Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 89

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Efektywna produkcja i inwestycje – KGHM opublikował raport z wynikami za 2023 rok Efektywna produkcja i ...
Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, niestabilnych cen na rynku surowców oraz wysokiej presji kosztów, w KGHM w 2023 roku ... »Samorząd Województwa Dolnośląskiego uruchamia nowe projekty skierowane do uczniów dolnośląskich szkół podstawowych oraz przyszłych maturzystów. Samorząd Województwa D...
Dolnośląski Program Stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych i zagrożonych wyklucze... »Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku  27-28 kwietnia 2024 Głogów, Bulwar Nadodrzański Startujemy od godz. 11:00 Otwarcie sezonu turyst...
Już niebawem, w ostatni weekend kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie odbędzie się trzecia edycja Otw... »Helios Anime przedstawia:  „Spy x Family Code: White” Helios Anime przedstaw...
Helios zaprasza wszystkich fanów anime na film zrealizowany na podstawie bestsellerowej mangi. „Spy x Family Code: White” to p... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Poseł z Lubina uczestniczył w rozmowach z delegacją z Szanghaju, która odwiedziła nasz kraj, czy poseł zna chiński?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Jak przewrócić blask elewacji budynku?
Data dodania: 29 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

Jak przewrócić blask elewacji budynku?

Każdy dom składa się z wielu ważnych elementów i do nich należy również zewnętrzna powierzchnia murów, która jest pokryta wykończeniem. To elewacja tworzy ona z domem integralną całość, chroni ściany i ma decydujący wpływ na wygląd samego budynku.

 

Kiedy należy rozpocząć czyszczenie elewacji?

Na elewację może składać się kilka warstw, podstawowa stanowi o jej ochronie wobec wnętrz i jest to termoizolacja. Dodatkową powłokę tworzą elementy dekoracyjne, które wpływają na estetykę ścian zewnętrznych. Aby taka elewacja w pełni spełniała swoje funkcje i długo pozostawała solidną ozdobą budynku, co kilka lat należy wykonać odświeżenie warstwy zewnętrznej, czyli elewacji. Czyszczenie tej części domu jest kluczowe ze względu na powstające zabrudzenia i wilgoć, które pozostawione same sobie mogą się utrwalać, niszczyć strukturę i psuć estetykę. Nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to sami.

 

Pielęgnacja elewacji, na czym się skupiamy ?

O elewacje należy dbać systematycznie. Częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest znacznie od materiału, z jakiego została wykonana. Innego czyszczenia będą wymagały ozdobne tynki, a odrębnego elewacje położone z klinkieru, czy drewna. Na wybór sposobu mycia wpływa również miejsce, w którym się znajduje dom, czy położona jest np. przy samej ulicy, czy też w sąsiedztwie drzew. Znaczący wpływ mają także warunki atmosferyczne, to one przyczyniają się do pojawiania się na ścianach pleśni i grzybów. Jest to dobrze widoczne w przypadku elewacji zacienionych, bez dojścia światła. Skuteczne mycie i czyszczenie elewacji nie zawsze się każdemu udaje wykonać dobrze. Warto przed przystąpieniem do tej czynności się odpowiednio przygotować. 

 

Jakie są sposoby czyszczenia i impregnacji ścian zewnętrznych domu?

 

Nim przystąpimy do mycia elewacji, należy sprawdzić, jak warstwa ozdobna reaguje na mycie. Zlecając to specjalistą zyskujesz gwarancje, że elewacja będzie czyszczona fachowo, a środki myjące dobrane do rodzaj użytej struktury. By to uprościć, pokazujemy jak podejść do tych czynności według kilku prostych zasad:

  • Zespół przygotowanych osób może przeprowadzić analizę uszkodzeń i zabrudzeń elewacji. Wyszukuje rys i pęknięć. Warto jakiekolwiek ubytki lub zarysowania uzupełniać, co utrzyma dobry stan tynku przed wykonaniem czyszczenia, impregnacji i ostatecznie malowania elewacji.
  • Pozbywamy się zabrudzeń elewacji, osadów, pyłów i plam z kurzuPodstawowymi narzędziami na tym etapie będzie szczotka, myjka ciśnieniowa, oraz odpowiednio do zabrudzeń i tynków dobrane produkty i środki chemiczne.
  • Usuwana jest wilgoć, mchy i grzyby. Tu należy użyć specjalnie do tego dedykowanych preparatów. Pamiętajmy, żeby po każdym czyszczeniu przy użyciu jakichkolwiek środków i detergentów wszystko dobrze spłukać wodą.
  • Ostateczną czynnością niech będzie impregnacja i zabezpieczenie. Czynność ta ma na celu zmniejszenie częstotliwości czyszczenia tynków i zapobieganie powstawania nowych zabrudzeń. Impregnacja elewacji ma za zadanie nie dopuścić do pojawienia się pleśni i grzybów, tworzy warstwę ochronną wobec kurzu i innych zanieczyszczeń.

 

Jak czyścimy z elewacji plamy trudne do usunięcia ?

W przypadku szczególnie opornych zanieczyszczeń istnieje kilka sposobów postępowania. Należy też pamiętać, by podejść do zadania ostrożnie i zapobiec zniszczeniom czyszczonej warstwy. Wyjątkowo trudne zabrudzenia wymagają użycia specjalnych środków i metod. Można również trudniejsze prace zlecić firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Zatrudnieni fachowcy chętnie posłużą pomocą i doświadczeniem. Często skutecznie będzie oznaczało zastosowanie dostępnych środków wśród chemii budowlanej. Kiedy już zostanie osiągnięty zamierzony efekt i ściany zewnętrzne zostaną wyczyszczone i zaimpregnowane, można przystąpić do malowania elewacji. Gdy wszystkie czynności zostaną prawidłowo przeprowadzone, stworzymy zadbaną i reprezentacją ochronę domu na wiele kolejnych lat.

Materiał zewnętrzny

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24431.html
Ten artykul byl czytany 208 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0