Piątek, 12 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 46

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Skoczkowie spadochronowi z SLPM skakali z balonu nad Lubinem - foto
Data dodania: 18 sierpnia 2015 — Kategoria: Wiadomości

Skoczkowie spadochronowi z SLPM skakali z balonu nad Lubinem - foto

Stowarzyszenie Lotnicze Polskiej Miedzi (SLPM) wraz z Aeroklubem Zagłębia Miedziowego (AZM) w niedzielny poranek 16 sierpnia 2015 r. o godzinie 6.15 udało się wykonać nad Lubinem lot balonem połączony ze skokami spadochronowymi z wysokości ok.1500 m.

 

W planie było wykonanie lotów i skoków także w sobotę, jednak z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe (wiatr, opady oraz burza) i z uwagi na bezpieczeństwo załogi balonu oraz skoczków loty w tym dniu zostały odwołane i przeniesione na niedzielny poranek.

Na zbiórkę i rozprowadzenie o godzinie 5:30 stawili się pasjonaci różnych form sportów powietrznych i lotnictwa, a przede wszystkim członkowie SLPM, AZM, właściciele sprowadzonego z Koszalina balonu (Paraplan - Agnieszka i Piotr Sulewscy), Michał Czwertlik który zajmował się dokumentacją filmową naszego przedsięwzięcia ze swojego drona oraz ci, którzy chcieli po prostu zobaczyć z bliska to niecodzienne wydarzenie. Niezwykłość całego przedsięwzięcia polegała na tym, że wcześniej na terenie naszego lotniska nie organizowano lotów balonowych, połączonych ze skokami spadochronowymi. Nie często organizuje się również tego typu skoki w naszym kraju.

Po wczesno porannej odprawie, na której dokonano odpowiednich uzgodnień, zarezerwowano przestrzeń powietrzną, sprawdzono zarówno sprzęt jak i wymagane prawem i przepisami dokumenty - balon wraz załogą i skoczkowie dopuszczeni zostali do wykonania lotu i skoków. Mały wiatr, dość wysoka podstawa nielicznych chmur pozwoliła wznieść balon na wysokość około 1500 metrów nad terenem. Taka wysokość zagwarantowała czterem skoczkom spadochronowym z SLPM oraz AZM (Jacek Zynek / Robert Jacyszyn / Michał Jezierski oraz Krzysztof Zima) możliwość swobodnego „wyjścia" z balonu.

Zgodnie z planem, cała czwórka lądowała na małej polanie w okolicy wsi Owczary przy terenie stawów hodowlanych. Wszyscy bezpiecznie wylądowali na miejscu docelowym.

 

Jeszcze parę lat temu wydawało się to nie możliwe, jednak dzięki wsparciu naszych włodarzy z Urzędu Miasta Lubina i Starostwa Powiatowego, zorganizowaliśmy tę czynność lotniczą w ramach realizowanych projektów "Lubin Lata 2015" oraz "Lubin Volare 2015". Wspólnie wypracowana z AZM i pozostałymi uczestnikami rodzinna atmosfera, przełożyła się profesjonalną obsługę imprezy oraz piękne, niepowtarzalne wspomnienia. Jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem i jeśli tylko uda nam się w przyszłości zebrać środki - na pewno powtórzymy takie wspólne imprezy na naszym lotnisku. Zależy nam aby integrować i zachęcać młodzież i dorosłych do sportów powietrznych, ale także do poszukiwania przez nich własnych pasji przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa, które mają dla nas najwyższy priorytet. Chcemy złożyć szczególne podziękowania dla Koleżanek i Kolegów z AZM, którzy umożliwili nam wykonanie tego zadania na lotnisku Lubin zapewniając również wsparcie logistyczne i lokalowe, Agnieszce i Piotrowi Sulewskim z firmy PARAPLAN - profesjonalistom w dziedzinie sportów balonowych, Michałowi Czwertlikowi za udostępnienie fantastycznych ujęć z drona oraz członkom SLPM i innym pasjonatom za pomoc w realizacji pierwszych skoków spadochronowych z balonu na terenie Lubina" - komentuje Zarząd SLPM.

fot. archiwum organizatora

 

Słowa kluczowe: lubin skoki z balonu
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,14015.html
Ten artykuł był czytany 1657 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0