Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM Zagłębie - Ruch Chorzów 0:3
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 18 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM Zagłębie - Ruch Chorzów 0:3Piłkarze Zagłębia będą musieli odrobić w rewanżu w Lubinie (7 lub 8.04) aż trzy bramki, jeśli marzy im się gra w półfinale Remes Pucharu Polski.We wtorek na Stadionie Śląskim, gdzie zostanie rozegrany też finał PP, zawodnicy Roberta Jończyka nie popisali się. Może zaszkodziły im nowe czarne stroje, przygotowane specjalnie na rozgrywki Pu... »


KGHM: do czerwca rada pozna plan ekspansji zagranicznej
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 18 marca 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM: do czerwca rada pozna plan ekspansji zagranicznej- Zarząd Polskiej Miedzi rozpatruje obecnie jeden projekt zakupu złoża miedzi za granicą i w tym półroczu zamierza przedstawić go do zaopiniowania radzie nadzorczej - powiedział Reutersowi Herbert Wirth, wiceprezes KGHM. Nie zdradził jednak lokalizacji ani wartości inwestycji. W lutym zarząd producenta miedzi poinformował, że w tym rok... »


Zagłębie z Ruchem w ćwierćfinale Pucharu Polski
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 18 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zagłębie z Ruchem w ćwierćfinale Pucharu PolskiPodbudowani sobotnim zwycięstwem nad Górnikiem Łęczna piłkarze KGHM Zagłębia Lubin już w poniedziałek o 13 udali się w drogę do Chorzowa. We wtorek o godz. 18 na Stadionie Śląskim rozegrają tam pierwszy pojedynek ćwierćfinału Remes Pucharu Polski z Ruchem. Jednym z większych mankamentów starcia będzie brak kibiców na repre... »


Portret syna na skórze ojca
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 18 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Portret syna na skórze ojcaZ Zachodu idzie boom na tatuaże. - Teraz na topie są gwiazdki, bo ma je Rihanna - opowiada Bartłomiej Zięciak z legnickiego salonu Black RainPoza gwiazdkami legniczanki proszą najczęściej o motyle lub kwiatki. Na szyi, plecach, pośladkach, przy kostce. Przyprowadzają koleżanki. Potem wracają po jeszcze. - Bo tatuaż jest jak czipsy - mów... »


Sąd nad milicją
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 18 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sąd nad milicją Prawdopodobnie już 3 kwietnia sędzia Konrad Wytrykowski ogłosi wyrok wobec trzech byłych milicjantów. Kapitan Tadeusz K. oraz sierżant Piotr M. są oskarżeni o znęcanie się nad lubińskimi opozycjonistami Stanisławem Zabielskim i Janem Ruszkowskim. Grozi im do 10 lat więzienia. Trzeciemu z oskarżonych milicjantów Instytut Pamięci ... »


Politycy walczą, a sport cierpi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Politycy walczą, a sport cierpiW Lubinie trwają intensywne prace nad dwiema halami sportowymi. Ale nie ma pewności, czy kiedykolwiek chociaż jedna z nich zostanie wybudowana.Miasto chce zbudować halę w centrum, przy istniejącym już stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ma gotowy projekt, zgromadziło też część funduszy, ale nie dostało pozwolenia na budowę z powiatu. Ale sta... »


Drogi śmiertelnie groźne
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Drogi śmiertelnie groźneTrasy z Wrocławia do Warszawy, Poznania czy Opola to najbardziej niebezpieczne drogi w Polsce.Śmiertelne niebezpieczeństwo czyha każdego dnia na kierowców jeżdżących trasami z Wrocławia do Kudowy-Zdroju i Opola. Duże ryzyko wypadku jest też na drogach wiodących do Poznania, Warszawy i Zgorzelca. Jak bardzo ryzykujemy, wybierając kt&oacut... »


KGHM: Niższe profity z hedgingu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: 1 komentarz

