Poniedzialek, 25 września 2023 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Jechał motocyklem bez liczników i wskaźników… Jechał motocyklem bez ...
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 47-latka, który kierował motocyklem mając niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną. Okazało się r&oac... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Coraz więcej emerytów i rencistów Coraz więcej emerytów ...
Dziesięć lat temu było ich niecałe 5 mln, dzisiaj ponad 6 mln osób dostaje co miesiąc emeryturę z ZUS. Liczba osób, które za... »Spółki z GK KGHM obniżają taryfy za ciepło w Głogowie Spółki z GK KGHM obniż...
Wniosek o obniżenie stawek za ciepło dla mieszkańców Głogowa trafił już do Urzędu Regulacji Energetyki. Niższa cena będzie obowiązywać od ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Żyj i ratuj życie! Roadpol Safety Days z lubińską drogówką, strażakami i uczniami SP 14
Data dodania: 23 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Żyj i ratuj życie! Roadpol Safety Days z lubińską drogówką, strażakami i uczniami SP 14

„Żyj i ratuj życie” to hasło akcji w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, mającej na celu podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą dotknąć wszystkich uczestników ruchu drogowego. Promowanie bezpiecznych zachowań oraz potrzebę przestrzegania przepisów ruchu drogowego to zadania jakich podjęli się policjanci lubińskiej „drogówki” w tegorocznych działaniach ROADPOL SAFETY DAYS. Do funkcjonariuszy dołączyli strażacy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14, które podczas kontroli drogowej, promowały wspólnie z policjantami wizję „0” , czyli zero wypadków drogowych.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie po raz kolejny już włączyli się w edycję akcji, której ideą jest „WIZJA ZERO”, czyli ograniczenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg.

Dlatego też policjanci lubińskiej „drogówki” oprócz wzmożonego patrolowania ulic Lubina i okolicznych miejscowości sprawdzają m.in. prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Nadzorują ruch i reagują na popełniane wykroczenia i przestępstwa drogowe, sprawdzają trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze oprócz nieoznakowanych i oznakowanych pojazdów służbowych wyposażonych w wideorejestratory wykorzystali również laserowe mierniki  prędkości.

Jednocześnie w działania zaangażowali się policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, którzy podczas licznych spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych oraz z młodzieżą ze szkół średnich prowadzili spotkania promujące bezpieczne zachowania na drodze.

W działaniach udział wzięli uczniowie dwóch klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Dzieci samodzielnie przygotowały transparenty z pięknymi hasłami, które chwytały za serca i bardzo wzruszały kierowców. Tak „uzbrojone”, przeszły razem z Komisarzem Lwem ulicami naszego miasta, aby wspólnie z policjantami z ruchu drogowego uczestniczyć w informowaniu zatrzymywanych do kontroli kierowców o prowadzonej akcji”, promując przy tym wizję „0” - czyli ZERO wypadków drogowych. Dla kierowców taka forma kontroli była najpierw zaskoczeniem, a następnie chwilą refleksji nad ideą akcji.

W akcję włączyli się też strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, którzy w bardzo przystępny sposób pokazali dzieciom, jak udzielić pierwszej pomocy na przykładzie fantomów. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają podstawowe działania medyczne i udzielanie pierwszej pomocy. Strażacy pokazali dzieciom jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak wezwać pomoc, jakie informacje należy przekazać, kiedy dzwonimy na numer alarmowy 112. Pokazali też, jak pomóc, gdy ktoś zakrztusi się jedzeniem. Dzieci mogły też zobaczyć sprzęt, z jakim wyruszają na akcję, aby ratować życie innych ludzi.

Policjanci promując bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg rozdali dzieciom kamizelki odblaskowe, aby zawsze były widoczne na drodze.

Pamiętajmy, że to czy jesteśmy bezpieczni w dużej mierze zależy od naszego zachowania na drodze.

Przestrzegajmy więc obowiązujących przepisów i kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24201.html
Ten artykul byl czytany 133 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0