Sobota, 24 luty 2024 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Odpowiedzialnie i bezpiecznie – zarządzanie dopływami wód dołowych w KGHM Odpowiedzialnie i bezp...
Kopalnie miedzi KGHM od początku działania zmagają się z zagrożeniem wodnym i potrafią działać w warunkach takiego zagrożenia. Zmiany dopływ&oacu... »KAMIZELKA ODBLASKOWA NICZYM „PANCERZ” KAMIZELKA ODBLASKOWA N...
Codziennie policjanci podczas służby pełnionej w porze wieczorowo-nocnej zwracają uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy poruszają... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Od marca emerytury i renty w górę Od marca emerytury i r...
W piątek 1 marca ruszy pierwsza transza wypłat zwaloryzowanych emerytur i rent. Coroczna waloryzacja przeprowadzana jest z urzędu, co oznacza, że... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się w sporych ilościach srebro?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM zatrudnia absolwentów klas patronackich „Kompetentni w branży”!
Data dodania: 03 stycznia 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM zatrudnia absolwentów klas patronackich „Kompetentni w branży”!

Dokładnie 99 absolwentów szkół współpracujących z KGHM w ramach programu "Kompetentni w branży” zasiliło w tym roku szeregi naszych Oddziałów. Najliczniejsza grupa, bo aż 30 uczniów, znalazła zatrudnienie w Zakładach Górniczych „Rudna”.

Wśród nowo zatrudnionych na Rudnej znaleźli się m.in. Jakub Nowak, absolwent Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie oraz Maksymilian Bogus z Zespołu Szkół w Chocianowie.

Obydwaj zgodnie przyznają, że zależało im na pracy w KGHM z uwagi na stabilność zatrudnienia:

– To według mnie najpewniejsze miejsce pracy w okolicy i firma, w której można się rozwijać – mówi Jakub Nowak, świeżo upieczony elektromonter pod ziemią.

Z kolei Maksymilian Bogus, ślusarz-mechanik maszyn i urządzeń górniczych pod ziemią, dodaje:

– Podczas aplikowania poproszono mnie o dołączenie oświadczenia o byciu absolwentem klasy patronackiej, co na pewno było wartością dodaną w procesie rekrutacji. Jako uczeń bowiem otrzymałem dwukrotnie stypendium naukowe z KGHM, a raz dodatkowo za szczególne osiągnięcia. Mogę powiedzieć, że Spółka była dla mnie naturalnym wyborem podczas poszukiwania pracy.

Założeniem programu „Kompetentni w branży” jest przygotowanie absolwentów szkół technicznych i branżowych do podjęcia zatrudnienia w KGHM. Uczniowie w ramach programu mogą zdobyć stypendium naukowe, wziąć udział w wizytach zawodoznawczych, ale także w wielu wydarzeniach sportowych, konkursach czy turniejach.

Co jednak najważniejsze, większość uczniów klas patronackich ma możliwość odbycia praktyk w Oddziałach KGHM. Tylko w tym roku przyjęliśmy ich ponad pół tysiąca łącznie – na praktyki zawodowe, jak i zajęcia praktyczne.

– Często ten miesiąc praktyk wystarcza, żeby poznać ucznia i zobaczyć, że mu zależy na pracy – mówi Michał Konkolski, Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu w kopalni Rudna. – Zdarza się, że trafia się tak fajna grupa, że robi się dla nich coś więcej  pokazuje dodatkową maszynę, tłumaczy jakieś ponadprogramowe zagadnienia. To budujące, że młodzi chcą u nas pracować – dodaje instruktor.

To, że możliwość odbycia praktyk w naszych Oddziałach ma ogromne znaczenie dla uczniów podkreśla również Dyrektor Naczelny Oddziału ZG „Rudna”, Paweł Piasecki:

 Po ilościach praktykantów z klas objętych patronatem KGHM, którzy zostali zatrudnieni w ZG „Rudna” można wywnioskować, że praktyki zachęciły młodych ludzi do związania przyszłości z naszym Oddziałem. To bardzo nas cieszy i pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.

Zdarza się jednak, że z uwagi na różne okoliczności, nie wszystkim udaje się poznać Oddział podczas zajęć praktycznych. Tak też było w przypadku Maksymiliana Bogusa, któremu pandemia COVID-19 uniemożliwiła odbycie praktyk.

 Niestety, nie odbyłem praktyk, ale mam poczucie, że szkoła techniczna dobrze przygotowała mnie do wykonywania zawodu. Po przyjściu do kopalni obyło się bez większych zaskoczeń – tłumaczy absolwent programu „Kompetentni w branży”.

Pierwsi absolwenci klas patronackich programu pojawili się na rynku pracy w 2019 r. Do tej pory ponad 300 z znalazło zatrudnienie w Oddziałach KGHM.

– Mamy nadzieję, że z każdym rokiem liczba uczniów z klas objętych patronatem, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie w naszym Oddziale, będzie rosła – mówi Małgorzata Wajszczak, pracownik Sekcji Przyjęć z ZG „Rudna”, na co dzień Koordynująca Praktyki uczniowskie i studenckieJej koleżanka z działu, Agnieszka Iwanowska dodaje: – Dla nas to ogromna satysfakcja, kiedy widzimy, że nasi praktykanci zostają z nami na dłużej. Pamiętamy przecież moment, kiedy pojawiali się po raz pierwszy i jaką drogę od tego czasu przeszli.

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24532.html
Ten artykul byl czytany 140 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0