Wtorek, 23 lipca 2019 r.   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 61

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pijani rodzice „opiekowali” się trójką swoich dzieci – trafili za to do policyjnego aresztu Pijani rodzice „...
Ścinawscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników socjalnych i kuratora o bardzo niebezpiecznej sytuacji. Mianowicie w j... »Zapraszamy na Kino Konesera do kina Helios w Lubinie Zapraszamy na Kino Kon...
Kino Konesera to cykliczne spotkania z Kinem przez duże „K” – co 2 tygodnie w poniedziałkowy wieczór. W ramach Kina Kon... »Urlop macierzyński Urlop macierzyński
Kariera trwa w najlepsze, wszystko idzie zgodnie z planem, sukces zawodowy to nasze drugie imię. Ale niektórym to nie wystarcza i ... »Darmowa pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie Darmowa pomoc prawna i...
Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której ni... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

W piątek RAP Festival
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 27 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

W piątek RAP FestivalQuick, Allegoria, DSL, Midz, DJ Kuart, Lilu, Reno, DJ Bambus, Marika, AbradAb - to lista wykonawców pierwszego Lubin RAP Festival. W piątek od godziny 18. będą występować na dziedzińcu Ośrodka Kultury "Wzgórze Zamkowe" w Lubinie. Bilety (21 zł w przedsprzedaży, 27 zł w dniu koncertu) można kupić w Centrum Kultury "Muza".Quick to m... »


Najpiękniejsze są z Głogowa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 27 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Najpiękniejsze są z GłogowaGłogowianka Julita Perczuk najpiękniejszą dziewczyną eliminacji Miss Polonia na Ziemi Legnickiej. Maria Nowakowska z Legnicy druga, a głogowianka Kamila Narowska trzecia. Jak zostać miss? Dziewczyna powinna mieć nie mniej niż 170 centymetrów wzrostu. Idealne wymiary i jeszcze to coś, czyli intelekt, dowcip, grację w ruchach. Julita Perc... »


Przed wakacjami biskupi robią zmiany w parafiach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 27 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Przed wakacjami biskupi robią zmiany w parafiachPonad 50 księży na Dolnym Śląsku zmieni parafię. Wierni takie zmiany przyjmują ze spokojem. Choć kurie - legnicka i świdnicka - zastrzegają, że możliwe są jeszcze korekty, właściwie wszystko już wiadomo. W czerwcu w diecezji legnickiej miejsce pracy zmieni ponad 50 księży. Pięciu dotychczasowych wikarych awansuje na proboszczów, dw&oacut... »


Dolnoślązacy oblegają tańsze i wygodniejsze szynobusy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 27 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolnoślązacy oblegają tańsze i wygodniejsze szynobusyKoleje Dolnośląskie, spółka utworzona przez samorząd wojewódzki, przewozi pasażerów dopiero szósty miesiąc. Pięć szynobusów obsługuje na razie tylko dwie trasy: z Legnicy przez Jawor, Jaworzynę Śląską, Świdnicę, Dzierżoniów, Ząbkowice i Kłodzko do Międzylesia oraz z Wałbrzycha przez Nową Rudę do Kłodzka.... »


Agresywny pasażer bez biletu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Agresywny pasażer bez biletuNawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 22 letniemu mieszkańcowi Lubina, który dzisiaj rano w autobusie komunikacji miejskiej groził pobiciem kontrolerom. Jak ustalili policjanci sprawca myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności za jazdę bez biletu. Dzisiaj o godz. 7.00 dyżurny policji został powiadomiony przez kontrolera... »


Ministerstwo siedzi nad węglem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Ministerstwo siedzi nad węglem Po kilku miesiącach spokoju wśród mieszkańców obszaru między Legnicą, Ścinawą a Lubinem odżywa strach przed odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Ministerstwo gospodarki zapowiada bowiem zmiany w zatwierdzonym pół roku temu dokumencie pt. "Polityka Energetyczna Polski". Uczestnicy zakończonego przed tygodniem Międzynarod... »


Będą podwyżki płac w PeBeKa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: 2 komentarze

