Sobota, 16 grudnia 2017 r.   Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 117

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Długopis z logo – czy jest to idealny gadżet reklamowy? Długopis z logo –...
Wydawać by się mogło, że długopisy to już opatrzony i oklepany gadżet reklamowy, którego wszyscy mogą mieć dość. Jednak prawda wygląda zup... »Będzie nowoczesne lecznictwo onkologiczne w Zagłębiu Miedziowym i Zgorzelcu Będzie nowoczesne lecz...
Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa ważne projekty, które wkrótce wejd... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 15 grudnia 2017 roku. SPEDYTOR... »Zaginął Piotr Jędrzejowski Zaginął Piotr Jędrzejo...
Wydział Kryminalny prowadzi czynności poszukiwawcze w związku z zaginięciem 55-letniego Piotra Jędrzejowskiego, który 05 grudnia 2... »

» archiwum wiadomości


Reklama
Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubina - Profesorowi Marianowi Zembali, wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM będzie poszukiwał złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka
Data dodania: 20 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

KGHM będzie poszukiwał złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka

Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka przez KGHM zapadła.


Przyznane w 2014 roku zezwolenie dla KGHM na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka obejmowało zgodę na pierwszeństwo w uzyskaniu prawa użytkowania górniczego. KGHM posiada koncesję na prowadzenie prac w tym rejonie do 2019 roku.Europejscy urzędnicy sprawdzali, czy wydanie w 2014 roku koncesji dla KGHM nie stanowiło niedopuszczalnej we wspólnocie pomocy państwa. Jak się okazuje, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Komisja Europejska przeprowadziła ocenę udzielenia koncesji na wniosek Darley Energy Poland.

– Byliśmy przekonani, że koncesja została przyznana KGHM zgodnie z obowiązującym prawem – powiedział Radosław Domagalski, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. po opublikowaniu przez KE pozytywniej dla firmy opinii.

Serwis prasowy KGHM, Komisja Europejska uznała, że proces udzielenia koncesji został przeprowadzony w sposób przejrzysty, konkurencyjny i niedyskryminujący.

W uzasadnieniu wskazała,że wszyscy wnioskodawcy mieli jednakowy dostęp do informacji o przebiegu postępowań administracyjnych oraz do konkurencyjnych wniosków. Mogli oni zmieniać swoje wnioski na równych warunkach i wszyscy z nich skorzystali z tej możliwości, włącznie z DEP.

Domagalski dodał, że wydobycie złóż soli potasowo-magnezowej jest integralnym elementem długoterminowego planu rozwoju KGHM. – To właśnie w Polsce będzie realizowany największy plan inwestycyjny i rozwojowy. Do 2021 roku zainwestujemy głównie w rozwój ciągu technologicznego około 15 miliardów złotych, z czego minimum 10 miliardów w kraju – zaznaczył.

Słowa kluczowe: lubin kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17344.html
Ten artykuł był czytany 169 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2017 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.043 sek.Lubin 1.0