Czwartek, 09 luty 2023 r.   Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 26

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Sposoby na czyste powietrze w Twoim mieszkaniu
Data dodania: 29 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

Sposoby na czyste powietrze w Twoim mieszkaniu

Czyste powietrze w domu jest bardzo ważne, by zapewnić spokojny odpoczynek. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Wdychany z nim pył, kurz i smog może powodować różne choroby i negatywnie wpływać na samopoczucie. Oddychanie zanieczyszczonych powietrzem może mieć wiele następstw: ból głowy, zmęczenie, niespokojny sen, trudności w skupieniu. Dlatego dbanie o powietrze w domu jest bardzo ważne.

Jak dbać o czyste powietrze?

Najprostszymi sposobami na czyste powietrze w domu jest zakup roślin doniczkowych oczyszczających powietrze. Niektóre gatunki, poza dwutlenkiem węgla pobierają także z powietrza szkodliwe substancje. Skutecznymi oczyszczaczami powietrza są bluszcze, paprocie i skrzydłokwiaty. Aby oczyszczanie powietrza przynosiło zadowalający efekt, konieczne jest utrzymanie domu w czystości. Regularne sprzątanie jest bardzo istotne. 

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na czyste powietrze w domu?

Urządzeniem, które doskonale usuwa zanieczyszczenia z powietrza jest oczyszczacz powietrza. Składa się z filtrów i wentylatorów. Wentylatory mają za zadanie zasysanie powietrza i skierowanie go przez filtry, których zadaniem jest wydzielenie zanieczyszczeń z powietrza. Po zakończeniu procesu, oczyszczacz wdmuchuje przefiltrowane powietrze z powrotem do otoczenia.

Najważniejszym elementem oczyszczacza powietrza są filtry, ponieważ to one odpowiadają za usuwanie zanieczyszczeń. Większość oczyszczaczy powietrza na rynku, np. oczyszczacz powietrza Dyson posiada 3 rodzaje filtrów:

  • filtr wstępny - odpowiadający za zatrzymanie większych zanieczyszczeń, np. sierść, włosy, kurz,

  • filtr węglowy - którego podstawowym składnikiem jest aktywny węgiel, neutralizujące lotne związki organiczne i silne zapachy,

  • filtr HEPA - usuwa nawet do 99,995% zanieczyszczeń z powietrza, np. kurz, pył zawieszony, alergeny.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które pozytywnie wpływa na jakość powietrza w domu. Używanie go w domu daje szereg korzyści dla zdrowia człowieka:

  • skuteczny sposób na smog - współcześnie, jednym z największych problemów środowiskowych jest smog, wytwarzany w piecach i kotłach grzewczych zasilanych paliwami stałymi. Jego wysokie stężenie w powietrzu prowadzi do wielu dysfunkcji i chorób. Najbardziej niebezpieczne jest powietrze w sezonie grzewczym, gdy stężenie smogu kilkukrotnie przekracza normy, dlatego odpowiednie oczyszczenie powietrza jest bardzo ważne. 

  • walka z chorobami górnych dróg oddechowych i alergiami - alergicy szczególnie odczuwają zanieczyszczone powietrze. Najczęściej spotykane alergeny to pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt i pleśń. Alergikom szczególnie poleca się oczyszczacze powietrza, ponieważ skutecznie oczyszczają one powietrze z zarodników pleśni i alergenów wziewnych.

  • ochrona przed wirusami i bakteriami - oczyszczacz powietrza pozwala także wyeliminować do 99,99% cząsteczek wirusów i bakterii. Ma to ogromny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Poleca się stosowanie oczyszczaczy powietrza w miejscach wymagających wysokiej higieny, np. gabinetach medycznych, żłobkach i przedszkolach, przychodniach. 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24429.html
Ten artykul byl czytany 116 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0