Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios Najnowszy film Agniesz...
Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Scenariusz został zains... »Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Nowa sala szkoleniowa dla ratowniczej sekcji wysokościowej w Zakładach Górniczych Rudna
Data dodania: 27 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Nowa sala szkoleniowa dla ratowniczej sekcji wysokościowej w Zakładach Górniczych Rudna

Profesjonalna sala szkoleniowa specjalistycznej służby ratowniczej w Oddziale ZG Rudna jest już gotowa – ratownicy górniczy będą mogli m.in. wykonywać ćwiczenia z zastosowaniem technik alpinistycznych.

 Ratownicy i strażacy z KGHM należą do najlepszych na świecie. Wymaga to jednak nieustannego doskonalenia umiejętności w bardzo dobrych warunkach. Świetnie wyposażona sala szkoleniowa, będzie dostępna dla ratowników z sekcji wysokościowej przez cały rok. W KGHM bezpieczeństwo załogi to priorytet, stosujemy wszelkie możliwe metody i nie szczędzimy środków, aby je w naszych zakładach zapewnić – powiedział Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu do spraw finansowych KGHM Polska Miedź S.A.

Sala szkoleniowa specjalistycznej służby ratowniczej do prac z zastosowaniem technik alpinistycznych, bo tak brzmi pełna nazwa tzw. sekcji wysokościowej, znajduje się blisko Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego ZG Rudna i składa się z dwóch części: socjalno-magazynowej (gdzie przechowywany i konserwowany jest sprzęt wysokościowy) oraz szkoleniowej – sali ćwiczeń. Pomieszczenie zostało zaadoptowane i całkowicie wyremontowane, właśnie na potrzeby ratowników górniczych.

Sala jest zadaszona, pozwala na ćwiczenie technik alpinistycznych czy umiejętności obsługi sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych. Do tej pory ratownicy z ZG Rudna szkolili się w pomieszczeniach oddziału KGHM, Jednostki Ratownictwa Górniczo- Hutniczego w Sobinie.

To już kolejne w tym roku działanie związane ze sprawami bezpieczeństwa pracowników KGHM. W marcu do użytku oddana została nowoczesna dyspozytornia JRGH w Sobinie. Nowy budynek wyposażony jest w najwyższej jakości systemy łączności i nowoczesne systemy informatyczne. Obiekt powstał przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i jest energooszczędny – wykorzystuje energię ze słońca dzięki zainstalowanej na dachu budynku fotowoltaice.

Nowa dyspozytornia jest wyjątkowa nie tylko pod względem wyposażenia. Po raz pierwszy w historii KGHM daje możliwość poprowadzenia akcji ratowniczej czy ewakuacyjnej bezpośrednio z Sobina. W przypadku jakichkolwiek zdarzeń na terenie oddziałów KGHM dyspozytorzy JRGH otrzymują informacje i natychmiastowo podejmują odpowiednie działania.

W doskonaleniu umiejętności ratowników KGHM pomogą kolejne planowane inwestycje. W tym roku ma się rozpocząć budowa Centrum Szkoleniowego dla sekcji medycznej oraz wysokościowej w Sobinie. Główne zadanie nowego budynku to możliwość ćwiczeń na wysokości z użyciem technik alpinistycznych, ale także szeroko rozumianej pierwszej pomocy.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24988.html
Ten artykul byl czytany 110 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0