Sobota, 20 stycznia 2018 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 93

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Pies i koty czekają na dom Pies i koty czekają na...
Siedem kotów z terenu gminy Rudna oraz pies wyłapany w Chełmie, szukają swojego właściciela lub nowego domu. Koty są przebadane przez leka... »Wykazy nieruchomości do sprzedaży Wykazy nieruchomości d...
Urząd Gminy Lubin publikuje dwa wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.   Wykazy obej... »Wyborco – sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! Wyborco – sprawd...
Wyborco przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania alb... »Niedopałkiem papierosa zniszczył dziecięcy wózek i rower Niedopałkiem papierosa...
Szybka reakcja policjantów oraz straży pożarnej być może zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść na jednym z bloków na te... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.08.2000 Sekretarzem Miasta zostaje Pani Jadwiga Ignatowska-Zając.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Wyłudzali kredyty w bankach.
Data dodania: 20 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Wyłudzali kredyty w bankach.

Policjanci w wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę wyłudzającą kredyty w bankach. Wśród zatrzymanych osób są organizatorzy całego procederu, właściciel jednego ze sklepów oraz tak zwane „słupy”. Do chwili zatrzymania podejrzane osoby zdołały wyłudzić kredyty na kwotę nie mniejszą jak 100 tysięcy złotych. 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lubińskiej policji zatrzymali siedem osób. Wszystkie podejrzane są o wyłudzanie kredytów. Trzon zorganizowanej grupy stanowiły dwie osoby. Funkcjonariusze nad tą sprawą pracowali od dłuższego czasu. W momencie, gdy materiał dowodowy był w wysokim stopniu już uwiarygodniony przystąpili do zatrzymań.

– Jak ustalili policjanci mózgiem procederu były dwie osoby i to one nim zawiadywały. Na początku namówili do współpracy właściciela jednego ze sklepów z terenu powiatu lubińskiego. Kolejnym etapem było znalezienie tak zwanych „słupów”. Gdy to się udało do placówki handlowej wchodziła podstawiona osoba wyposażona w odpowiednie dokumenty do zakupu ratalnego. Z reguły niemająca zdolności kredytowej lub też zatrudnienia. Właściciel sklepu wiedział o tym a mimo to wysyłał do banku wniosek o kredyt potwierdzając tym samym wiarygodność kupującego. Bank udzielał pożyczki a towar rzekomo zakupiony był zawsze fikcyjny. Następnie dochodziło do podziału zysków – informuje asp. szt. Jan Pociecha z lubińskiej policji .

Policjanci w tej sprawie zatrzymali 7 osób w wieku od 23 do 65 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy do chwili zatrzymania wyłudzili kredyty z banków na kwotę nie mniejszą jak 100 tysięcy złotych. Gdyby nie zatrzymanie podejrzanych i przerwanie tego procederu straty banków mogłyby być znacznie większe. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17221.html
Ten artykuł był czytany 470 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.097 sek.Lubin 1.0