Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.   Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 95

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wielkie w otwarcie MediaMarkt Lubinie Wielkie w otwarcie Med...
MediaMarkt zawitał do Lubina. Sklep tej popularnej sieci pojawił się w galerii handlowej Cuprum Arena. Z okazji otwarcia, od 17 sierpnia klienci ... »Z wizytą w dostojnego Jubilata w Miłoradzicach Z wizytą w dostojnego ...
Otoczony opieką i miłością najbliższych 95. urodziny obchodzi w tym roku pan Władysław Frydel z Miłoradzic. Szczęśliwy, bo ten wyjątkowy jubileus... »Kolejne monografie w Gminie Lubin Kolejne monografie w G...
Ukazały się już drukiem, opracowane przez Henryka Rusewicza, dwie nowe monografie  miejscowości Gminy Lubin. Są to Zimna Woda i Osiek. W opr... »21 października wybierzemy nowe władze samorządowe 21 października wybier...
- Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpocz... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Wyłudzali kredyty w bankach.
Data dodania: 20 października 2017 — Kategoria: Wiadomości

Wyłudzali kredyty w bankach.

Policjanci w wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę wyłudzającą kredyty w bankach. Wśród zatrzymanych osób są organizatorzy całego procederu, właściciel jednego ze sklepów oraz tak zwane „słupy”. Do chwili zatrzymania podejrzane osoby zdołały wyłudzić kredyty na kwotę nie mniejszą jak 100 tysięcy złotych. 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lubińskiej policji zatrzymali siedem osób. Wszystkie podejrzane są o wyłudzanie kredytów. Trzon zorganizowanej grupy stanowiły dwie osoby. Funkcjonariusze nad tą sprawą pracowali od dłuższego czasu. W momencie, gdy materiał dowodowy był w wysokim stopniu już uwiarygodniony przystąpili do zatrzymań.

– Jak ustalili policjanci mózgiem procederu były dwie osoby i to one nim zawiadywały. Na początku namówili do współpracy właściciela jednego ze sklepów z terenu powiatu lubińskiego. Kolejnym etapem było znalezienie tak zwanych „słupów”. Gdy to się udało do placówki handlowej wchodziła podstawiona osoba wyposażona w odpowiednie dokumenty do zakupu ratalnego. Z reguły niemająca zdolności kredytowej lub też zatrudnienia. Właściciel sklepu wiedział o tym a mimo to wysyłał do banku wniosek o kredyt potwierdzając tym samym wiarygodność kupującego. Bank udzielał pożyczki a towar rzekomo zakupiony był zawsze fikcyjny. Następnie dochodziło do podziału zysków – informuje asp. szt. Jan Pociecha z lubińskiej policji .

Policjanci w tej sprawie zatrzymali 7 osób w wieku od 23 do 65 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy do chwili zatrzymania wyłudzili kredyty z banków na kwotę nie mniejszą jak 100 tysięcy złotych. Gdyby nie zatrzymanie podejrzanych i przerwanie tego procederu straty banków mogłyby być znacznie większe. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17221.html
Ten artykuł był czytany 508 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.061 sek.Lubin 1.0