Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pijana matka opiekowała się niepełnosprawnym dzieckiem. Miała blisko 3 promile
Data dodania: 07 kwietnia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Pijana matka opiekowała się niepełnosprawnym dzieckiem. Miała blisko 3 promile

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety zajmującej się niepełnosprawnym dzieckiem. Dziewczynkę znalazł na klatce schodowej mężczyzna remontujący jedno z mieszkań w bloku, w którym kobieta mieszka ze swoją 11 - letnia córką. Na miejscu funkcjonariusze zastali nietrzeźwą 42 - latkę oraz jej niepełnosprawne dziecko. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Badanie wykazało w jej organizmie blisko 3 promile alkoholu.

-Funkcjonariusze zostali zaalarmowali przez mężczyznę remontującego mieszkanie  w jednym z bloków na terenie Lubina.  Jak wynikało ze zgłoszenia, 3 – letnia, niepełnosprawna dziewczynka chodzi bez opieki po klatce schodowej. Dziecko trafiło do mieszkania, gdzie znajdowała się ekipa remontowa.  Jeden z mężczyzn szukał rodziców dziewczynki. Sąsiedzi wskazali mu adres. Po wejściu do mieszkania zgłaszający zauważył kompletnie pijaną, leżącą na podłodze matkę dziecka. Natychmiast wezwał policjantów - asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili ten fakt. Okazało się, że z kobietą nie da się w ogóle porozumieć. Jak wykazało badanie alkomatem, miała w wydychanym powietrzu blisko 3 promile. Mundurowi ustalili, że dziecko ma nie trzy, a 11 lat. Jest niepełnosprawne, wymagające całodobowej opieki. Wspólnie z policjantami interwencję podjęli także pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i trafiła do policyjnego aresztu. O całej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny. Przypominamy, ze opiekunom za narażenie małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Dziecko zostało przekazane pracownikom Powiatowego Centrum Opieki w Lubinie.


źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22215.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#44098 | 07.04.21 11:53:15Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

A gdzie podziewa się dzielny "tatuś"?!
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0