykl spotkań z rzemiosłem w formie otwartych warsztatów, na których, pod okiem specjalistów z różnych dziedzin, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wybranej technice. Cykl łączy działania edukacyjne i artystyczne, poszerza wiedzę o tradycji, dawnych zawodach, a także popularyzuje uczestnictwo w warsztatach rzemieślniczych jako formę wspólnej aktywności rodzinnej. Podczas wakacyjnych Plenerów będziemy m.in. tłoczyć wzory w skórze, drukować przy pomocy stempli, toczyć na kole garncarskim, wyplatać wiklinowe ozdoby, wytwarzać miedziane bransolety, filcować, malować z ukraińską artystką ludową, a także tkać ogromną krajkę rozpostartą między drzewami i wykonywać wielkoformatowy haft. Na Plener Rzemieślniczy nie obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

  • Twórcza aktywność „Akademia Śmiałych Odkrywców” (14 i 21 lipca, 4 i 18 sierpnia, 8 i 22 września, godz. 16.00-17.30, miejsce: Park Leśny, zapisy Infopunkt: 76754 45 11)

To II edycja projektu skierowana do indywidualnego odbiorcy, dla dzieci w wieku szkolnym 7-14 lat. Poprzez różnorodne działania edukacyjne oraz warsztatowe zachęcamy młodzież do większej aktywności twórczej. Wspólne zajęcia pozwalają młodym ludziom odkryć siebie w sferze sztuki i działań plastycznych.

Pierwszy cykl cieszył się zainteresowaniem a temat przyrody w życiu człowieka nadal nie został wyczerpany. Jako edukatorzy postaramy się poprzez sztukę zapoznać uczestników ze złożonością procesów zachodzących w przyrodzie, poszerzymy świadomość na temat ekologii i zmian klimatycznych. Podczas zajęć będziemy tworzyć bezpieczną przestrzeń wymiany myśli, emocji i wspólnej przygody na świeżym  powietrzu. Przygotowane zajęcia będą miały charakter swobodnej ekspresji, młodzież rozwinie swoje kompetencje, samoświadomość, elastyczność, pewność siebie i współpracę w grupie. Zajęcia realizowane są bezpłatnie. Obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy: Gmina Miejska Lubin, Muzeum Historyczne w Lubinie, Stowarzyszenie „Sport-Art.”

Harmonogram spotkań:

14 lipca „Maluję co widzę i czuję” – przyrodniczy plener malarski

21 lipca „Ulepione - coś pięknego” – glina samoutwardzalna

4 sierpnia „Eko w głowie i na głowie” – eko wizaż

18 sierpnia „Wiesz, co zjesz” – tworzenie ogródka ziołowego w miniszklarni

8 września „Naturalne środowisko – ale czy wiemy o nim wszystko” – spotkanie z przyrodnikiem

22 września „Myśleć, dbać, działać i szanować” – spotkanie z ekologiem

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23920.html
Ten artykuł był czytany 70 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0