Wtorek, 03 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Specyfika sprzątania po zgonach. Jakie wyzwania stoją przed firmami sprzątającymi? Specyfika sprzątania p...
Zastanawiasz się, czy czyszczenie miejsca zgonu to skomplikowany proces? Sprzątanie po zgonach to zadanie, które stawia przed firmami sprz... »Pobiegnij i pomóż – ostatni dzień na zapisy do udziału w Biegu Pokoju Pobiegnij i pomóż R...
Jeszcze tylko dziś (wtorek) można się zapisać do udziału w Biegu Pokoju, który rozpocznie się 7 października na torze motocrossowym G&oacu... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (06.10.2023 – 12.10.2023) Repertuar Kina Muza w ...
KINO MUZA 6-12.10.2023   6.10 Piątek 15:15 > Kosmici w mojej szkole > RPA / ms 17:00 > Doppelgänger. Sobowtór > ... »Po urodzinach u teściów nie pamiętała jak uszkodziła zderzak, który ciągnęła po drodze Po urodzinach u teśció...
Jeden z mieszkańców Lubina zauważył kobietę, kierującą uszkodzoną toyotą z urwanym zderzakiem, który w trakcie jazdy ocierał o jezd... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego
Data dodania: 09 czerwca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego

Zielone szkoły, kolonie czy turnusy rehabilitacyjne ze wsparciem Fundacji KGHM Polska Miedź – do gmin Zagłębia Miedziowego na organizację projektów dla uczniów szkół oraz dla seniorów trafi ponad 1 mln zł.

– W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – powiedziała Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.

Na wyjazdy na zielone szkoły szansę mają uczniowie z gmin Kotla, Żukowice i Grębocice. Seniorzy z Grębocic otrzymali z kolei dofinansowanie do turnusów leczniczo- rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID 10 lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Z kolei Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dzięki wsparciu KGHM zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Starsi mieszkańcy tych okolic mają możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

– KGHM doskonale wie, jak połączyć działalność biznesową ze wsparciem lokalnych społeczności. Od lat udowadniamy, że jesteśmy bardzo dobrym sąsiadem. Projekty dofinansowywane przez Fundację KGHM zawsze są blisko mieszkańców regionu – dodała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja KGHM Polska Miedź w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. Od lat wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A., światowego producenta m.in. miedzi i srebra z ponad 60-letnim doświadczeniem.

Fundacja KGHM powstała z myślą o tym, aby realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są ważne dla mieszkańców.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25028.html
Ten artykul byl czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0