Środa, 08 luty 2023 r.   Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Trwa przebudowa dróg finansowana z tzw. pierwszego Polskiego Ładu
Data dodania: 26 lipca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Trwa przebudowa dróg finansowana z tzw. pierwszego Polskiego Ładu

Minął już półmetek prac realizowanych przez wykonawcę w ramach umowy na przebudowę dróg na terenie gminy Lubin w miejscowościach: Krzeczyn Mały, Miroszowice, Obora, Osiek, Bukowna i Szklary Górne.

Przypomnijmy, że na początku roku Urząd Gminy uzyskał na te inwestycje promesę w ramach środków z Polskiego Ładu w wysokości 4.750.000 zł.

Wykonawca przejął place budów w połowie marca i zgodnie z umową inwestycje powinny się zakończyć w połowie października, choć zakresy wykonanych już robót wskazują, że może się to stać zdecydowanie szybciej.

Całkowita wartość przebudowy tych siedmiu dróg to 6 mln 143 tysiące złotych, z czego zdecydowana większość to rządowe środki.

Krzeczynie Małym powstaje nawierzchnia z kostki betonowej i bitumicznej na ulicach: Wrzosowa, Jagodowa i Jeżynowa.

Równolegle trwają prace przy ul. Morelowej w Osieku, gdzie oprócz drogi, zjazdów, poboczy i odwodnienia powstaje również linia elektroenergetyczna oświetlenia drogowego o długości 442 metrów, na którą składa się 11 latarni.

Nowe oblicze zyskuje także ul. Miła w Miroszowicach. Zakres prac obejmuje wykonanie drogi o nawierzchni z kostki betonowej oraz linii oświetlenia ulicznego z 8 słupów z oprawami ledowymi.

miejscowości Obora przebudowywana jest droga biegnąca po dawnym torowisku. Powstanie tam 5 metrowa jezdnia o długości 1,2 km wraz z pasem dla rowerów, który będzie kontynuacją wybudowanej wcześniej ścieżki rowerowej.

Bukownej natomiast wykonywana jest droga o nawierzchni bitumicznej długości 260 m wraz ze zjazdami i poboczami.

Nowa nawierzchnia i związane z nią dojazdy do posesji zyskuje także ul. Lipowa w Szklarach Górnych. Na odcinku 200 m powstanie jezdnia o nawierzchni z kostki wraz z odwodnieniem w postaci studni chłonnych. Wcześniej zostało wzdłuż drogi wybudowane oświetlenie.

 

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24028.html
Ten artykul byl czytany 254 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.017 sek.Lubin 1.0