KGHM: Niższe profity z hedginguNa III i IV kwartał tego roku nie mamy już tak dobrych pozycji zabezpieczających na rynku miedzi jak w IV kwartale 2008 r. i w I połowie 2009 r. - przyznał Marcin Mostowy, dyrektor departamentu zabezpieczeń w KGHM Polskiej Miedzi. W I połowie 2009 r. przedsiębiorstwo ma zabezpieczoną sprzedaż 63 tys. ton miedzi (w całym roku produkcja sięgnie... »


KGHM zmienił daty ukazania raportów
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

KGHM zmienił daty ukazania raportówW związku z wejściem w życie 15 marca br. rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem człon... »


Lubinianin zatrzymany za posiadanie broni
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Lubinianin zatrzymany za posiadanie broni Jeden z lubińskich gangsterów wpadł wczoraj w ręce policji. Był kompletnie zaskoczony.W chwili zatrzymania miał przy sobie jeden pistolet, przeładowany i gotowy do oddania strzału. Drugi pistolet policjanci znaleźli w mieszkaniu 29-letniego lubinianina. Broń była ukryta w szafie. Mężczyzna nie miał na nią pozwolenia. Pod zarzutem niel... »


Legnicki szpital lepiej pomoże pacjentom po udarze mózgu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Legnicki szpital lepiej pomoże pacjentom po udarze mózguLegnica jako ostatnie z byłych miast wojewódzkich Dolnego Śląska ma wreszcie pododdział udarowy.Został otwarty przy neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Co to oznacza dla chorych?- Jeżeli człowiek, który miał udar, trafi do nas w ciągu trzech godzin, dostanie zastrzyk rozpuszczający skrzep - tłumaczy dr Tadeus... »


Katastrofa na Śnieżce
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 17 marca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Katastrofa na ŚnieżceZaczęło się od trzasków i pęknięć na ścianach i podłodze w ubiegłym tygodniu. Pod naporem wiatru, śniegu i mrozu popularne dyski na Śnieżce, czyli budynek obserwatorium meteorologicznego, nie wytrzymały. W poniedziałek po południu ekspedycja złożona z przedstawicieli IMGW oraz rzeczoznawców Politechniki Wrocławskiej jako pierwsza... »


KGHM wyrzuca chorych
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 16 marca 2009 — komentarze: 3 komentarze

KGHM wyrzuca chorychKażdy, kto opuścił ponad 30 dni w roku, jest na celowniku. Związkowcy krytykują działania szefów Polskiej Miedzi.Górnik z kopalni Rudna dowiedział się, że dostanie wypowiedzenie z pracy, bo w ostatnim czasie miał dużo zwolnień lekarskich. Przyszedł do biura Związku Zawodowego Pracowników Dołowych i postraszył, że popełni sa... »


Wcześniaki na Dolnym Śląsku będą zdrowsze
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 16 marca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wcześniaki na Dolnym Śląsku będą zdrowszePotrzebujące maluchy mają synagis za darmo. To też zasługa "Polski-Gazety Wrocławskiej".Dolny Śląsk jest wśród województw, które najlepiej sobie radzą z podawaniem wcześniakom synagisu, leku, który wzmacnia ich odporność na działanie wirusa RSV wywołującego zapalenie płuc.- Staramy się zabezpieczać środki i płacić za... »


Bunt w Domu Samotnej Matki w Ścinawie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 16 marca 2009 — komentarze: 29 komentarzy

Bunt w Domu Samotnej Matki w ŚcinawieKobiety z Domu Samotnej Matki w Ścinawie żądają odwołania kierowniczki placówki. Czują się poniżane, wyszydzane, odarte z intymności i zniewolone.Skarżą się też na wszechobecne w budynku karaluchy i przeterminowaną żywność, jaką dostają dla siebie i dzieci. Konflikt tlił się od tygodni. Wybuchł po wtorkowym wieczornym spotkaniu kadry z m... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.457 sek.Lubin 1.0