Będą podwyżki płac w PeBeKa O 7 proc. wzrastają stawki płac zasadniczych załogi lubińskiego Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Poza tym górnicy pracujący w przodku dostaną o 100 zł wyższe premie. Więcej też, bo o 5,8 proc., zarobią ekipy budowlane wykonujące roboty na powierzchni. Wczoraj zarząd spółki ogłosił, że w tej sprawie udało się osiągnąć poro... »


W polkowickim Volkswagenie żądają podwyżek płac
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: 1 komentarz

W polkowickim Volkswagenie żądają podwyżek płac Negocjacje trwają od połowy kwietnia, ale dopiero teraz zarząd złożył związkowcom swoje propozycje podwyżek (kwota do stawki, jednorazowa premia i premia, co kwartał, w zależności od wyników). Związkowcy żądają podwyżki - po 1200 zł dla każdego pracownika. Kolejne spotkanie pod koniec tego tygodnia albo na początku przyszłego. Jeśli s... »


Każda mama może się zbadać za darmo
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Każda mama może się zbadać za darmoDolnośląskie miasta dbają o zdrowie kobiet. Bezpłatnie można się zbadać w 230 gabinetach. Aż 450 tys. zł przeznaczyła Jelenia Góra na badania profilaktyczne dla swoich mieszkańców. To dużo więcej niż do tej pory. Cieszą się głównie kobiety, szczególnie wszystkie mamy, które dziś obchodzą swoje święto. To właśn... »


Koniec ery wiecznych prezesów
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 26 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Koniec ery wiecznych prezesówDo celi aresztu Andrzeja K., dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, już wkrótce trafi niemiły list - wypowiedzenie z pracy. Ponieważ dyrektor wpadł w zastawioną przez policję pułapkę i przyjął 10 tys. zł łapówki, nie będzie miał okresu wypowiedzenia, mimo 15-letniego kierowania placówką. Kto go zastąpi? ... »


W trakcie włamania przygrzali sobie kurczaka
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

W trakcie włamania przygrzali sobie kurczakaNawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu wołowskiego podejrzanych o włamanie do punktu gastronomicznego. Policjanci ustalili, że sprawcy w trakcie włamania przygrzali sobie posiłek, spokojnie go zjedli i dopiero najedzeni opuścili miejsce przestępstwa. 23 maja 2009 r. przed godz. 4.00 funkcjonariusze z wydzia... »


Pijany ojciec
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 25 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Pijany ojciecPolicjanci zauważyli mężczyznę prowadzącego wózek. Nagle mężczyzna przewrócił się i upadł na chodnik. Okazało się, że jest on kompletnie pijany, a w wózku znajduje się małe dziecko… 23 maja 2009 roku o godzinie 14.45 w Legnicy policjanci jadąc radiowozem zauważyli mężczyznę prowadzącego wózek. Nagle mężczyzna... »


KGHM jak dojna krowa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM jak dojna krowaRząd znów łata dziurę budżetową zyskiem z miedzi. W trzy lata KGHM wypłacił 7 mld zł dywidendy.Premier Donald Tusk polecił swoim ministrom szukać oszczędności w tegorocznym budżecie. Dlatego resort Skarbu Państwa zapowiada, że nie odpuści Polskiej Miedzi i mimo ambitnych planów inwestycyjnych spółki 16 czerwca - na walnym z... »


Zagłębie awansem stoi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zagłębie awansem stoiRozmowa z Rafałem Ulatowskim, asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski. Nie od kadry zacznijmy, a od Zagłębia Lubin (byłego klubu Ulatowskiego - red.). Czuje się Pan choć w małym stopniu współautorem awansu do ekstraklasy? Autorami awansu są ci, którzy w klubie zostali - działacze, piłkarze czy szkoleniowcy - trenerzy ... »


Promocyjna awantura w Ścinawie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 25 maja 2009 — komentarze: brak komentarzy

Promocyjna awantura w ŚcinawieNa 760. rocznicę nadania praw miejskich burmistrz Andrzej Holdenmajer zaprosił do Ścinawy między innymi prezydenta RP i premiera. Aby ich ugościć, prosił radę miejską o przyznanie dodatkowych 15 tys. zł. I trzy razy usłyszał odmowę - po raz ostatni w piątek. - Wnioskowałem o pieniądze między innymi na wykonanie tablicy pamiątkowej i wybicie ok... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.381 sek.Lubin 1.0