Piątek, 19 pazdziernika 2018 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 19 października 2018 r. ROZLI... »Ptaki Powiatu Lubińskiego – nowa wystawa w plenerze Ptaki Powiatu Lubiński...
Na alei głównej Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, w sąsiedztwie budynku edukacyjnego, obejrzeć można wystawę fotografii pt.: "Ptak... »Policjantka i harcerze z wizytą u przedszkolaków Policjantka i harcerze...
Policjantka z lubińskiej komendy wspólnie z harcerzami spotkała się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12. Funkcjonariuszka uczyła i uś... »Powstali „dzięki” władzom miasta, teraz startują w wyborach ze swoim programem wyborczym Powstali „dzięki...
Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców od początku swojego istnienia było spontanicznym oddolnym ruchem zwykłych mieszkańców Lubina,... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM będzie poszukiwał złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka
Data dodania: 20 listopada 2017 — Kategoria: Wiadomości

KGHM będzie poszukiwał złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka

Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka przez KGHM zapadła.


Przyznane w 2014 roku zezwolenie dla KGHM na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka obejmowało zgodę na pierwszeństwo w uzyskaniu prawa użytkowania górniczego. KGHM posiada koncesję na prowadzenie prac w tym rejonie do 2019 roku.Europejscy urzędnicy sprawdzali, czy wydanie w 2014 roku koncesji dla KGHM nie stanowiło niedopuszczalnej we wspólnocie pomocy państwa. Jak się okazuje, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Komisja Europejska przeprowadziła ocenę udzielenia koncesji na wniosek Darley Energy Poland.

– Byliśmy przekonani, że koncesja została przyznana KGHM zgodnie z obowiązującym prawem – powiedział Radosław Domagalski, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. po opublikowaniu przez KE pozytywniej dla firmy opinii.

Serwis prasowy KGHM, Komisja Europejska uznała, że proces udzielenia koncesji został przeprowadzony w sposób przejrzysty, konkurencyjny i niedyskryminujący.

W uzasadnieniu wskazała,że wszyscy wnioskodawcy mieli jednakowy dostęp do informacji o przebiegu postępowań administracyjnych oraz do konkurencyjnych wniosków. Mogli oni zmieniać swoje wnioski na równych warunkach i wszyscy z nich skorzystali z tej możliwości, włącznie z DEP.

Domagalski dodał, że wydobycie złóż soli potasowo-magnezowej jest integralnym elementem długoterminowego planu rozwoju KGHM. – To właśnie w Polsce będzie realizowany największy plan inwestycyjny i rozwojowy. Do 2021 roku zainwestujemy głównie w rozwój ciągu technologicznego około 15 miliardów złotych, z czego minimum 10 miliardów w kraju – zaznaczył.

Słowa kluczowe: lubin kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,17344.html
Ten artykuł był czytany 241 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.076 sek.Lubin 1.0