Poniedzialek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Naruszył nietykalność cielesną policjanta, znieważył i groził. Trafił do aresztu. Naruszył nietykalność ...
Lubińscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Lubina odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, znieważen... »Jaki nietuzinkowy prezent na ślub wybrać? Jaki nietuzinkowy prez...
  Prezent na ślub powinien umożliwić małżonkom spędzenie razem jak najwięcej czasu. To właśnie po ślubie u wielu osób pojawia się ... » "Zwykły-Niezwykły" prz...
Regionalne Centrum Sportowe oraz Miasto Lubin  zapraszają w sobotę 26 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" p... »Akcja Akcja "Sprzątanie Świa...
W dniach 18-20 września 2020 r. na terenie naszej gminy przeprowadzona zostanie kolejna edycja ogólnopolskiej akcjipn.: „Sprząt... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci przechwycili ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy
Data dodania: 21 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci przechwycili ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze na posesji mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, ze gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty około 301 tys. złotych. Podejrzany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą lubińskiej komendy, realizując swoje zadania monitorują i rozpracowują nielegalny rynek handlu m.in. wyrobami tytoniowymi. W wyniku pracy operacyjnej, śledczy wpadli na trop mieszkańca powiatu lubińskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że podejrzany może handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania posesji podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Zajmujący się sprawą policjanci wyliczyli, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę około 301 tysięcy złotych, a także kwotę ponad 74 tysiące złotych tytułem podatku VAT.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty z art. 65 KKS. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wielomilionowa kara grzywny. Prokurator już zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe na poczet przyszłej kary.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20990.html
Ten artykuł był czytany 132 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0