Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o rozbój na dwóch nieletnich. Trzy miesiące aresztu ...
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 44 – letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na dw... »Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o rozbój na dwóch nieletnich. Trzy miesiące aresztu ...
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 44 – letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na dw... »Wykluczono z dróg pięciu pijanych kierowców Wykluczono z dróg pięc...
W miniony weekend policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali aż 5 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazd&o... »WAKACJE W ZOO 2020 WAKACJE W ZOO 2020
To propozycja dla najmłodszych, których ciekawi przyroda, a wakacje to okazja do jej bliższego poznania. Podczas warsztatów uczestn... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 roku w Lubinie podczas demonstracji przeciwko stanowi wojennemu od kul ZOMO zginęły 3 osoby a kilkadziesiąt zostało rannych?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM z samorządami Zagłębia Miedziowego współdziałają i inicjują projekty dla mieszkańców regionu
Data dodania: 01 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM z samorządami Zagłębia Miedziowego współdziałają i inicjują projekty dla mieszkańców regionu

Rodzina, współpraca, dialog - KGHM Polska Miedź S.A. wspólnie z przedstawicielami samorządów Zagłębia Miedziowego podsumowuje liczne działania prorodzinne w regionie i inicjuje nowe projekty. Podczas spotkania w siedzibie spółki w Lubinie zaprezentowano m.in. wyniki sondy wśród młodzieży dotyczącej sposobów radzenia sobie w stanie pandemii.

Wśród omawianych programów znalazł się m.in. przeprowadzony w tym roku projekt „Nawigacja w kryzysie. Chroń siebie, wspieraj innych”. Ankiety na temat sposobów zachowania w czasie pandemii trafiły do 21 szkół w gminach Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Raport i wyniki badań otrzymali przedstawiciele samorządów. Podczas spotkania podsumowano też pierwszą część wspólnej kampanii „Miedź Rodzinę” na rzecz pieczy zastępczej.

Razem możemy więcej i w przypadku naszej firmy to nie są puste słowa. Pokazują to dotychczasowe działania i współpraca z lokalnymi społecznościami. Będziemy rozwijać i wzmacniać programy skierowane do dzieci, młodzieży i rodzin. Wszystko oczywiście w porozumieniu z samorządami. Jako globalna spółka inwestujemy w projekty prorodzinne a korzystają z nich nie tylko nasi pracownicy, ale cała społeczność Zagłębia Miedziowego – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Rozwoju.

Podsumowując 2019 rok w działaniach KGHM na rzecz lokalnych społeczności warto podkreślić, że m.in. 2 tys. uczniów z Zagłębia wzięło udział w projektach profilaktycznych a 900 nauczycieli w specjalistycznych szkoleniach. Z terapii i poradnictwa skorzystało 1200 członków rodzin.

Podczas spotkania zaprezentowany został również nowy projekt KGHM #naMiedzi. Już za dwa tygodnie mieszkańcy Zagłębia Miedziowego i turyści będą mogli skorzystać z darmowej aplikacji na telefony komórkowe. #na miedzi odkryje przed użytkownikami nieznane dotąd fakty i miejsca w regionie.

Ten projekt tworzymy wspólnie z samorządowcami Zagłębia Miedziowego. Z jednej strony chcemy pokazać mieszkańcomże region nadal ma przed nimi tajemnice, ale będzie to też świetne narzędzie na indywidualną i rodzinną turystykę w tej części Dolnego Śląska – dodał Wiceprezes Adam Bugajczuk. Szczegóły dotyczące uruchomienia aplikacji #naMiedzi przedstawimy w połowie lipca podczas specjalnej konferencji poświęconej temu projektów.

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, współpracując z okolicznymi gminami oraz wspomagając ich strategie rozwoju. Miedziowa spółka zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych sportowców poprzez sponsoring oraz wspomaga samorządy lokalne m.in. poprzez płacenie podatków.

 
 
Słowa kluczowe: lubin KGHM
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21140.html
Ten artykuł był czytany 111 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0