Wtorek, 29 listopada 2022 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KAS wykryła podrabianą odzież na targowisku w Wałbrzychu KAS wykryła podrabianą...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali targowisko w Wałbrzychu. Wykryli odzież i obuwie z podrob... »Sposoby na czyste powietrze w Twoim mieszkaniu Sposoby na czyste powi...
Czyste powietrze w domu jest bardzo ważne, by zapewnić spokojny odpoczynek. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Wdychany ... »Trzech skrajnie nieodpowiedzialnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie” wpadło w „Andrzejki”. Trzech skrajnie nieodp...
Lubińscy policjanci w trakcie trwających przez weekend działań "Andrzejki - 2022" wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kole... »Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje Dolnośląscy terytorial...
Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędneg... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Każdy z moich znajomych musi się teraz sfotografować z WOTusiem!
Data dodania: 04 października 2022 — Kategoria: Wiadomości

Każdy z moich znajomych musi się teraz sfotografować z WOTusiem!

Imię dla krasnala dolnośląskich terytorialsów wymyśliła spontanicznie. Na co dzień mieszka w Poznaniu, ale czuje się wrocławianką, bo tu się urodziła i wychowała. Wolne weekendy najchętniej spędza w rodzinnym mieście. Rozmawiamy z panią Edytą Morawską, zwyciężczynią konkursu na imię dla skrzata 16. Dolnośląskiej Brygady OT.

 

 

Odsłaniają Panie WOTusia we dwie. Kto w takim razie wpadł na pomysł imienia dla krasnala 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej?

Rzeczywiście, odsłaniam skrzata razem z moją młodą znajomą, ale pomysł na imię był mój – zupełnie spontaniczny.

Nie mieszka Pani we Wrocławiu?

Na co dzień nie, ale z urodzenia, z wychowania i z wykształcenia jestem wrocławianką! Czytanie prasy wrocławskiej jest więc dla mnie oczywistością (uśmiech).

A skąd się wzięły u Pani zainteresowani wojskowe?

To jest związane z moimi znajomymi wojskowymi – kiedy człowiek rozmawia, wielu ciekawych rzeczy się dowiaduje. W ubiegłym roku jedna z koleżanek była na kilkutygodniowym szkoleniu w wojsku. Potem w naszych dyskusjach pojawił się temat związany z Wojskami Obrony Terytorialnej, kiedy więc przeglądałam „Gazetę Wrocławską” i zobaczyłam hasło „WOT”, musiałam sprawdzić, o co chodzi.

I tak zadziałał „zapalnik” wyobraźni?

No właśnie – a potem już poszło jak lawina (śmiech). Wymyślenie tego imienia było już stosunkowo prostą sprawą.

Jak rozumiem, uroczyste odsłonięcie WOTusia przy kościele garnizonowym we Wrocławiu to miły obowiązek? Specjalnie Pani przyjechała ze swoją kilkuletnią towarzyszką?

I tak, i nie – najchętniej spędzam weekendy właśnie we Wrocławiu. Dzisiaj przy okazji zabrałam młodzież – moją dobrą znajomą, sąsiadkę Marysię, która jest wielką wielbicielką krasnali. Jak powiedziałam, bywam tu często, bo kocham moje rodzinne miasto, kocham to, co się tutaj dzieje i zawsze wszystkich znajomych zachęcam do tego, by też wybrali się do Wrocławia.

Teraz dojdzie im jeden dodatkowy powód do przyjazdu…

Wiadomo – teraz do tych powodów dołącza WOTuś, którego po prostu trzeba odwiedzić. To będzie obowiązek – sfotografować się z krasnalem i dostarczyć mi zdjęcie z nim jako dowód (śmiech)!

To będzie warunkiem wstępu na towarzyskie spotkania?

Oczywiście – i nikomu nie upiecze się bez takiego dowodu! A mówiąc poważniej, odsłonięcie krasnala 16 Dolnośląskiej Brygady to dla nie naprawdę wyjątkowo miły obowiązek.

Zostaje jeszcze druga część nagrody – wyjazd z żołnierzami 16. Brygady na poligon. Wybierze się Pani?

Tu mam spore wątpliwości – korci mnie bardzo, ale nie chciałabym się na miejscu wstydzić za siebie, a właściwie za moją kondycję…

Mamy zapewnienie, że Nikt nie będzie testował Pani wytrzymałości – będzie możliwość przyjrzenia się ćwiczeniom, sprawdzenia jak żołnierze strzelają z karabinka, którym się na co dzień posługują. Nikt nie będzie kazał Pani się  czołgać po poligonie i maszerować 10 kilometrów z plecakiem po lesie.

Właśnie tego się obawiałam – że będzie taki haczyk: najpierw 10 kilometrów marszu, na dodatek nocą i bez latarki. Ale skoro nikt nie każe mi tego robić, chętnie się wybiorę!

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24231.html
Ten artykuł był czytany 100 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0