Piątek, 22 czerwca 2018 r.   Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 83

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Nocne Maratony Filmowe w Kinie Helios Nocne Maratony Filmowe...
Zapraszamy na porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Strażak Sam cz.2. W niedzielę 24 czerwca o godz. 10.30 zapre... »Wypadek na drodze Lubin – Ścinawa. Dwie osoby trafiły do szpitala Wypadek na drodze Lubi...
25- letnia kobieta i 49-letni mężczyzna trafili do szpitala. To bilans kolejnego zdarzenia na drodze. Z wstępnych ustaleń wynika, że przy... »Od 10-lat znęcał się nad rodziną i psem Od 10-lat znęcał się n...
Mężczyzna od 10 lat znęcał się nad swoją ciotką i siostrą, które były wielokrotnie bite oraz poniżane. Ofiarą sprawcy stał się nawet domow... »Stawili się naćpani na dozór policyjny po czym odjechali samochodami Stawili się naćpani na...
Mieli się zgłosić na dozór policyjny. Naćpani przyjechali na komisariat. Chociaż obaj zachowywali się podejrzanie i wzbudzili niepok&oacut... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000 Nagrodę Miasta Lubina otrzymał ks. Kazimierz Pracownik - czek na kwotę 10000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Dlaczego dzieci boją się szkoły?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: 5 komentarzy

Dlaczego dzieci boją się szkoły? Najwięcej problemów mają dzisiejsi licealiści. Nie radzą sobie z nauką i drżą przed porażkami Coraz częściej młodzi ludzie mają szkolne fobie. Podłoże może być różne. To często lęk przed kontaktem z rówieśnikami. Zdarzają się też przypadki, kiedy więcej czasu zajmuje dzieciom zrozumienie polecenia. To wcale nie oznacza, ż... »


Radny pozwał prezydenta miasta
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: 2 komentarze

Radny pozwał prezydenta miastaLech Duławski, radny miejski z Lubina skierował pozew do legnickiego sądu okręgowego przeciwko prezydentowi miasta Robertowi Raczyńskiemu. Rajca domaga się sprostowania informacji i przeprosin dla siebie i wszystkich mieszkańców Lubina za list, który otrzymali. Raczyński nawołuje w nim do bojkotu referendum. Zdaniem Duławskieg... »


Pomóżmy bezdomnym
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Pomóżmy bezdomnymRobi się coraz chłodniej, w związku z tym, lubińscy policjanci, podjęli już działania związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych narażonych na złe warunki atmosferyczne. Akcja potrwa cały sezon zimowy. W tym czasie będziemy ściśle współpracować z instytucjami pomocowymi, które zap... »


UWAGA oszuści !!!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: 1 komentarz

UWAGA oszuści !!!W ostatnim okresie czasu Policja lubińska odnotowała próby oszustwa metodą kuferek oraz pracownika spółdzielni. UWAGA !!! Na terenie Lubina pojawiła się grupa oszustów. Oszuści zaczepiają głównie starsze osoby prosząc o pomoc. Informują, że ich doszło do wypadku i potrzebne są im pieniądze jednak nie mają oni złot&oa... »


Sklepowi złodzieje zatrzymani.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sklepowi złodzieje zatrzymani.Do policyjnego aresztu trafiła 21 letnia kobieta i 50 letni mężczyzna. Oboje w jednym z pasaży handlowych w Legnicy dokonali kradzieży artykułów odzieżowych na łączną kwotę 274 zł. Złodzieje zatrzymani zostali przez pracowników ochrony sklepu. Skradziony towar odzyskano. W toku dalszych czynności przy zatrzymanych ujawniono inne a... »


Agresywny złodziej.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: 1 komentarz

Agresywny złodziej.W jednym z marketów na terenie Legnicy zatrzymano mężczyznę, który dokonał kradzieży kosmetyków. Dodatkowo pracownicy ochrony rozpoznali w nim sprawcę kradzieży, która miała miejsca dwa dni wcześniej – jednak wówczas udało mu się uciec ze sklepu. Całe zdarzenie zarejestrowane jest na monitoringu sklepowy... »


Salezjanie wykorzystali dokumenty bez wiedzy ludzi
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Salezjanie wykorzystali dokumenty bez wiedzy ludziZeznania osób poszkodowanych przez lubińskich księży z zakonu salezjanów odsłoniły w czwartek przed legnickim sądem ogromną sieć. Zastawiono ją na ludzi, by wyłudzić potem z banku w sumie 418 mln zł. Na ławie oskarżonych zasiada 10 księży salezjan, dwóch biznesmenów i były dyrektor legnickiego oddziału Kredyt Banku.... »


