Środa, 21 luty 2024 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE UWAGA NA FAŁSZYWE E-MA...
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców w... »LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami” LSSE i Fundacja LSSE d...
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będ... »Konsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów” Konsultacje społeczne ...
KGHM Polska Miedź S.A. oddział Huta Miedzi Głogów, w związku z rozpoczęciem procedury sporządzenie planu urządzenia lasu dla lasów ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (22.02.2024 – 29.02.2024) Repertuar Kina Muza w ...
    22.02 Czwartek 14:45, 17:00, 19:15 > Sami swoi. Początek > Pol / ds 15:00, 17:15, 19:30 > Priscilla > USA / ms &n... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Stańczyszyn znowu przed sądem za łapówkarstwo
Data dodania: 03 grudnia 2012 — Kategoria: Wiadomości

Stańczyszyn znowu przed sądem za łapówkarstwo

Byłemu  burmistrzowi Polkowic oraz marszałkowi Dolnego Śląska, obecnie przewodniczącemu Rady Miejskiej Polkowic ponownie postawiono zarzuty. Stańczyszyn oskarzony jest o łapówkarstwo.

Rok temu zakończył się jego proces, w którym został uniewinniony.Wrocławska Prokuratura Okręgowa zarzucała byłemu burmistrzowi korupcję. W akcie oskarżenia znalazło się 15 zarzutów związanych z żądaniem oraz przyjmowaniem łapówek na łączną kwotę ponad miliona złotych. Pieniądze miały trafiać do kieszeni burmistrza w zamian za korzystne decyzje przy przetargach na inwestycje gminne. Oskarżenia dotyczyły lat 1998-2004. Blisko połowa tej kwoty to wartość domu, który byłemu burmistrzowi wybudował jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Materiał dowodowy prokuratury w bardzo niewielkim zakresie potwierdził się w toku postępowania dowodowego.

- Przez siedem lat zawsze głośno mówiłem o tym, że jestem niewinny, że nigdy nie dopuściłem się żadnej korupcji.- mówił po wyroku Stańczyszyn.

Sąd jednak nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy gdyż jego zdaniem uniewinnienie było zasadne tylko do części stawianych mu zarzutów.

Stańczyszyna na początku lat 90. powołano  na stanowisko przewodniczącego polkowickiej rady miasta, został też wówczas dyrektorem przedsiębiorstwa komunalnego.

Od 1994 do 2001 sprawował urząd burmistrza Polkowic. W okresie pełnienia przez niego tej funkcji w mieście powstały inwestycje m.in. Volkswagena i pierwszy w regionie Aquapark.

Należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, następnie przystąpił do Unii Wolności. W latach 1998-2002 sprawował mandat radnego sejmiku dolnośląskiego I kadencji, do 2001 jako przewodniczący. W grudniu tego samego roku objął stanowisko marszałka województwa, które zajmował do stycznia 2003.

W 2000 za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W bezpośrednich wyborach w 2002 został już w pierwszej turze ponownie wybrany na urząd burmistrza.

W 2005 został oskarżony o przestępstwa korupcyjne. Proces karny w tej sprawie rozpoczął się w 2008 przed Sądem Okręgowym w Legnicy.

W 2006 nie ubiegał się o reelekcję. Został radnym z ramienia lokalnego komitetu. Pełnił funkcję dyrektora w spółce prawa handlowego. Jest przewodniczącym zarządu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.

Od 16 lat jest Prezesem Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic, któremu cały czas ufają Polkowiczanie. Od czterech lat przewodniczy Zarządowi ZGZM, w skład którego wchodzą burmistrzowie i wójtowie wspomnianych gmin oraz Starosta Polkowicki.

żr: Wikipedia

 

Slowa kluczowe: lubin emilian stanczyszyn
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,9183.html
Ten artykul byl czytany 1721 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0