Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Bezglutenowy pudding na bazie napoju sojowego – przepis Bezglutenowy pudding n...
Przepis na bezglutenowy pudding na bazie roślinnego napoju sojowego, ryżu i… pietruszki. Słodki, kremowy i zaskakujący! Z dodatkiem owoc&o... »Fałszywi policjanci znów zaatakowali. Jedna z mieszkanek Lubina straciła 100 tysięcy Fałszywi policjanci zn...
Dwie kobiety z Lubina zostały oszukane przez człowieka podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Jedna z nic... »Prawie 7 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy na Dolnym Śląsku Prawie 7 tys. wniosków...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych tylko w ostatnich trzech tygodniach wypłacił Dolnoślązaków dodatki solidarnościowe na kwotę 8 166 108.... »Pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Pomoc nadeszła w ostat...
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci uratowali 29-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójs... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wicepremier z wizytą – KGHM wspiera rząd w działaniach na rzecz walki z koronawirusem
Data dodania: 24 marca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Wicepremier z wizytą – KGHM wspiera rząd w działaniach na rzecz walki z koronawirusem

Współpraca na rzecz działań powstrzymujących rozprzestrzenianie się koronowirusa była tematem rozmów Zarządu KGHM z Wicepremierem, Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem. Wicepremier Jacek Sasin wziął udział w spotkaniu – wideokonferencji z kadrą zarządzającą Polskiej Miedzi oraz uczestniczył w testach termowizji – bezinwazyjnego badania temperatury pracowników.

Wykorzystanie termowizji to kolejny ze środków, który będzie zastosowany w Polskiej Miedzi i zwiększy bezpieczeństwo pracowników. Na porannej odprawie z kadrą menadżerską podsumowano dotychczasowe rozwiązania oraz zaplanowano przyszłe działania. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

– Wszyscy pracujemy w trudnych okolicznościach i wyjątkowe czasy wymagają od nas odpowiedzialnych i zdecydowanych działań. Widzę szeroki kontekst działań KGHM  zarówno w stosunku do swoich pracowników jak i wszystkich obywateli Polski – powiedział Jacek Sasin podczas briefingu zorganizowanego w Rynarcicach, przy szybie LVI, gdzie przeprowadzono testy termowizyjnych badań pracowników.

Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM reaguje na sytuację epidemiczną w kraju. Uruchomiła działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wspierające służbę zdrowia oraz mieszkańców. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafi produkowany przez NITROERG płyn biobójczy i maseczki szyte w KGHM ZANAM, a Fundacja KGHM wsparła zakup respiratorów.

– To czas wyzwań i szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski. Jako załoga Polskiej Miedzi, jako obywatele Polski, jesteśmy odpowiedzialni dziś nie tylko za siebie, ale także za innych i każdy z nas może dziś coś zrobić dla sąsiada, czy kolegi z pracy. Działamy rozważnie razem – podkreśla Marcin Chludziński.

KGHM ze szczególną troską podchodzi do bezpieczeństwa wszystkich swoich pracowników. W Spółce wprowadzono specjalne procedury umożliwiając m.in. pracę zdalną oraz wstrzymanie kontroli trzeźwości. Badanie temperatury pracowników z użyciem termowizji jest kolejnym rozwiązaniem służącym zwiększeniu bezpieczeństwa. Trwa intensywna akcja informacyjna dotycząca profilaktyki zdrowotnej, zachowań w stanie epidemii oraz kwestii pracowniczych w warunkach rozprzestrzeniania się wirusa. W tym celu uruchomiono całodobową infolinię i dedykowany adres e-mail.

Polska Miedź, lider w światowej branży surowcowej jest spółką o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie współpracuje na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafią środki dezynfekcyjne wyprodukowane przez należącą do Grupy KGHM spółkę NITROERG. Linia NITROERG będzie produkować aż do 20 tysięcy litrów środków bioczynnych na dobę. W KGHM ZANAM trwa produkcja maseczek ochronnych. Centrum Badań Jakości jest gotowe do przeprowadzania diagnostyki próbek na obecność koronawirusa. Miedziowe Centrum Zdrowia uruchomiło dla pacjentów i mieszkańców e-porady lekarskie. Na ewentualne potrzeby kwarantanny przekazano budynki uzdrowiskowe oraz budynek w Głogowie. Do personelu szpitala w Legnicy spółka Lubinpex przekazuje codziennie 200 posiłków, a do 19 szpitali zakaźnych w Polsce trafiła woda Staropolanka.

Fundacja KGHM na wsparcie szpitali przekaże blisko 7 milionów złotych – w tym przede wszystkim na zakup respiratorów i sprzętu koniecznego do leczenia zakażonych koronawirusem.

Aktywni są także wolontariusze KGHM, którzy włączyli się w szycie maseczek ochronnych oraz sąsiedzką pomoc seniorom. Osoby starsze, z grupy wysokiego ryzyka mogą skorzystać z pomocy przy zakupach, wyprowadzaniu psów czy realizacji recept.

Władze i pracownicy Spółki pozostają w kontakcie ze sztabami kryzysowymi na poziomie powiatów i województwa na bieżąco reagując na zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju.

Słowa kluczowe: lubin KGHM
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20792.html
Ten artykuł był czytany 148 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0