Niedziela, 29 stycznia 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »Helios prezentuje film „Pokusa” Helios prezentuje film...
Najnowsza produkcja w reżyserii Marii Sadowskiej to ekranizacja bestsellera Edyty Folwarskiej. Autorka jak nikt zna tajemnice polskiego establish... »Sportowe Ferie 2023 Sportowe Ferie 2023
Każdego roku staramy się przekonać najmłodszych mieszkańców Lubina, że zimą również można spędzić czas wolny aktywnie i przede wszy... »Startuje organizowany przez KGHM maraton programowania CuValley Hac 2023 Startuje organizowany ...
Zaczynamy – dziś startuje organizowany przez KGHM maraton programowania CuValley Hac 2023 Ponad 330 uczestników, ciekawe tematy i a... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Esperal - pozbądź się nałogu!
Data dodania: 26 sierpnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Esperal - pozbądź się nałogu!

Wszycie esperalu to jedna z popularnych metod leczenia choroby alkoholowej. Alkoholizm to groźna choroba, która niesie opłakane skutki nie tylko dla osoby uzależnionej, ale i jej najbliższych. Wszywka alkoholowa, czyli chirurgicznie umieszczany podskórnie esperal jest często ostatnią deską ratunku na wyrwanie się ze szpon nałogu. Na czym polega to rozwiązanie? Czy esperal sprawdzi się u wszystkich nałogowców?

Wszywka alkoholowa esperal – pomoc w leczeniu alkoholizmu

Wszywka alkoholowa to jedna z metod leczenia alkoholizmu. Polega na wszyciu w ciało chorego leku o nazwie esperal, który zawiera substancję czynną disulfiriam. Związek ten, po kontakcie z alkoholem hamuje działanie enzymu, powoduje zaburzenia metabolizmu alkoholu w organizmie człowieka. Stosowanie środków zawierających disulfiram i jednoczesne picie alkoholu może wywołać bardzo nieprzyjemną reakcję organizmu, przypominającą nasilonego kaca. W niektórych przypadkach złamanie abstynencji po esperalu można wywołać tragiczne dla życia konsekwencje. Skuteczność esperalu jest duża, ale ważne jest nastawienie pacjenta, zaangażowanie i chęć rzucenia alkoholu. Bardzo ważne jest wsparcie rodziny oraz unikanie sytuacji, w których podawany jest alkohol. 

Jak przebiega zabieg implantacji esperalu?

Implantację esperalu należy przeprowadzić pod kontrolą lekarza, w sprawdzonej klinice, która dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa np. Alkotherapy.pl Esperal. Wszycie esperalu we Wrocławiu odbywa się w dyskretnej atmosferze, w sterylnych warunkach, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po przeprowadzeniu wywiadu i zakwalifikowaniu do zabiegu implantacji esperalu lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, a następnie wykonuje niewielkie nacięcie. Wszywki alkoholowe implantuje się zazwyczaj w pośladek lub łopatkę. W przygotowane miejsce w ciele pacjenta wkładane są tabletki, które stopniowo uwalniają się do krwi. Aby ustalić odpowiednią dawkę, lekarz bierze pod uwagę wiek i wagę pacjenta, a także stopień uzależnienia. Rana jest zszywana, a pacjent może wrócić do domu. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej nie wymaga hospitalizacji, całość trwa ok. pół godziny. Ranę należy przemywać, przez kilka dni wskazany jest opatrunek. Esperal nie ma wpływu na codzienne funkcjonowanie. Jest niewidoczny, a stosowanie się do zaleceń lekarza pozwala ograniczyć skutki uboczne do minimum. Czasami po wszyciu esperalu może pojawić się zaczerwienie w miejscu zabiegu, które zazwyczaj znika po kilku dniach. Zabieg wszycia esperalu wymaga pisemnej zgody pacjenta.

Implantacja esperalu – przygotowanie

Do implantacji esperalu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent musi stawić się do kliniki w stanie trzeźwości, wymagane jest, aby nie pił alkoholu 24 godziny przed zabiegiem. W niektórych przypadkach przed zaszyciem alkoholowym należy skorzystać z odtrucia alkoholowego Lekarz przeprowadzający implantację, musi przeprowadzić wywiad i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Do zabiegu nie kwalifikują się osoby, które mają zdiagnozowane choroby serca, problemy wieńcowe i naczyniowe, przeciwwskazaniem jest marskość wątroby, zapalenie nerwu wzrokowego, zapalenie zarostowe tętnic, nadwrażliwość na składniki leku oraz choroba psychiczna. Po zabiegu wszycia esperalu niewymagana jest hospitalizacja ani zwolnienie lekarskie. 

Jak działa esperal?

Esperal należy to metoda terapii awersyjnej, co oznacza, że wywołuje silną niechęć do napojów alkoholowych. Występuje również działanie psychologiczne, strach przed nieprzyjemną reakcją organizmu i utratą zdrowia, zniechęcające do picia. Osoby, które mają wszywkę alkoholową, a zdecydują się na spożycie alkoholu, muszą się liczyć z nieprzyjemnymi, a także groźnymi dla zdrowia działaniem. W takim wypadku charakterystyczne jest:

  • silne zaczerwienie twarzy;

  • nudności i wymioty;

  • zawroty i bóle głowy;

  • duszności;

  • kołatanie serca;

  • zaburzenia w pracy serca;

  • pocenie się;

  • wysypka;

  • ataki lękowe;

  • skoki ciśnienia.

Zdarza się, że osoby, które mimo wszywki sięgną po butelkę, doznają udaru lub zawału serca. Należy o tym pamiętać i być świadomym wszystkich zagrożeń, które mogą wystąpić po spożyciu alkoholu. Wymienione objawy mogą pojawić się już po kilku minutach od spożycia alkoholu, trwają nawet 10 godzin. Wszywka alkoholowa działa tylko określony okres, najczęściej od 7 do 12 miesięcy. Esperal zmusza do abstynencji, jest doskonałym wstępem do pokonania nałogu. Wiele osób po rocznej abstynencji traci do dalszej konsumpcji napojów alkoholowych i pozostaje w dalszej abstynencji.Jednak aby wyzwolić się ze szpon alkoholizmu, warto pomyśleć o kompleksowym leczeniu np. terapii indywidualnej czy udziale w grupach AA.

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24107.html
Ten artykul byl czytany 306 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0