Środa, 22 maja 2024 r.   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios prezentuje porywające hity! Helios prezentuje pory...
Kinowy repertuar w nadchodzącym tygodniu okaże się wyjątkowo bogaty w nowości. Na wielkich ekranach sieci kin Helios zagoszczą aż dwie gorące pre... »Rodzinna podróż z dreszczykiem Rodzinna podróż z dres...
Kiedy policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli busa jadącego przez Lubin od razu wiedzieli, że nie powinien w takim stanie znaleźć się na drodze... »KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów ze Szwajcarii KAS zatrzymała nielega...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 18 ton nielegalnych odpadów w postaci odzieży używanej i tekstyl... »Jak ZUS korzysta ze sztucznej inteligencji Jak ZUS korzysta ze sz...
Sztuczna inteligencja w ZUS to nie przyszłość tylko teraźniejszość. Zakład Ubezpieczeń Społecznych to jeden z najbardziej zdigitalizowanych urzęd... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Magazyn elubin.pl

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego
Data dodania: 09 czerwca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego

Zielone szkoły, kolonie czy turnusy rehabilitacyjne ze wsparciem Fundacji KGHM Polska Miedź – do gmin Zagłębia Miedziowego na organizację projektów dla uczniów szkół oraz dla seniorów trafi ponad 1 mln zł.

– W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – powiedziała Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.

Na wyjazdy na zielone szkoły szansę mają uczniowie z gmin Kotla, Żukowice i Grębocice. Seniorzy z Grębocic otrzymali z kolei dofinansowanie do turnusów leczniczo- rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID 10 lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Z kolei Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dzięki wsparciu KGHM zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Starsi mieszkańcy tych okolic mają możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

– KGHM doskonale wie, jak połączyć działalność biznesową ze wsparciem lokalnych społeczności. Od lat udowadniamy, że jesteśmy bardzo dobrym sąsiadem. Projekty dofinansowywane przez Fundację KGHM zawsze są blisko mieszkańców regionu – dodała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja KGHM Polska Miedź w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. Od lat wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A., światowego producenta m.in. miedzi i srebra z ponad 60-letnim doświadczeniem.

Fundacja KGHM powstała z myślą o tym, aby realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są ważne dla mieszkańców.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25028.html
Ten artykul byl czytany 118 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0