Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KAS zatrzymała podejrzanych o oszustwa podatkowe KAS zatrzymała podejrz...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która dopuszczała się oszustw podatkowych oraz... »Biegi na orientację – Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej Biegi na orientację &#...
W dniach 16-18 kwietnia w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w Biegu na Orientację. Na starcie zameldowało... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Największy akademik UPWr otwarty po remoncie - europejski standard kwaterowanie studentów Największy akademik UP...
Po trwającym trzy lata kompleksowym remoncie, UPWr otwiera swój największy Dom Studencki „Arkę”. Na studentów czekają p... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000 Nagrodę Miasta Lubina otrzymał ks. Kazimierz Pracownik - czek na kwotę 10000 zł

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Hipokryzja Lubina 2006 oraz teatr marionetek
Data dodania: 12 stycznia 2011 — Kategoria: Wiadomości

Hipokryzja Lubina 2006 oraz teatr marionetek

Hipokryzja stowarzyszenia Lubin 2006 sięga zenitu. Na naszym lubińskim poletku sprawdza się doskonale stare porzekadło "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

Z jednej strony robi sie nagonkę na były Zarząd starostwa, że zadłużył powiat, że ten jest w stanie katastrofalnego zadłużenia, poniewaz ma 6 mln długu, bierze w tym udział sam prezydent Robert Raczyńki, nowy starosta powiatu Tadeusz Kielan oraz inni członkowie stowarzyszenia, oraz zwalnia się ludzi z powodu oszczędnosci w starostwie. Miała być redukcja zatrudnienia, a tymczasem na miejsce zwalnianych, zatrudnia się innych pracowników.

Z drugiej strony podnosi się sprawę katastrofalnego zadłuzenia szpitala. Noata bene obydwa przykłady nie sa prawdą.

A z drugiej strony kiedy chodzi o finanse Gminy Miejskiej Lubin, która jest już faktycznie katastrofalnie zadlużona na kwote 90 mln zł, lekką reką podnoszących bezwiednie "marionetek" głosujących za następnym kredytem na 30 mln zl na obwodnicę, zadłuża sie dalej miasto.

-Na razie zaplanowano kredyt w wysokości 30 milionów na dokończenie obwodnicy. Teraz trudno sobie wyobrazić, żeby obwodnica została w takim stanie w jakim jest, żeby jej nie skończyć bo nie ma na to pieniędzy. Będzie robić wszystko zgodnie z planem, o którym mówiliśmy mieszkańcom. Na wiosnę będzie przetarg na budowę hali, jesienią zaczynamy budować. Nie boimy się zadłużenia, bo niby dlaczego mamy się bać. Wszyscy się zadłużają i jakoś żyją. te słowa wypowiada sam przewodniczacy rady Miejskiej jednocześnie członek stowarzyszenia Lubin 2006.

Przypomnę tylko, że pod koniec 2009 roku wyszła sprawa "zaoszczędzonych" 35 mln w wyniku niezrealizowania wielu zadań przez prezydenta - tzw. „wolnych środków” wynikających z rozliczeń bieżących nadwyżek budżetowych z lat 2006-2008 na rachunku środków dochodów budżetowych.

Więc w końcu są te pieniądze czy nie? Czy gdzieś przepadły po drodze. Więc po co następny kredyt?

My obywatele oczekujemy jawność w działaniu Urzędu i prezydenta. Żebyśmy mieli większą wiedzę bo wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jawnośc w działaniu jest zapisana w ustawie o samorządach. Oczekujemy także, żeby rzadzący nie traktowali obywateli, jak to powiedział profesor Balcerowicz jak "stada baranów", które jest niczego nieświadome.

(ROM)

Slowa kluczowe: lubin lubin 2006 hipokryzja
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,4959.html
Ten artykul byl czytany 1209 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0