Były prezydent przed sądem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Były prezydent przed sądemSześciu świadków zeznawało wczoraj w kolejnej odsłonie procesu Tadeusza Maćkały, niegdyś prezydenta Lubina. Prokuratura z Jeleniej Góry oskarżyła byłego posła i senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej o to, że w czasie, gdy pełnił funkcję prezydenta Lubina (1994-1998), przekroczył swoje uprawnienia i wyrządził gminie szkodę na po... »


Lubinianie zbierają fundusze na kaplicę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: 3 komentarze

Lubinianie zbierają fundusze na kaplicęMieszkańcy miasta zbierają pieniądze na budowę kaplicy w Szpitalu im. Jana Jonstona przy ul. Bema. Na razie chorzy mają do dyspozycji maleńkie pomieszczenie, gdzie na mszy św. może się zmieścić najwyżej kilka osób. Na kaplicę szpitalną z prawdziwego zdarzenia potrzeba pieniędzy, dlatego od kilku tygodni w kościołach w Lubinie prowadzona jes... »


Dolnoślązacy uciekają z miast, bo są za drogie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dolnoślązacy uciekają z miast, bo są za drogieMieszkanie poza miastem wciąż jest modne i tanie. Zwyciężają cisza i spokój, które czekają na wsi.Najważniejsze pytania, jakie zadają ludzie uciekający z miasta na wieś, to: jak szybko do tego miasta z powrotem dojedziemy? Kolejne to: czy są sklepy, szkoły, jacy są sąsiedzi i czy będą mieszkać przy drodze wyjazdowej z miasta. Dlatego... »


Kolejna odsłona procesu salezjanina ostarżonego o wyłudzenie 400 ml zł
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Kolejna odsłona procesu salezjanina ostarżonego o wyłudzenie 400 ml złDziś w Sądzie Okręgowym dwie ciekawe rozprawy. Kolejna odsłona procesu salezjanina, jednego ze 100 osób oskarżonych przez prokuraturę o wyłudzenie z banków ponad 400 mln zł kredytu w latach 1999-2001. Salezjanie wydawali pieniądze na spłaty pożyczek, inne przeznaczali na inwestycje kościelne, nieruchomości i grę na giełdzie papier&... »


W poszukiwaniu alternatywnej energii
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

W poszukiwaniu alternatywnej energiiW naszym regionie w ciągu roku można pozyskać ok. 900 tysięcy ton biomasy (w całym kraju ok. 30 mln ton) i wykorzystać ją do wytwarzania ciepła i prądu. Na Dolnym Śląsku najłatwiej jest sięgnąć w tym celu do odpadów rolniczych, tym bardziej że, jak dotąd, korzystamy z tego w bardzo małym stopniu. Możliwości produkcji słomy czy siana to kil... »


Zanam-Legmet zamierza rozwinąć biznes na Uralu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zanam-Legmet zamierza rozwinąć biznes na UraluNawiązanie dobrze rokującej współpracy handlowej oraz wymiana doświadczeń, to najważniejsze efekty spotkania specjalistów z Dolnośląskiej Fabryki Maszyn Zanam-Legmet w Polkowicach z przedstawicielami rosyjskiego Zakładu Budowy Maszyn na Uralu. ZBM jest największym rosyjskim producentem maszyn górniczych. Dostarcza swoje w... »


Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin: Derby, czyli coś więcej niż zwykły mecz piłkarski
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 października 2009 — komentarze: 2 komentarze

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin: Derby, czyli coś więcej niż zwykły mecz piłkarskiW sobotę (godz.19.15) na stadionie przy Oporowskiej Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem LubinDerby w klasycznym ujęciu to mecz dwóch drużyn z jednego miasta lub regionu. Ale derbami przyjęło się też nazywać pojedynki odwiecznych rywali, zespołów, które rywalizują ze sobą od lat, a kibice są wrogo do siebie nastawieni. Derby w... »


Będą awarie i przerwy w dostawach prądu
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 21 października 2009 — komentarze: brak komentarzy

Będą awarie i przerwy w dostawach prąduNiebezpiecznie starzeją się linie energetyczne. Niektóre były zakładane jeszcze przed wojną- Najczęściej na brak światła narzeka Rząśnik. Ale nie ma tygodnia, żeby gdzieś w gminie nie było przerwy w dostawie prądu - mówi Józef Kołcz, burmistrz Świerzawy. Jak twierdzi, po wioskach wciąż można spotkać drewniane słupy i linie ciąg... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.817 sek.Lubin 1.0