Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 54

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1964 Otwarcie szpitala górniczego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Stypendia, praktyki, materiały dydaktyczne: 1900 uczniów kończy rok szkolny wspierany przez KGHM
Data dodania: 24 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Stypendia, praktyki, materiały dydaktyczne: 1900 uczniów kończy rok szkolny wspierany przez KGHM

Miedziowa Spółka w mijającym roku szkolnym przekazała materiały dydaktyczne, wyposażenie pracowni i sprzęt elektroniczny wszystkim szkołom objętym swoim patronatem. W oddziałach spółki odbywały się praktyki, na które zgłoszono blisko 300 osób, a aż 173 uczniów wyróżniono stypendiami i upominkami. KGHM podsumowuje kolejny rok szkolny programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. To jeden z kluczowych projektów Spółki wspierających szkolnictwo i rozwój kompetencji.

W klasach patronackich 9 szkół Zagłębia Miedziowego kształcili się uczniowie zarówno techników, jak i szkół branżowych I stopnia. Młodzież uczyła się w zawodach m.in. elektryka, technika elektronika, mechatronika, operatora zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych czy technika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny.

Każda z ponad 1900 osób miała dostęp do materiałów dydaktycznych i merytorycznej pomocy pracowników Spółki, najlepszych uczniów wyróżniono stypendiami.

Gratulacje za wyniki w nauce wszystkim uczniom przekazał prezes zarządu KGHM, Marcin Chludziński:

W KGHM mówimy, że „Przyszłość jest z miedzi”, a Wy, absolwenci zawodów technicznych jesteście na „wagę złota”. Gratuluję Wam wszystkim, a w szczególności absolwentom projektu Kompetentni w branży górniczo-hutniczej, sukcesów w roku szkolnym oraz ukończenia szkoły średniej.”

Wsparcie miedziowej spółki obejmuje działania dedykowane bezpośrednio uczniom, szkołom i nauczycielom – mijający rok szkolny przebiegał pod hasłem „Wszystko zaczyna się od Mistrza!”. W tym roku po raz pierwszy dla szkół patronackich zorganizowano także jednodniową olimpiadę sportową pod nazwą Kompetentny PogChamp, która zgromadziła setki uczestników.

Uczniowie klas patronackich mają także realną szansę na karierę w Polskiej Miedzi. Pierwsi absolwenci programu „Kompetentni w branży” już pracują w oddziałach KGHM.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23928.html
Ten artykuł był czytany 95 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0