Środa, 08 luty 2023 r.   Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 49

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.1999 W ramach obchodów międzynarodowego roku Seniora zorganizowano "Dni Seniora" pod hasłem: "By jesień życia była pogodna"

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Stacja ładowania e-samochodów - pomysł na biznes
Data dodania: 08 lipca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Stacja ładowania e-samochodów - pomysł na biznes
Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularność. W związku ze wzrostem liczby poruszających się po polskich drogach e-aut, możemy cieszyć się coraz bardziej rozbudowaną infrastrukturą dedykowaną elektromobilności. Stacje ładowania są zasilane prądem zmiennym, ale samochód jest ładowany prądem stałym - dlatego mogą być montowane wszędzie tam, gdzie jest dostęp do zwykłej sieci energetycznej. 
  
 

Ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych - najważniejsze pojęcia

Zacznijmy od omówienia najważniejszych pojęć z zakresu ładowania samochodów elektrycznych. Wbrew obiegowym opiniom, dostępne w przestrzeni publicznej lub w garażach urządzenia wcale nie są ładowarkami. To określenie jest związane z niewielkimi urządzeniami dołączanymi do kupowanych aut. Korzystanie z nich na co dzień byłoby jednak niewydajne i nieskuteczne. Efektywne ładowanie samochodu elektrycznego umożliwiają zaś stacje ładowania oraz zminiaturyzowane wersje - wallboxy. Miejsce, gdzie można naładować pojazd zaparkowany na miejscu parkowania nazywamy zaś punktem ładowania. 
 

Czemu warto postawić na instalację stacji ładowania? Ładowanie samochodu to doskonały pomysł na biznes

Inwestycja w infrastrukturę umożliwiającą uzupełnienie energii w elektrycznych pojazdach okazuje się naprawdę dobrym pomysłem na biznes. Jego rentowność będzie tym większa, im krótszy będzie czas ładowania, lokalizacja punktu oraz jakość sprzętu. Ten ostatni można zamówić w sklepie Greenkick.
 

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych - jak sprawić, że punkty ładowania będą generować zyski?

Dostępne dla wszystkich stacje ładowania pojazdów elektrycznych mogą przynosić wysokie zyski. By tak się stało, inwestor powinien przyłożyć dużą wagę do wyboru odpowiedniej lokalizacji. Ta musi zapewniać kierowcom łatwy dostęp, być odpowiednio oznakowana oraz oferować czas ładowania dostosowany do specyfiki danego miejsca (krótszy na stacji benzynowej i nieco dłuższy w hotelu). Ważne jest też zapewnienie klientom możliwości spędzenia czasu - np. w punkcie gastronomicznym. 
 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych - w jakich obiektach powinno się zamontować stację ładowania?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych pod względem biznesowym najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których najczęściej pojawiają się e-auta. Poza stacjami benzynowymi i lokalizacjami w pobliżu dróg, często spotyka się je również na parkingach przy centrach handlowych, hotelach, restauracjach, halach widowiskowych, stadionach czy uczelniach - tam też najbardziej warto uruchamiać taki biznes.  
 
 
Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23978.html
Ten artykul byl czytany 341 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0